id: 2v28nn

Pomóżmy Panu Andrzejowi przeżyć zimę

Pomóżmy Panu Andrzejowi przeżyć zimę

10 354 zł 
z 3 500 zł
295%
zakończona 16.01.2019r
220 
wspierających
Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Opis zrzutki

Pan Andrzej żyje samotnie . Urodził się w 1932 roku i jako 9 latek w czasie wojny uratował 5 osób podczas bombardowania. Za swój bohaterski czyn nie dostał odznaczeń ani orderów gdyż nie był żołnierzem- był dzieckiem. Teraz ma 86 lat i żyje w ubóstwie. Dom w którym mieszka , wymaga gruntownego remontu, nie ma ani ogrzewania ani prądu. Nie ma nic. Jest zimno i ciemno. Idą święta, potrzebne jest wszystko: ciepła odzież, koce, ciepa bielizna, żywność oraz pieniądze na remont, który planujemy zrobić na wiosnę. Na razie pan Andrzej musi przetrwać zimę. ten skromny , zamknięty w sobie staruszek nie prosi o nic, zawsze powtarza ,że każdy przecież ciężko pracuje na swoje pieniądze i tak nie można za darmo ich dawać. Przypomnijmy sobie przy okazji Świąt Bożego Narodzenia baśń "O dziewczynce z zapałkami". Gdy zapłoną nasze choinki, ciepło rozleje się wokół, zapachną wigilijne potrawy, tacy ludzie, jak nasz pan Andrzej, nie będą mogli zrobić sobie nawet herbaty

Potrzebujemy dla Pana Andrzeja pomocy materialnej. Staramy się o stałą opiekę pod patronatem Caritas i Mops - staruszek kompletnie sobie z tym nie radzi.

Jego lokal mieszkalny nadaje się do kapitalnego remontu - prąd został odcięty z powodu zapalenia się instalacji.

Staruszka nie stać na opał - tona węgla kosztuje 800-1000zł, a na zimę przydałyby się 2 tony.

Wymiany wymaga instalacja wod-kan. Dzisiaj już nikt nie wyobraża sobie załatwiania potrzeb fizjologicznych do wiadra i kąpieli w misce.

Prosimy o pomoc fachowców, którzy mogliby ocenić koszt niezbędnych remontów.

Prosimy o pomoc osoby - pracowników MOPS o objęcie opieką Pana Andrzeja.

Prosimy ludzi dobrej woli o wsparcie finansowe na na zaspokojenie pierwszych potrzeb tego przemiłego starszego pana, który nigdy o nic nie prosi, a nam kroi się serce na widok biedy. Same nie możemy objąć opieką wszystkich biednych, schorowanych i nieszczęśliwych. Każdy jednak uśmiech takiej osoby jet dla nas najlepszym prezentem. Beata i Aldona

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 220

preloader

Komentarze 15

 
2500 znaków

Nasi użytkownicy założyli

878 430 zrzutek

i zebrali

807 425 989 zł

A ty na co dziś zbierasz?