id: 2vnhxn

#Ubierzgolaska – wyprawki dla ubogich mam.

#Ubierzgolaska – wyprawki dla ubogich mam.

Opis zrzutki

#Ubierzgolaska – wyprawki dla ubogich mam.

Przygotowujemy wyprawki dla ubogich mam i ich nowo narodzonych dzieci. Niech szczególnie teraz w czasie pandemii nie zostaną same!

https://youtu.be/Bo49s63ezV4

xe61588af99667e2.jpeg

KTO KOORDYNUJE POMOC:

Fundacja Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia

b27ce340759fdaac.png

W SKRÓCIE O ZBIÓRCE:

Ubogie lub samotne matki brzemienne są dziś w bardzo trudnej sytuacji. Zawsze było im bardzo trudno dostać pracę. Dziś z powodu pandemii stało się to praktycznie niemożliwe. Jeżeli mają gdzie mieszkać i nie korzystają z domu samotnej matki, nie mają wiele. Wszystkie środki wydają na bardzo skromne życie. Największym ich zmartwieniem jest brak wyprawki do szpitala i koniecznych rzeczy po powrocie do domu. Często bardzo się boją, że z powodu biedy władze zabiorą im dziecko. Potrzebują naszego wsparcia!

 l0f55036f5ef38a4.jpeg

PAMIĘTAJMY, ŻE:

  • Najbardziej ubogie matki, które rodzą dziecko, nie mają dosłownie nic. 500+ oraz zasiłki dostaną dopiero po porodzie i wypełnieniu wniosków, najwcześniej za 2-3 miesiące.
  • Potrzebują naszej pomocy, aby zabrać do szpitala niezbędną wyprawkę dla maluszka i dla siebie. Konieczne są także środki higieniczne i wiele przedmiotów do opieki nad noworodkiem po powrocie do domu.
  • Jedna wyprawka kosztuje 500 zł. Potrzebujemy 50 tys. zł na 100 wyprawek, które zwierają środki higieniczne, pieluszki, becik, kocyk, nosidełko, podpaski, chusteczki higieniczne, mydło, oliwkę itd.

 b831302576937270.jpeg

DLACZEGO ZBIERAMY PIENIĄDZE…

Fundacja Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia nie prowadzi działalności gospodarczej i nie jest w stanie pokryć tych wydatków, a kolejne matki wciąż się zgłaszają. Nie pozostawiamy tych matek samymi sobie! To ważne, aby nie traciły nadziei, że nawet w najtrudniejszej sytuacji dadzą sobie radę. Fundacja już od kilku lat przygotowuje takie wyprawki. Radzimy sobie, jak tylko można w takich warunkach. Kupujemy poszczególne produkty w hurtowniach, korzystamy z promocji oraz upustów. Prowadzimy też Punkt Pomocy Rzeczowej. Do wielu wyprawek dokładamy rzeczy używane, ale w pełni zdatne do użytku i niezwykle potrzebne samotnym mamom. Posiadane przez nas środki nie są wystarczające, aby sprostać potrzebom wszystkich matek, które się do nas zgłaszają i proszą o pomoc. Nie mamy obecnie pieniędzy, aby wykupić przygotowywane dla nas pakiety w zaprzyjaźnionych hurtowaniach. Potrzebujemy Waszej pomocy!

db2fb69117ad84f6.jpeg

KOGO RATUJESZ?

Kim są matki, którym pomagamy? Zgłaszają się do nas same, licząc na pomoc. Zawsze starannie sprawdzamy ich sytuację i staramy się pomóc. Nie publikujemy jednak ich zdjęć ani nazwisk. Nie chcemy ich stygmatyzować z powodu biedy. Także RODO nam na to nie pozwala.

Ola ma 16 lat. Jest w ciąży. W lipcu urodzi córeczkę. Ojciec dziecka ma 17 lat. Rodzice dziewczyny naciskali, aby „pozbyła się problemu”. Ola uciekła z domu, aby ratować swoje dziecko. Przyjęła ją babcia. Już przyszykowaliśmy dla niej fotelik do transportu noworodka, który ktoś ofiarował. Konieczna jest jeszcze wyprawka dla mamy i dziecka do szpitala oraz łóżeczko, pościel, kołderka, ciuszki i wózek, pieluszki itd.

