id: 2tw6hm

Rejs „Śladami Dokonań Polskich Inżynierów” KARAIBY-POLSKA

Rejs „Śladami Dokonań Polskich Inżynierów” KARAIBY-POLSKA

Opis zrzutki

Czy macie świadomość, że firmy produkujące najlepsze i najdroższe zegarki na świecie: Czapek Geneve i Patek Philippe założyli Polacy? Czy wiecie że silniki do legendarnych aut marki Aston Martin projektował polski inżynier Tadeusz Marek, a fabryki Jaguara są zaopatrywane przez polskie firmy? To nie wszystko. Budowę najsłynniejszego Kanału Sueskiego nadzorował Stanisław Janicki, a najwyżej położoną linię kolejową budował Ernest Malinowski!

Bardzo wielu wybitnych polskich inżynierów i wynalazców zasłynęło w świecie ze swoich osiągnięć. W naszym kraju mało się o tym mówi, a często nawet sami właściciele znanych firm nie wiedzą o historycznych źródłach swojego sukcesu. Dlatego postanowiliśmy zrealizować projekt, który przywróci pamięć o wybitnych Polakach oraz ich osiągnięciach. Chcemy przypomnieć światu, że wiele znaczących odkryć i wynalazków nigdy by nie powstało, gdyby nie Polscy inżynierowie.

Postanowiliśmy zorganizować rejs „Śladami Dokonań Polskich Inżynierów” promujący Polaków, którzy przyczynili się do globalnego rozwoju technologicznego, a zostali zapomniani we własnym kraju, lub nie zostali w nim zauważeni. Oni poprzez swoją twórczą działalność promowali Polską naukę i kulturę, przyczyniając się do kreowania pozytywnego wizerunku naszego kraju na całym świecie.

Rozpoczęcie rejsu planowane jest na rok 2020, czyli w setną rocznicę zaślubin Polski z morzem. W październiku 1920 roku, zapadła bowiem decyzja o rozpoczęciu budowy portu i miasta Gdyni, co przyczyniło się do ogromnego rozwoju cywilizacyjnego całego kraju. Wkład pracy i wybitne zasługi polskich inżynierów były oczywiste.

Do realizacji tego przedsięwzięcia posłuży zakupiony w zeszłym roku przez nas 15 metrowy jacht znajdujący się na Brytyjskich Wyspach Dziewiczych. Jacht ten jest po tragicznych przejściach spowodowanych przez największy huragan w historii i wymaga remontu, który przywróci mu dawną świetność.

PO WYCIĄGNIĘCIU Z WODY:(

Przeprowadziliśmy już wstępne prace przygotowawcze w postaci wydobycia go z wody, osuszenia, oczyszczenia i wstępnego naprawienia uszkodzeń kadłuba.

A TU PO WYCZYSZCZENIU ;)

Obecnie potrzebujemy wsparcia w dalszych pracach remontowych, dlatego zwracamy się do firm i instytucji (z polską historią w tle) oraz ludzi dobrej woli o konkretną pomoc zarówno finansową, patronacką jak i rzeczową z nadzieją, że staną się one częścią tego przedsięwzięcia.

Do realizacji naszego projektu zapraszamy wyjątkowych partnerów i media. Chcemy, aby całość miała oprawę godną misji jakiej się podejmujemy. Jesteśmy głęboko przekonani, że nasz projekt ma ogromną wartość społeczną, marketingową oraz medialną, a udział w nim przyniesie korzyści wszystkim uczestnikom.

Szlak rejsu będzie promował historycznie twórczą ideę, a także naszych partnerów we wszystkich miejscach do których dotrze nasz jacht. Jesteśmy przekonani, że gospodarze portów będą czynnie wspierać naszą inicjatywę promując jednocześnie własne kraje.

ZAPRASZAMY DO WSPIERANIA INICJATYWY:)

O pomysłodawcach projektu:

Jestem twórczo spełnionym architektem. Zaprojektowałem w Polsce wiele znaczących obiektów użyteczności publicznej i prywatnej. W trakcie mojej kariery często zdawałem sobie sprawę, że jestem kontynuatorem technicznej myśli zapoczątkowanej przez swoich poprzedników. Zastanawiałem się w jaki sposób uhonorować ich wkład w globalny rozwój gospodarczy, a jednocześnie promować następców - często niedocenianych we własnym kraju. Wraz z moją dziewczyną - socjologiem, która jest twórcą formuły i pomysłodawcą idei, postanowiliśmy zorganizować rejs upamiętniający dokonana polskich inżynierów oraz odwiedzić miejsca w których zachowały się ślady ich twórczej pracy. Chcemy również podziękować tym krajom i firmom, które udzieliły im wsparcia i umożliwiły naukowy rozwój także w trudnych czasach na emigracji. Ludzie ci odwdzięczali się swoim mecenasom wspaniałymi przedsięwzięciami, zmieniającymi często oblicze całego goszczącego ich kraju. Jesteśmy gotowi poświęcić nasz czas, zapał i pasję, na realizację tej ważnej oraz szlachetnej idei.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 18

AM
Agnieszka Magdziarz
300 zł
 
Agata
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
50 zł
A
ania
50 zł
Andrzej Żmirek
50 zł
P
PAweł Nogal
30 zł
YN
Yevgen Nikitenko
20 zł
SG
Sylwester Górski
20 zł
SG
Sylwester Górski
20 zł
Zobacz więcej

Komentarze 1

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nagrody

Wpłać 3000 zł i więcej
KURS OBSŁUGI PROGRAMU ARCHICAD

Indywidualny kurs 10h z obsługi programu ArchiCAD prowadzonego przez architekta i trenera z 15 - letnim doświadczeniem.

(pozostało 5 z 5)

Wybieram
Wpłać 5000 zł i więcej
TYGODNIOWY REJS PO KARAIBACH


PIERWSZA NAGRODA

Darczyńca który wpłaci najwyższą kwotę przekraczającą przynajmniej 5000zł popłynie z osobą towarzyszącą  na tygodniowy rejs po Karaibach z nami na wyremontowanym przez nas jachcie.

DRUGA NAGRODA

Druga i trzecia maksymalna wpłata upoważnia do rejsu bez osoby towarzyszącej w tygodniowym rejsie z nami po Karaibach.

Terminy rejsów do uzgodnienia indywidualnego

Wpłać 25000 zł i więcej
PROMOWANIE FIRMY LUB IDEI PODCZAS REJSU + LOGO NA JACHCIE


Nasi użytkownicy założyli

679 991 zrzutek

i zebrali

441 643 091 zł

A ty na co dziś zbierasz?