id: 2np5e5

Pozwólcie mi kłamać! Pomóżcie wydać powieść „Kłamca”

Pozwólcie mi kłamać! Pomóżcie wydać powieść „Kłamca”

Nasi użytkownicy założyli 1 188 126 zrzutek i zebrali 1 250 554 352 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Wszyscy kłamią. Jedni mniej, inni więcej. Jest ktoś, kto kłamie nałogowo. To bohater mojej powieści „Kłamca zerwany ze smyczy”.


Napisałem powieść, teraz moim marzeniem jest ją wydać. Moją pracę wysłałem do kilku wydawnictw. To thriller, który opisuje kilka dni, dokładnie majówkę 2022, z życia Adama Hala. I odpowie na pytanie, czy główny bohater to psychopata czy może zwykły facet?


Na moje maile odpowiedziało wydawnictwo, które moje marzenie może pomóc zrealizować. Jednak debiutant nie ma lekko. Aby moja powieść ukazała się na rynku, muszę także ponieść połowę kosztów. To 16 tysięcy złotych.


Książkę przeczytało już kilka osób, w tym trzy osoby, które mają na swoim koncie powieści. "Świetnie się czyta", "Ciągle chciałam wiedzieć, co dalej", "Główny bohater jest identyczny jak mój były mąż", "Zaskakujące zakończenie" - takie i wiele podobnych otrzymałem opinii. Pomyślałem, skoro się podoba, muszę to jakoś wydać. Stąd pomysł o Zrzutce:)


Opis powieści. Zbliża się majówka. Adam Hal, młody dziennikarz mieszkający pod Szczecinem, cieszy się na wyjazd żony Ewy i córki Oli do rodziny w Kamieńsku w środkowej Polsce. Ma swój pomysł na majówkę. Od jakiegoś czasu umawia się z dwiema kobietami na randkę. Z Magdą umówił się na dwunastą, a z Zuzą na piętnastą. Jak to się skończy?


Pierwszy raz pozbawił życia człowieka, kiedy miał 11 lat. Nikt go nie podejrzewał. To był… przypadek. W 2022 roku był już dorosłym mężczyzną. Jednak kilka dni majówki 2022 roku wstrząsnęło nim. To co na niego spadło, złamałoby człowieka o najmocniejszej psychice. Ale czy Adam był bez winy?


I do tego tajemnicze esemesy. Ktoś musiał go cały czas śledzić…


Czy każdy kłamie? Czy w każdym z nas czai się psychopata? Czy na Międzyodrzu jest cmentarzysko ciał? Co ma z tym wszystkim wspólnego niemal stuletni Niemiec, który ukrywał się na bagniskach pomiędzy Odrą Wschodnią i Odrą Zachodnią? Czy Adam Hal urodził się potworem czy potwór rósł w nim z biegiem lat?


Dodam, że pisze się już kontynuacja „Kłamcy”:)


Za wszelkie wsparcie na rzecz książki, dziękuję z całego serca.


Pozdrawiam

Jarosław Dworzyński


PS Dodaję recenzję książki jednego z wydawnictw.

„Kłamca spuszczony ze smyczy” jest pierwszym tomem z zaplanowanej przez Jarosława Dworzyńskiego serii. To mocna opowieść dla dorosłych czytelników łącząca w sobie elementy dramatu psychologicznego, powieści obyczajowej i kryminału. Nad tą mieszanką gatunkową króluje silny i niejednoznaczny bohater, którego trudno lubić, ale niekiedy nietrudno mu współczuć. Ambiwalentny stosunek Czytelnika do postaci Adama nadaje książce dodatkowego, interesującego rysu – chcemy go odrzucić, zanegować, jednak w momencie, gdy dochodzimy do retrospekcji z jego domu rodzinnego, mimowolnie uruchamia się w nas empatia.

 

Chciałoby się powiedzieć ‒ łotr jaki jest, każdy widzi. Człowiek niepanujący nad agresją, wyżywający się psychicznie i fizycznie nad słabszymi, zdrajca, manipulator, który wobec kryzysu własnej męskości i potencji stara się znaleźć ujście dla własnej frustracji. Morderca. Autor pochyla się nad zagadnieniem od lat fascynującym psychiatrów i kryminologów – co z człowieka czyni mordercę? Jakie aspekty przemawiają za rozwojem osobowości psychopaty? Genetyka, środowisko wychowawcze czy zaburzenia prowadzące do zbrodni w afekcie?

 

Mamy w rękach bardzo interesującą analizę zła i tego, jak rodzi się ono w głowie jednostki. Główny wątek wspierają historie poboczne (cmentarzysko ciał, zabójstwo sprzed lat), które dopełniają całości i finalnie składają się na świetną, dynamiczną i mocną historię. 

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Lokalizacja

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 10

MA
Marek
50 zł
JG
Jacek Grochowski
8 zł
KA
Antix
20 zł
PF
Piotr
20 zł
MP
Monika
50 zł
KK
Katarina
10 zł
 
Dane ukryte
ukryta
GS
GSM
20 zł
DT
DoT
100 zł
AB
ABO
100 zł

Komentarze 2

 
2500 znaków