id: 2r4rz3

Zbiórka na spalone auta dla Pana Andrzeja z Więcborka

Zbiórka na spalone auta dla Pana Andrzeja z Więcborka

Nasi użytkownicy założyli 1 189 815 zrzutek i zebrali 1 253 887 294 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

 https://bydgoszcz.tvp.pl/75124299/nagroda-za-pomoc-w-ujeciu-podpalacza


   Kamieniarz Andrzej Gruszczyński z Więcborka próbuje ustalić, kto odpowiada za podpalenie jego auta. Ma żal do policji, bo po umorzeniu postępowania w tej sprawie, sprawca wrócił i podpalił kolejny samochód.

Mieszkający w Więcborku, w województwie kujawsko-pomorskim pan Andrzej jest kamieniarzem. Do swojej pracy potrzebuje samochodu dostawczego. Niestety w marcu ubiegłego roku jego auto zostało podpalone.

- Obudziłem się w nocy i widziałem, że takie nienaturalne światło falowało, patrzę przez oknom: mój samochód się pali – wspomina Andrzej Gruszczyński.

- Materiał dowodowy w tej sprawie nie był na tyle mocny, aby pozwolić na przedstawienie komukolwiek zarzutów, postępowanie zostało umorzone – informuje Małgorzata Warsińska z Komendy Miejskiej Policji w Sępólnie Krajeńskim.

Pan Andrzej sądzi, że umorzenie sprawy dodało sprawcy bądź sprawcom odwagi. Niestety sytuacja z marca powtórzyła się po kilku miesiącach.

- Na Mikołaja dostałem prezent, spalił mi się drugi samochód. Na nagraniu jest, jak sprawca podchodzi, za samochodem położył rozpałkę do grilla i ją podpalił. Na nagraniu nie można nikogo rozpoznać. Mam swoje typy, prowadziłem takie swoje dochodzenie. Wiem, kto to może być, ale nie mogę podać danych, dlatego że mógłbym kogoś niesłusznie oskarżyć. Policja chodzi i niby sprawdza, ale wszystko to jest takie dreptanie w miejscu - tłumaczy Andrzej Gruszczyński.

- Pod koniec lutego całość materiałów została przekazana do Prokuratury Rejonowej w Tucholi, na chwilę obecną nikomu nie przedstawiono zarzutów, a postępowanie nadal jest w toku. Zależy nam, żeby ustalić sprawcę, każdy wątek jest przez policjantów sprawdzany – zapewnia Małgorzata Warsińska z Komendy Miejskiej Policji w Sępólnie Krajeńskim.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Jeszcze nikt nie założył skarbonki na tej zrzutce. Twoja może być pierwsza!

Wpłaty 1

 
Dane ukryte
20 zł

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!