id: 2pbgt8

Prace konstrukcyjne w budynku nowej szkoły

Prace konstrukcyjne w budynku nowej szkoły

Nasi użytkownicy założyli 1 145 558 zrzutek i zebrali 1 192 497 940 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Lato 2017 roku... Tak powstawała nasza szkoła i tak przebiegał remont naszego pierwszego budynku... Po sześciu latach istnienia naszej placówki rozrosła się ona tak, że nie pomieściła już kolejnych roczników.

Szukaliśmy lokalu, który pomieściłby setkę dzieci. Nasze potrzeby i potencjał zostały dostrzeżone przez gminę Gdynia, która przekazała nam nieużytkowany budynek po komisariacie policji.


Stoimy w przełomowym momencie naszego rozwoju i potrzebujemy wsparcia. Mamy budynek gminny, który wymaga generalnego remontu. Rozpoczynając go, mieliśmy inwestorów, którzy mieli sfinansować dostosowanie budynku. Jednak sytuacja polityczna i gospodarcza spowodowały, że niestety się wycofali. Remontujemy więc budynek własnym sumptem. Wykonaliśmy już prace wyburzeniowe. Przed nami prace konstrukcyjne. Szalejące ceny na rynku budowlanym nie ułatwiają nam życia, ale się nie poddajemy i działamy. Wierzmy, że we wspólnocie jest moc!


Ta zbiórka ma wspomóc ten remont, bo jest on dziełem publicznym. Budynek jest miejski. Wszelkie nakłady w niego włożone zostaną w rękach miasta i po okresie użytkowania budynku przez szkołę (co nie stanie się szybko ;) ), będzie on nadal stanowił zasoby gminy, czyli nas wszystkich.


Tworzymy społeczność ludzi, którzy wierzą w edukację. Wierzą, że może być inna, przyjazna rodzinie, a jednocześnie dobra, wartościowa i solidna. Budujemy naszą szkołę wspólnie w oparciu o wartości takie jak szacunek, odpowiedzialność i autentyczność. Szkoła to ludzie, a Ci tworzący Latawiec, są niezwykli. Potrzebujemy jednak lokalu, który pozwoli, żeby dwie działające w tej chwili odrębne jednostki, mogły się połączyć i tworzyć jedną gdyńską placówkę.


Jeżeli bliska jest Wam idea dostępności edukacji alternatywnej i zechcecie wspomóc nasz remont, będziemy zobowiązani. W szkole powstanie miejsce upamiętnienia społeczności ludzi, którym Latawiec zawdzięcza swój rozwój, więc zachęcamy, żeby dołączyć do ich grona i razem z całą naszą społecznością współtworzyć historię tego miejsca.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Lokalizacja

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Jeszcze nikt nie założył skarbonki na tej zrzutce. Twoja może być pierwsza!

Wpłaty 50

KC
katarzyna chyrek
300 zł
M#
Marta Chiniewicz
1 300 zł
 
Dane ukryte
ukryta
AC
Ania Czarnecka
40 zł
AM
Ania Majer
110 zł
OL
Olga
150 zł
AK
Anna Głogowska
50 zł
 
Dane ukryte
60 zł
MI
Michał I.
100 zł
 
Dane ukryte
70 zł
Zobacz więcej

Komentarze 2

 
2500 znaków