Smolecki Park Łuczniczy - etap "ogrodzenie terenu"
Smolecki Park Łuczniczy - etap "ogrodzenie terenu"
Nasi użytkownicy założyli 1 233 594 zrzutki i zebrali 1 370 889 264 zł
A ty na co dziś zbierasz?
Opis zrzutki
Kontynuujemy prace przy Smoleckim Parku Łuczniczym – naprawiamy istniejące ogrodzenie i uzupełniamy brakujące, by teren był w pełni bezpieczny dla użytkowników i osób postronnych, a trwa – którą wkrótce wysiejemy – nie przegrała nierównej walki z dzikami!
Po trzech latach starań Uczniowski Klub Sportowy Luks Smolec w październiku 2023 r. uzyskał prawo użytkowania terenu, który ma szansę stać się sercem działalności klubu. Został on użyczony do końca 2028 roku przez Gminę Kąty Wrocławskie (powiat wrocławski, województwo dolnośląskie), by służył zarówno nam, jak i mieszkańcom Smolca!
Teren o łącznej powierzchni 9065 m² został przeznaczony na realizację obiektu sportowo-rekreacyjnego o nazwie Smolecki Park Łuczniczy. Składa się z większej działki nr 481, na której urządzamy tory łucznicze, oraz mniejszej działki nr 480/4, zabudowanej dawnymi budynkami folwarcznymi, które mają potencjał stać się w przyszłości siedzibą klubu. Teren bezpośrednio przylega do smoleckiego parku pałacowego, którego rewitalizacja zostanie zrealizowana w tym roku przez Gminę Kąty Wrocławskie. Całość utworzy pierwszą na świecie arenę dedykowaną uprawianiu łucznictwa biegowego (ang. run-archery).
UKS Luks Smolec to pierwszy w Polsce klub, w którym powstała sekcja łucznictwa biegowego. W październiku 2023 r. zawodniczki klubu zdobyły cztery medale podczas Pucharu Europy Run-Archery w Czechach, najważniejszych zawodów w tej młodej dyscyplinie! Jeszcze jesienią teren Smoleckiego Parku Łuczniczego był gęsto porośnięty chwastami i samosiejkami oraz usiany gruzem i śmieciami. Do lutego 2024 r. udało się dokończyć wycinanie samosiejek i usuwanie gałęzi z obszaru całej działki. Do kwietnia usunięto cztery drzewa (o łącznej liczbie 14 pni) wymagające pozwolenia, a także dokonano nasadzeń kompensacyjnych – 10 drzew gatunku buk czerwonolistny Red Fontaine w odmianie płaczącej, które utworzyły szpaler pod nazwą Aleja Łuczników. W czerwcu zakończyliśmy sprzątanie terenu z gruzu, aktualnie na ukończeniu są prace przy drenażu działki i zajęliśmy się ogrodzeniem, by teren był w pełni bezpieczny dla osób z zewnątrz.
Od marca 2024 r. realizujemy w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego zadanie pod nazwą „Smolecki Park Łuczniczy, etap 2A”, w ramach programu „Poprawa bazy sportowej”. W ramach tego projektu zamierzamy wykonać drenaż torów łuczniczych, ścianę strzałochwytu, boczne osłony bezpieczeństwa, zakupić siatkę strzałochwytu oraz naprawić istniejące ogrodzenia i uzupełnić te, których w tej chwili brakuje. Wzorujemy się na torach łuczniczych w Larnace na Cyprze – ośrodku, z którego korzystają polscy kadrowicze. Chcemy stworzyć w Smolcu najnowocześniejszy obiekt w Polsce, w pełni dostosowany do potrzeb sportowców z niepełnosprawnościami, w tym poruszających się na wózku inwalidzkim.
Realizujemy kolejne etapy tego zadania. Poza dotacją w wysokości 40 000 zł, potrzebujemy jeszcze niemal 90 000 zł wkładu własnego finansowego, aby zrealizować zadanie. W projekt wkładamy mnóstwo społecznej pracy członków oraz angażujemy lokalne firmy. Liczymy na wsparcie wszystkich, którym zależy na kulturze fizycznej i możliwości aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu. Zaczynamy działania od drenażu terenu, a w następnych miesiącach będziemy uruchamiać kolejne zbiórki związane z realizacją dalszych etapów zadania.
Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.
Stwórz swój własny link do promocji zrzutki i sprawdzaj na bieżąco statystyki!
Stwórz swój własny link do promocji zrzutki i sprawdzaj na bieżąco statystyki!