Na protezę ręki i rehabilitację Strażaka po wypadku ID: 2ueaam

Na protezę ręki i rehabilitację Strażaka po wypadku ID: 2ueaam

20 291 zł z 200 000 zł

10%

20 291 zł

20 291 zł

z 200 000 zł

zakończona

zakończona

03.09.2020r

308

308

wspierających
10%
Wpłać na zrzutkę

Opis zrzutki

Cześć, to Kacper, młody 22-letni kierowca zawodowy małego auta ciężarowego, zawsze uśmiechnięty z planami na życie i pasjami, gotów pomagać innym jako strażak ochotnik. To właśnie w Ochotniczej Straży Pożarnej w Kłecku zaczynał swoją strażacką przygodę. Na początku jako członek Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej, a gdy był już pełnoletni i zdobył wszystkie niezbędne uprawnienia, zaczął wyjeżdżać do akcji ratowniczo-gaśniczych. 

Jego życie nie zawsze toczyło się z górki, napotykał wiele wzlotów jak i upadków. Pełen energii i entuzjazmu, zawsze dawał sobie radę sam ze swoimi problemami, aż do dziś. Pracował w branży transportowej, jako kierowca zawodowy woził towar do Niemiec. Był wieczór 7.05.2020, kiedy jechał autostradą A2 pod Hanowerem na rozładunek. Droga była spokojna, aż do momentu, w którym wydarzył się wypadek. Na trasie utworzył się korek, Kacper niestety nie zdążył wyhamować i najechał swoim busem w tył naczepy ciężarówki. Uderzenie był tak silne, że ciało Kacpra zostało wyrzucone z pojazdu. Z busa pozostały szczątki, można by powiedzieć, że miał ogromne szczęście i cudem jest to, że dzisiaj żyje. Kacper w wyniku uderzenia stracił przytomność i doszło do zatrzymania akcji serca. Prowadzona na miejscu reanimacja, na początku przez świadków, a następnie przez przybyłe służby okazała się skuteczna. Ze względu na dużą utratę krwi po amputacji urazowej lewej ręki, jego stan był krytyczny. Z miejsca zdarzenia Kacper został przetransportowany śmigłowcem ratowniczym do niemieckiej kliniki w Bielefeld.

Oprócz amputacji ręki doznał również innych obrażeń m.in.: złamanie kości udowej lewej nogi, urazu kręgosłupa, złamania oczodołu lewego, złamania kości jarzmowej i krwiaka zatoki szczękowej, urazowego uszkodzenie mózgu II° z rozległym krwiakiem w okolicy mostu mózgowego, stłuczenia płuc, złamania łopatki z przemieszczeniem, pęknięcia śledziony, stłuczenie wątroby, a także nabawił się sepsy. W klinice przebywał 3 tygodnie w śpiączce, wybudzono go 26.05, przeszedł łącznie 3 operacje, na szczęście wszystkie udane. Dzięki szybciej rekonwalescencji stanął na nogi i zaczął powoli chodzić. 19.06 został przetransportowany do szpitala w Gnieźnie, gdzie przebywał na oddziale chirurgicznym. Po kilku dniach 24.06 wrócił do domu, czuje się już lepiej, jednak cały czas towarzyszą mu bóle fantomowe po utracie ręki.

Jego życie diametralnie się zmieniło, na nowo uczy się funkcjonować bez jednej ręki. Niezbędna jest teraz specjalistyczna rehabilitacja a w konsekwencji proteza ręki. To wszystko jest bardzo kosztowne, ale tylko w ten sposób będzie mógł zacząć normalnie funkcjonować. Niestety bez dochodu to wręcz niemożliwe pomóc sobie samemu tak jak wcześniej z innymi trudnościami, dlatego też prosimy Was o pomoc. Kwota jest ogromna, ale mamy nadzieję, że razem będziemy w stanie uzbierać pieniądze na jego nową rękę, aby mógł z powrotem wrócić do pełnej sprawności fizycznej i mógł samemu egzystować.

Bardzo proszę o udostępnienie tej zbiórki dalej bo tylko i wyłącznie dzięki jej rozpowszechnieniu możemy zbliżyć się wyznaczonego celu jakim jest przede wszystkim dobrej klasy proteza, rehabilitacja i rekonwalescencja.


„Dziękuję wszystkim i każdemu z osobna za przelane pieniądze, dzięki nim będę miał możliwość z powrotem cieszyć się pełnią życia jak przed wypadkiem. Kacper.”

Wpłacający308

CG
CAR GWARANT SERVICE I CATERING POD POKRYWKĄ
1 070 zł
JG
JRG GNIEZNO ZMIANA 2
1 000 zł
BK
Beata Koteras
500 zł
G
GOMER
450 zł
J
juszczyk janina
300 zł
Z
Zmiana I JRG Gniezno
300 zł
BK
Beata Koteras
300 zł
 
Dane ukryte
250 zł
HP
Hubert Pilarski
210 zł
M
monikaskibinska
200 zł
Zobacz więcej

Komentarze2

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

555 558 zrzutek


A ty na co dziś zbierasz?