id: 2tucvb

Otulina Spłonęła

Otulina Spłonęła

Nasi użytkownicy założyli 1 167 469 zrzutek i zebrali 1 215 092 098 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

A gdyby tak nagle stracić dom? Gdyby w ciągu jednej nocy spłonęło łóżko, stół, ulubione kubki dzieci z dinozaurami, ciepła kurtka, okno, przez które wyglądasz do ogrodu, wyczekując wiosny, drzwi, przez które wychodzisz z dziećmi do przedszkola, archiwum zdjęć gdzie widać pierwsze kroki dziewczynek i synka malującego kosmos. Znika szuflada z dokumentami, narzędzia będące warsztatem pracy, …? Nie ma ścian, podłogi… Znika wszystko…

Jaki byłby kolejny poranek, gdy gryzący dym opadnie?

To się wydarzyło naprawdę wczoraj w Stawigudzie. Doszczętnie spłonął Dom Adama Bali, w którym mieszkał z trójką swoich dzieci – Grzesiem (8 lat), Hanią (4) i Zosią (6).

Sprawmy razem, aby znów mieli gdzie mieszkać i cieszyć się wspólnym życiem.


Każda wpłacona kwota ma znaczenie.


Na co zbieramy?

Na odbudowę. Na materiały i fachową pomoc, bo wszystkiego samemu się zrobić nie da.


Czym jest ten dom?

Jednocześnie schronieniem dla rodziny i miejscem gdzie spotykali się ludzie - Otuliną. Tak nazwaliśmy to miejsce, bo jednocześnie mieszkając uczestniczymy w życiu lokalnym. Odbyło się już kilka spotkań, na przykład warsztaty z budowy budek lęgowych, warsztaty ogrodnicze, koncerty na naturalnych instrumentach, w tym pierwszy koncert gongów na świeżym powietrzu. Były pomysły na udostępnianie sali do ćwiczeń, prezentacje filmów edukacyjnych, spotkań, warsztaty kulinarne, zajęcia dla spodziewających się potomstwa ojców chcących zbudować kołyskę - to przykłady - a w zasadzie worek jest wciąż pełen pomysłów. W zasadzie już rozpocząłem lokalną wymianę produktów spożywczych z nadzieją stworzenia miejsca na jej wymianę rolnicy/producenci/klienci na zasadzie np. ekotargu lokalnego, czy też kooperatywy spożywczej. Było tego wiele, przez chwilę przygasło i znowu się odnawia dzięki ludziom wokół - tej magicznej społeczności, która niby uśpiona pojawiła się podając pomocną dłoń.

Jestem wdzięczny za każde zaangażowanie w naszą Otulinę.

Do zobaczenia!

Adam

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 376

preloader

Komentarze 3

 
2500 znaków