Aktualności6

 • Dzisiaj jest ostatni dzień naszej zbiórki :)

  Bardzo dziękujemy za wpłaty i wspieranie naszych działań.

  Bądźcie z Artystami Nieprzetartego Szlaku dzieląc z Nimi radość życia!


  Czytaj więcej
 • Dzisiaj jest Dzień Przytulania!

  A Mateusz uwielbia się przytulać. Mamy nadzieję, że taka możliwość szybko powróci.

  Jeszcze będzie pięknie, jeszcze będzie dobrze i wróci przytulanie :)

  A dziś przytulamy Was do serca wirtualnie :)

  s0eff94ae477ec56.jpeg

  Czytaj więcej
 • Kochani, Akademia Artystyczna już działa!

  Od wczoraj odbywają się zajęcia. Wreszcie możemy się spotkać i wspólnie śpiewać, grać, tańczyć...


  Na nowo odkrywamy radość bycia ze sobą, radość tworzenia i współdziałania.

  Ty też możesz mieć w tym swój udział :) Wpłać teraz!

  Twoja wpłata wspiera rozwój Artystów Nieprzetartego Szlaku!


  #PodarujRadośćŻycia

  cc6c204488fe0c5e.jpeg

  Czytaj więcej
 • Witajcie! Dzisiaj Dzień Matki :)

  Przedstawiamy Wam króciutką wypowiedź Anety Stanowskiej o Mamie Mateusza, o tym jak odkrywała i uczestniczyła w rozwoju Syna :) Wszystkim Mamo życzymy radości i dumy z towarzyszenia w rozwoju własnym Dzieciom!!!


  Czytaj więcej
 • Posłuchajcie wypowiedzi Anety Stanowskiej, która pracuje w Akademii Artystycznej jako terapeutka. Od wielu lat jest także organizatorem Spotkań Artystów Nieprzetartego Szlaku. Pracuje z Mateuszem od samego początku, czyli od 2011 roku.

  Film pokazujący drogę Mateusza na Nieprzetartym Szlaku znajdziecie oczywiście w opisie zrzutki.

  Za to Aneta o początkach pracy z Mateuszem opowiada tak...  Czytaj więcej
 • Dzisiaj jest Dzień Dobrych Uczynków :) U nas codziennie dzieją się takie drobne dobre uczynki :)

  Pomagajmy sobie! Wspierajmy się wzajemnie!x83b79ab88168d29.jpeg

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Misją Nieprzetartego Szlaku jest społeczny i indywidualny rozwój osób z niepełnosprawnościami, ich instruktorów oraz wolontariuszy poprzez działania artystyczne. Zbieramy środki na systematyczne wspieranie rozwoju naszych uczestników, wzmocnienie i stabilizację organizacji, aby na co dzień w pełni móc realizować misję Nieprzetartego Szlaku. Dzięki działaniom Fundacji ludzie tacy jak Mateusz mają szansę rozwijać swoje kompetencje społeczne oraz aktywnie uczestniczyć w kulturze.


Kim jesteśmy?

Nieprzetarty Szlak to Międzynarodowy Ruch Artystyczny osób z niepełnosprawnościami, ich instruktorów i wolontariuszy zainicjowany w 1989 roku w Lublinie. Naszym celem jest zapewnienie rozwoju indywidualnego i społecznego naszych uczestników poprzez szeroko rozumiane działania artystyczne – muzyczne, teatralne, taneczne i plastyczne. Dążymy do budowania i rozwoju środowiska osób z niepełnosprawnościami, ich integracji ze społeczeństwem oraz pełnego i twórczego uczestnictwa w kulturze.


W ramach Międzynarodowego Cyklu Imprez Nieprzetartego Szlaku organizujemy co roku wydarzenia kulturalne osób z niepełnosprawnościami - Przegląd Teatralny, Spotkania z Piosenką, konkursy i wystawy plastyczne, graficzne i fotograficzne.

