id: 2tw6hm

Rejs „Śladami Dokonań Polskich Inżynierów” KARAIBY-POLSKA

Rejs „Śladami Dokonań Polskich Inżynierów” KARAIBY-POLSKA

811 zł 
z 250 000
0%
zakończona
31.03.2020r
18
wspierających
Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.
Ta zrzutka ma 3 nagrody / oferty!
Zobacz i wybierz jedną z nich

Nasi użytkownicy założyli 955 924 zrzutki i zebrali 961 539 430 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Czy macie świadomość, że firmy produkujące najlepsze i najdroższe zegarki na świecie: Czapek Geneve i Patek Philippe założyli Polacy? Czy wiecie że silniki do legendarnych aut marki Aston Martin projektował polski inżynier Tadeusz Marek, a fabryki Jaguara są zaopatrywane przez polskie firmy? To nie wszystko. Budowę najsłynniejszego Kanału Sueskiego nadzorował Stanisław Janicki, a najwyżej położoną linię kolejową budował Ernest Malinowski!

Bardzo wielu wybitnych polskich inżynierów i wynalazców zasłynęło w świecie ze swoich osiągnięć. W naszym kraju mało się o tym mówi, a często nawet sami właściciele znanych firm nie wiedzą o historycznych źródłach swojego sukcesu. Dlatego postanowiliśmy zrealizować projekt, który przywróci pamięć o wybitnych Polakach oraz ich osiągnięciach. Chcemy przypomnieć światu, że wiele znaczących odkryć i wynalazków nigdy by nie powstało, gdyby nie Polscy inżynierowie.

Postanowiliśmy zorganizować rejs „Śladami Dokonań Polskich Inżynierów” promujący Polaków, którzy przyczynili się do globalnego rozwoju technologicznego, a zostali zapomniani we własnym kraju, lub nie zostali w nim zauważeni. Oni poprzez swoją twórczą działalność promowali Polską naukę i kulturę, przyczyniając się do kreowania pozytywnego wizerunku naszego kraju na całym świecie.

Rozpoczęcie rejsu planowane jest na rok 2020, czyli w setną rocznicę zaślubin Polski z morzem. W październiku 1920 roku, zapadła bowiem decyzja o rozpoczęciu budowy portu i miasta Gdyni, co przyczyniło się do ogromnego rozwoju cywilizacyjnego całego kraju. Wkład pracy i wybitne zasługi polskich inżynierów były oczywiste.

Do realizacji tego przedsięwzięcia posłuży zakupiony w zeszłym roku przez nas 15 metrowy jacht znajdujący się na Brytyjskich Wyspach Dziewiczych. Jacht ten jest po tragicznych przejściach spowodowanych przez największy huragan w historii i wymaga remontu, który przywróci mu dawną świetność.

PO WYCIĄGNIĘCIU Z WODY:(

Przeprowadziliśmy już wstępne prace przygotowawcze w postaci wydobycia go z wody, osuszenia, oczyszczenia i wstępnego naprawienia uszkodzeń kadłuba.

A TU PO WYCZYSZCZENIU ;)

Obecnie potrzebujemy wsparcia w dalszych pracach remontowych, dlatego zwracamy się do firm i instytucji (z polską historią w tle) oraz ludzi dobrej woli o konkretną pomoc zarówno finansową, patronacką jak i rzeczową z nadzieją, że staną się one częścią tego przedsięwzięcia.

Do realizacji naszego projektu zapraszamy wyjątkowych partnerów i media. Chcemy, aby całość miała oprawę godną misji jakiej się podejmujemy. Jesteśmy głęboko przekonani, że nasz projekt ma ogromną wartość społeczną, marketingową oraz medialną, a udział w nim przyniesie korzyści wszystkim uczestnikom.

Szlak rejsu będzie promował historycznie twórczą ideę, a także naszych partnerów we wszystkich miejscach do których dotrze nasz jacht. Jesteśmy przekonani, że gospodarze portów będą czynnie wspierać naszą inicjatywę promując jednocześnie własne kraje.

ZAPRASZAMY DO WSPIERANIA INICJATYWY:)

O pomysłodawcach projektu:

Jestem twórczo spełnionym architektem. Zaprojektowałem w Polsce wiele znaczących obiektów użyteczności publicznej i prywatnej. W trakcie mojej kariery często zdawałem sobie sprawę, że jestem kontynuatorem technicznej myśli zapoczątkowanej przez swoich poprzedników. Zastanawiałem się w jaki sposób uhonorować ich wkład w globalny rozwój gospodarczy, a jednocześnie promować następców - często niedocenianych we własnym kraju. Wraz z moją dziewczyną - socjologiem, która jest twórcą formuły i pomysłodawcą idei, postanowiliśmy zorganizować rejs upamiętniający dokonana polskich inżynierów oraz odwiedzić miejsca w których zachowały się ślady ich twórczej pracy. Chcemy również podziękować tym krajom i firmom, które udzieliły im wsparcia i umożliwiły naukowy rozwój także w trudnych czasach na emigracji. Ludzie ci odwdzięczali się swoim mecenasom wspaniałymi przedsięwzięciami, zmieniającymi często oblicze całego goszczącego ich kraju. Jesteśmy gotowi poświęcić nasz czas, zapał i pasję, na realizację tej ważnej oraz szlachetnej idei.

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Nagrody / oferty 3 Nowość

Kupuj i wspieraj zrzutki.

Nowość! Teraz możesz wspierać zrzutkę samemu dodając nagrodę / ofertę. Ty sprzedajesz, a środki trafiają bezpośrednio na zrzutkę, pomaganie jest takie proste - czytaj więcej.

Kupuj i wspieraj zrzutkę

Nieaktywne
Inne
KURS OBSŁUGI PROGRAMU ARCHICAD

Indywidualny kurs 10h z obsługi programu ArchiCAD prowadzonego przez architekta i trenera z 15 - letnim doświadczeniem.

3000 zł
Zakończona
Inne
TYGODNIOWY REJS PO KARAIBACH


PIERWSZA NAGRODA

Darczyńca który wpłaci najwyższą kwotę przekraczającą przynajmniej 5000zł popłynie z osobą towarzyszącą  na tygodniowy rejs po Karaibach z nami na wyremontowanym przez nas jachcie.

DRUGA NAGRODA

Druga i trzecia maksymalna wpłata upoważnia do rejsu bez osoby towarzyszącej w tygodniowym rejsie z nami po Karaibach.

Terminy rejsów do uzgodnienia indywidualnego

5000 zł
Zakończona

Wpłaty 18

AM
Agnieszka Magdziarz
300 zł
 
Dane ukryte
100 zł
AG
Agata
100 zł
 
Dane ukryte
50 zł
AN
ania
50 zł
Andrzej Żmirek
50 zł
SG
Sylwester Górski
PN
PAweł Nogal
30 zł
YN
Yevgen Nikitenko
20 zł
RW
Robert Wajgel
10 zł
Zobacz więcej

Komentarze 1

 
2500 znaków