koniec za 192 dni ID: 2tw6hm

Rejs „Śladami Dokonań Polskich Inżynierów” KARAIBY-POLSKA

Zebrano 811 zł
z kwoty 250 000 zł

0 %

WPŁAĆ

Pomóż udostępniając zrzutkę!

134
udostępnień

Krótki opis zrzutki (tylko tekst)


Opis zrzutki (tutaj oprócz tekstu dodasz też zdjęcia - użyj edytora po lewej stronie)

Czy macie świadomość,  że firmy produkujące najlepsze i najdroższe zegarki na świecie: Czapek Geneve i Patek Philippe założyli Polacy? Czy wiecie że silniki do legendarnych aut marki Aston Martin projektował polski inżynier Tadeusz Marek, a fabryki Jaguara są zaopatrywane  przez polskie firmy? To nie wszystko. Budowę najsłynniejszego Kanału Sueskiego nadzorował Stanisław Janicki, a najwyżej położoną linię kolejową budował Ernest Malinowski!

Bardzo wielu wybitnych polskich inżynierów i wynalazców zasłynęło w świecie ze swoich osiągnięć.  W naszym kraju  mało się o tym mówi,  a często nawet  sami właściciele znanych firm nie wiedzą o historycznych źródłach swojego sukcesu. Dlatego postanowiliśmy zrealizować projekt, który przywróci pamięć o wybitnych Polakach oraz  ich osiągnięciach. Chcemy przypomnieć światu,  że wiele znaczących odkryć i wynalazków nigdy by nie powstało,  gdyby nie Polscy inżynierowie.

Postanowiliśmy zorganizować rejs „Śladami Dokonań Polskich Inżynierów” promujący Polaków, którzy przyczynili się do globalnego rozwoju technologicznego, a zostali zapomniani we własnym kraju, lub nie zostali w nim zauważeni. Oni  poprzez swoją twórczą działalność  promowali Polską naukę i kulturę, przyczyniając się do kreowania pozytywnego wizerunku naszego kraju na całym świecie.

Rozpoczęcie rejsu planowane jest na rok 2020, czyli w setną rocznicę zaślubin Polski z morzem. W październiku 1920 roku, zapadła bowiem decyzja o rozpoczęciu budowy portu i miasta Gdyni, co przyczyniło się do ogromnego rozwoju cywilizacyjnego całego kraju. Wkład pracy i wybitne zasługi polskich inżynierów były oczywiste.


Do realizacji tego przedsięwzięcia posłuży zakupiony w zeszłym roku przez nas 15 metrowy jacht  znajdujący się na Brytyjskich Wyspach Dziewiczych. Jacht ten jest po tragicznych przejściach spowodowanych przez największy huragan w historii i wymaga remontu, który przywróci mu dawną świetność.  

PO WYCIĄGNIĘCIU Z WODY:(

Przeprowadziliśmy już wstępne prace przygotowawcze w postaci wydobycia go z wody, osuszenia, oczyszczenia i wstępnego naprawienia uszkodzeń kadłuba.

A TU PO WYCZYSZCZENIU ;)

Obecnie potrzebujemy wsparcia w dalszych pracach remontowych, dlatego zwracamy się do firm i instytucji (z polską historią w tle)  oraz ludzi dobrej woli o konkretną pomoc zarówno finansową, patronacką  jak i rzeczową z nadzieją, że staną się one częścią tego przedsięwzięcia.

Do realizacji naszego projektu zapraszamy wyjątkowych partnerów i media. Chcemy, aby całość miała oprawę godną misji jakiej się podejmujemy. Jesteśmy głęboko przekonani, że nasz projekt ma ogromną wartość społeczną, marketingową oraz medialną, a udział w nim przyniesie korzyści wszystkim uczestnikom.

Szlak  rejsu będzie promował historycznie twórczą ideę, a także  naszych  partnerów we wszystkich miejscach do których dotrze nasz jacht. Jesteśmy przekonani, że gospodarze portów  będą czynnie wspierać naszą inicjatywę promując jednocześnie  własne kraje.


