id: 2un2hj

Radio Nowy Świat dla Ukrainy

Radio Nowy Świat dla Ukrainy

Nasi użytkownicy założyli 955 975 zrzutek i zebrali 961 650 408 zł

A ty na co dziś zbierasz?
Zrzutka pod patronatem:

Aktualności1

 • W sobotę można było usłyszeć na naszej antenie koncert charytatywny. W roli artystów – redaktorzy RNŚ.

  W koncercie wystąpili : Wojciech Malajkat, Maria Zamachowska, Marcelina Słomian, Weronika Boczek, Adam Stasiak, Kacper Siedlecki. Wykonają między innymi utwory: Grzegorza Turnaua, Marka Grechuty, Wojciecha Młynarskiego. Wiersze ukraińskich poetów przeczyta Wojciech Malajkat.


  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Wojna to najgorsze zło, jakie może spotkać człowieka. Niewyobrażalny ogrom cierpienia bólu i strachu, który odbiera ludziom nadzieje, marzenia i poczucie bezpieczeństwa. Doświadczamy tego, choć nie bezpośrednio, w tysiącach ukraińskich rodzin, które w Polsce szukają schronienia.

 

Staramy się pomóc każdemu, kto tej pomocy potrzebuje. Staramy się stworzyć im godne warunki, by mogli przetrwać ten czas niepewności o jutro. W tę pomoc głęboko zaangażowana jest Fundacja Ocalenie, której pracownicy mają ogromne doświadczenie w zapewnianiu długofalowego, ale i kompleksowego wsparcia uchodźcom. Szczególnie tym najwrażliwszym – dzieciom, które nie rozumieją dlaczego nie mogą wrócić do swoich domów, do kolegów z ukochanego placu zabaw, młodzieży, która dopiero rozpoczynała swoje życie, kobietom, które w każdej godzinie drżą w obawie o swoich ukochanych mężów i narzeczonych walczących na niechcianym froncie. Wszystkim im potrzebna jest pomoc - czasami wystarczy rozmowa, czasem potrzebna jest porada prawna, lekarska czy spotkanie z psychologiem.

 

zdc45bc62eae5bb4.pngFundacja Ocalenie prowadzi Centra Pomocy Cudzoziemcom, a więc wyjątkowe miejsca na mapie Warszawy i Łomży, w których uchodźcy mogą otrzymać darmową pomoc prawną i psychologiczną, wsparcie w poszukiwaniu pracy i mieszkania, pomoc w kontaktach z urzędami oraz w innych sprawach dnia codziennego.


  Fundacja powiększa zespół CPC o osoby posługujące się językiem ukraińskim. Zatrudnieni zostaną nowi mentorzy kulturowi, a więc ludzie „z pierwszej linii wsparcia”. Są to osoby, które same mają doświadczenie migracyjne i uchodźcze. Ich rolą jest udzielanie pomocy w rozwiązywaniu problemów dnia codziennego, pomoc w odnalezieniu się w polskim systemie prawno-administracyjnym, a w razie potrzeby włączenie także wsparcia psychologicznego lub prawnego. Jest też ogromna potrzeba rozszerzenia zespołu innych specjalistów, w tym psychologów i psycholożek, co jest szczególnie ważne w przypadku osób uciekających z kraju ogarniętego konfliktem zbrojnym, często posiadających objawy stresu pourazowego.


Dołącz się i pomóż nam pomagać!

q4a740d7b41c4c54.png


 


Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 1184

 
Dane ukryte
ukryta
MN
Marzena Nawrot
200 zł
BD
Bohdan Denysenko
100 zł
TR
Teresa
50 zł
MM
Mirosław Matczyński
20 zł
 
Dane ukryte
ukryta
DG
Dominika
100 zł
EB
Ewa Basiewicz-Ślączka
50 zł
IM
IRENA
100 zł
 
Dane ukryte
ukryta
Zobacz więcej

Komentarze 6

 
2500 znaków