Najważniejsza jest jednak systematyczna, całoroczna praca z osobami z niepełnosprawnościami oraz z ich instruktorami i wolontariuszami-organizatorami Nieprzetartego Szlaku poprzez prowadzone zajęcia arteterapeutyczne, spotkania, szkolenia, warsztaty... Dzięki temu wspieramy Ich rozwój, podnosimy kwalifikacje instruktorów oraz poziom artystyczny przygotowywanych prezentacji.


b17a6d40fe6478dc.jpeg


Prowadzimy w Lublinie Centrum Nieprzetartego Szlaku i ŚDS Akademia Artystyczna, gdzie w codziennej pracy z naszymi uczestnikami wykorzystujemy różnego rodzaju metody arteterapeutyczne: teatroterapię, choreoterapię, muzykoterapię, terapię przez sztuki plastyczne.


Poznajcie Mateusza!

Chcemy Wam przedstawić historię Mateusza, który jest Artystą Nieprzetartego Szlaku.

Mateusz jest osobą dorosłą z zespołem Downa, ma trudności z porozumiewaniem się z innymi. Kiedy w 2011 r. dołączył do Akademii Artystycznej prowadzonej przez Fundację Nieprzetartego Szlaku „siedział i nie przeszkadzał”. Nie mówił, wymagał pełnej obsługi.


r74cb52d94004994.jpeg


Dzięki pracy metodami artystycznymi Mateusz zaczął włączać się w działania całej grupy - ma swoje miejsce i zadanie, jest lubiany. Zaczął samodzielnie inicjować różne działania. Teraz chętnie sam szuka kontaktu z innymi, sam przychodzi się witać.


o1cbf6d0b095bb3b.jpeg


Stopniowo u Mateusza pojawiła się gotowość do działań artystycznych. Okazało się, że taniec sprawia mu dużo radości. Jak słyszy muzykę, to się ożywia.

Dzięki pracy z ciałem i improwizacji Mateusz zdobył większą odwagę w ruchu. Wychodząc na scenę jako aktor promienieje i poprzez ruch, gest, teatr wyraża siebie.


e3647cdbd176f303.jpeg


Poszerzają się Jego możliwości, ujawnia się Jego różnorodność. Radość sprawia Mu praca i kontakt z drugim człowiekiem. W improwizacji Mateusz nadaje swoje tempo, ale też łagodnie stawia granice.


o993d6012115bc81.jpeg


Mateusz zagrał w spektaklu DOM, w którym improwizuje w parze i w tym przedstawieniu,

w swojej roli jest niezastąpiony!

Naturalnym dla Niego jest język ciała, język teatru.

To On uczy nas odniesienia i relacji do drugiej osoby – w tym jest niezastąpiony...


zf8211377b31b01d.jpeg


Dzięki Twojemu wsparciu Mateusz i inni Artyści z niepełnosprawnościami mogą doświadczyć radości życia. Mogą się rozwijać, wyrażać siebie, tworzyć...


Dlaczego zbieramy?

Fundacja Nieprzetartego Szlaku utrzymuje się z pozyskanych grantów i dotacji celowych, które nie są ani pewnym, ani stabilnym źródłem finansowania. Nigdy nie wiemy, czy i ile pieniędzy dostaniemy na codzienną działalność i realizację naszych projektów. System grantowy nie zapewnia też ciągłości procesów terapeutycznych i stabilności w procesie rozwoju.


Dzięki Waszemu wsparciu będziemy mogli prowadzić więcej systematycznych działań artystycznych dla osób z niepełnosprawnościami. Więcej osób będzie mogło uczestniczyć w naszych warsztatach, szkoleniach i wydarzeniach kulturalnych. Chcemy szerzej promować twórczość osób z niepełnosprawnościami, a także stale podnosić standardy naszych działań, bo wiemy ile radości i pozytywnej energii niosą ze sobą spotkania na Nieprzetartym Szlaku.


Możemy razem współtworzyć Nieprzetarty Szlak!

Podaruj Radość Życia Artystom takim jak Mateusz. Wpłać teraz!


Podaruj Radość Życia!

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 28

preloader

Komentarze 4

 
2500 znaków

Nasi użytkownicy założyli

879 951 zrzutek

i zebrali

810 088 191 zł

A ty na co dziś zbierasz?