ZAPRASZAMY DO WSPIERANIA INICJATYWY:)

O pomysłodawcach projektu:

Jestem twórczo spełnionym architektem. Zaprojektowałem w Polsce wiele znaczących obiektów użyteczności publicznej i prywatnej. W trakcie mojej kariery często zdawałem sobie sprawę, że jestem kontynuatorem technicznej myśli zapoczątkowanej przez swoich poprzedników. Zastanawiałem się w jaki sposób uhonorować  ich  wkład w globalny rozwój gospodarczy, a jednocześnie promować następców - często niedocenianych we własnym kraju. Wraz z moją dziewczyną -  socjologiem, która jest twórcą formuły i pomysłodawcą idei, postanowiliśmy zorganizować rejs upamiętniający dokonana polskich inżynierów   oraz odwiedzić miejsca w których zachowały się ślady ich twórczej pracy. Chcemy również podziękować tym krajom i firmom, które udzieliły im wsparcia i umożliwiły naukowy rozwój także w  trudnych czasach na emigracji.  Ludzie ci odwdzięczali się swoim mecenasom wspaniałymi przedsięwzięciami, zmieniającymi często oblicze całego goszczącego ich kraju. Jesteśmy gotowi poświęcić nasz czas, zapał i pasję, na realizację tej ważnej oraz szlachetnej idei.

Organizator nie dodał jeszcze żadnych aktualności

Aby dodać komentarz lub

Użytkownik anonimowy
50 zł

Użytkownik anonimowy

Powodzenia!

AM
300 zł
Agnieszka Magdziarz
Agata
100 zł
Agata
Dane ukryte
100 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
50 zł
Dane ukryte
A
50 zł
ania
50 zł
Andrzej Żmirek
P
30 zł
PAweł Nogal
YN
20 zł
Yevgen Nikitenko
SG
20 zł
Sylwester Górski
SG
20 zł
Sylwester Górski
EM
10 zł
Eliza Marcinkowska
DO
10 zł
dominik orzeł
T
10 zł
Tnx
RW
10 zł
Robert Wajgel
KP
10 zł
Katarzyna Pikuła
KU
10 zł
Kamil Urbański
MC
10 zł
Marcin Ciszewski

Najwięcej środków dzięki udostępnieniom

YY
20 zł
Yevgen Yergen

Pierwsza wpłata

Najwyższa wpłata

Nasi użytkownicy założyli

360 828 zrzutek

Pomóż zebrać 250 000 zł dokonując wpłaty przez płatności on-line lub przelewem tradycyjnym.

Pomóż udostępniając zrzutkę!

134
udostępnień

NAGRODY

KURS OBSŁUGI PROGRAMU ARCHICAD

3000 zł i więcej

Indywidualny kurs 10h z obsługi programu ArchiCAD prowadzonego przez architekta i trenera z 15 - letnim doświadczeniem.

(pozostało 5 z 5)

TYGODNIOWY REJS PO KARAIBACH

5000 zł i więcej


PIERWSZA NAGRODA

Darczyńca który wpłaci najwyższą kwotę przekraczającą przynajmniej 5000zł popłynie z osobą towarzyszącą  na tygodniowy rejs po Karaibach z nami na wyremontowanym przez nas jachcie.

DRUGA NAGRODA

Druga i trzecia maksymalna wpłata upoważnia do rejsu bez osoby towarzyszącej w tygodniowym rejsie z nami po Karaibach.

Terminy rejsów do uzgodnienia indywidualnego

PROMOWANIE FIRMY LUB IDEI PODCZAS REJSU + LOGO NA JACHCIE

25000 zł i więcej


Zorganizuj własną zrzutkę na dowolny cel:

Google Play
App Store

Zrzutka.pl używa plików cookies niezbędnych do działania strony, a także takich służących do analizy ruchu oraz pozwalających nam na optymalizację działania serwisu. Używamy także cookies niezbędnych do skutecznego marketingu usług własnych. Czytaj więcej: polityka prywatności.

Uwaga - zmianie uległa nasza polityka prywatności.