Telewizja internetowa dla osób głuchoniemych
Telewizja internetowa dla osób głuchoniemych
Nasi użytkownicy założyli 1 231 411 zrzutek i zebrali 1 363 804 901 zł
A ty na co dziś zbierasz?
Opis zrzutki
Dzień dobry,
jestem synem osób głuchoniemych. Przez 30 lat życia z rodzicami i ich znajomymi poznałem szereg problemów i dyskryminacji z jakimi osoby głuchonieme maja styczność. Od kilku lat nosiłem się z pomysłem założenia fundacji wspierającej takie osoby jak moi rodzice - w kwestach pośrednictwa pracy, pomocy przy sprawach prawno-urzędowych czy tez dostępu do informacji. Od tego ostatniego chciałbym zacząć.
Internetowa telewizja w polskim języku migowym jest szansą, rozrywką i ukłonem dla siedemdziesięciu tysięcy osób głuchoniemych w Polsce.
Pomyśl o swoich ostatnich kilku dniach... o usłyszanych audycjach radiowych, wywiadach, odgłosach natury. Przypomnij sobie jakiej muzyki słuchasz w drodze do pracy, gdy chcesz się pobudzić czy zrelaksować. Mocne brzmienia? Popularne kawałki puszczane na okrągło przez rozgłośnie radiowe? A może klasyka wielkich kompozytorów? Przed wejściem do pracy możesz uciąć sobie pogawędkę z portierem na ten temat.
Dla siedemdziesięciu tysięcy osób głuchoniemych w Polsce powyższy akapit jest abstrakcją. Nie usłyszą audycji radiowej, nie mają pojęcia czym różnią się utwory Lady Gagi od aranżacji Mozarta a do portiera mogą się co najwyżej uśmiechnąć.
Idźmy dalej.
Dla osób głuchoniemych załatwienie nawet drobnej sprawy w urzędzie czy też wizyta u lekarza, któremu trzeba powiedzieć, z jakim problemem się przychodzi jest bardzo dużym wysiłkiem - problem stanowi zupełnie inna gramatyka, słownictwo i sposób konstrukcji zdań w języku migowym.
Odmienność polskiego języka migowego od języka polskiego, którego powszechnie używamy sprawia, że osoby głuchonieme mają problem ze zrozumieniem artykułów prasowych, książek - a nawet oglądając na Youtube dowolny materiał z napisami - przekaz będzie trudny w odbiorze.
Zainteresowanych tą tematyką odsyłam do wielu publikacji poruszających temat wykluczenia osób głuchoniemych z życia społecznego, kulturowego i rynku pracy. Problem ten jest mi dobrze znany poprzez osoby głuchonieme w bliskiej rodzinie.
Chciałbym jednak zwrócić uwagę, że czasami robiąc niewiele możemy pomóc bardzo dużo. Wychodzę z inicjatywą stworzenia telewizji internetowej dla osób głuchoniemych - materiały w całości w języku migowym. Począwszy od treści dotyczących bieżących wydarzeń gospodarczych i politycznych poprzez produkcje dotyczące innych obszarów takich jak sztuka, historia, turystyka czy zdrowie. Kwota 40 000 zostanie przeznaczona na założenie fundacji, zakup potrzebnego sprzętu, produkcję pierwszych materiałów wideo oraz koszty reklamy (dotarcie do osób głuchoniemych z informacją o powstałej inicjatywie)
Wierzę, że dzięki Waszej pomocy już niedługo stworzymy coś wielkiego!
Dziękuję za wsparcie!
Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.
Stwórz swój własny link do promocji zrzutki i sprawdzaj na bieżąco statystyki!
Stwórz swój własny link do promocji zrzutki i sprawdzaj na bieżąco statystyki!