Kasia nie ma żadnej rodziny! Wychowała się w domu dziecka. Marzyła o prawdziwej rodzinie, ale była naiwna, została wykorzystana i porzucona. Marzy o tym, aby jej synek nigdy nie został porzucony, tak jak ona. Teraz jest jej wyjątkowo trudno, bo straciła pracę. Obiecaliśmy, ze dostanie wyprawkę, ale bez waszej pomocy nie damy rady..

Powinniśmy także wysłać wyprawkę Hance. Mąż trafił do więzieniu za długi, które naiwnie zrobił starając się zapewnić rodzinie konieczne minimum. Hanka ma małego synka i jest w ciąży. Została sama i nie ma pracy. Obiecaliśmy jej wyprawkę, pieluszki, proszek do prania itd.

w0f61887f517afcf.jpeg 

CO KUPIMY ZA TWÓJ DATEK?

Nasi wolontariusze skolekcjonują, przesegregują oraz zapakują konieczne wyposażenie wyprawek dla mamy i jej nowo narodzonego dzidziusia. Dostosują je zależnie od płci dziecka. Zaprzyjaźnione panie robią dla tych maluszków na drutach skarpetki, buciki, sweterki z powierzonej przez nas włóczki. Są śliczne i bardzo się przydają. Są też upominkiem od kochającej „Babci”, której te maluszki najczęściej nie mają.

Chcemy przygotować 100 wyprawek. Jeżeli środki na to pozwolą, dołożymy więcej pieluszek i proszku do prania, bo tego zawsze brakuje.

Te matki bardzo potrzebują wyprawek do szpitala. Sprawa jest pilna, bo dzieci się rodzą pomimo pandemii, narastającego bezrobocia i kłopotów finansowych.

W wyposażeniu wyprawki co najmniej powinny znaleźć się:

Dla dziecka:

·        rożek do zawinięcia dziecka

·        poduszka

·        poszewka na poduszkę

·        kocyk

·        prześcieradełko

·        ręcznik

·        5 pieluch flanelowych

·        15 pieluch tetrowych

·        2 paczki pieluch/pampersów do szpitala i więcej do domu w miarę możliwości

·        butelka antykolkowa

·        smoczek ortodontyczny

·        chusteczki nawilżające 

·        oliwka i sudocrem

·        szampon i żel do mycia

·        proszek do prania dla niemowląt (co najmniej 4 paczki)

·        termometr i szczoteczka

·        3 zmiany ciuszków: body, koszulki, pajacyki, skarpetki, czapeczki, półśpiocszki, rękawiczki, a zimą kombinezon

·        nosidełko/ fotelik, aby móc przewieźć dziecko ze szpitala czy do lekarza


Dla mamy:

·        2 koszule nocne

·        podkłady higieniczne i podpaski

·        wkładki laktacyjne

·        majtki jednorazowe

·        krem na brodawki

·        płyn do higieny intymnej po porodzie

·        środki do dezynfekcji

·        zestaw witamin

r521f37fc1bc4581.jpeg

POMÓŻ NAM RATOWAĆ MATKI W POTRZEBIE

Twój datek to otucha i koło ratunkowe w sytuacji bez wyjścia. To szansa na równiejszą walkę z losem. Pokażmy im, że nie są same, że jesteśmy w tej trudnej chwili razem.

Każda złotówka pomocy dla konkretnej matki w sytuacji kryzysowej daje jej większą nadzieję, że są przyjaźni ludzie, którzy dostrzegą trudną sytuację i pomogą jej i dziecku.

Jak pomóc:

https://www.hli.org.pl/pl/artykuly/4798-nie-zostaja-same-przyjaciele-pomagaja-matkom-w-najtrudniejszych-sytuacjach.html

m5ed40ccb4fca992.jpeg

O ORGANIZACJI

Statutowym celem Fundacji Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia (istniejącej od 1995 roku) jest pomoc rodzinom, ochrona dzieci i pomoc matkom samotnym w sytuacjach kryzysowych. Prowadzimy też programy edukacji prorodzinnej oraz w ochronie dziecka zarówno w okresie prenatalnym, jak i po urodzeniu. Od wielu lat pomagamy też charytatywnie matkom w sytuacjach kryzysowych.

o55b8d6f675f77f8.jpeg

Wpłacający 17

 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
50 zł
 
Użytkownik niezarejestrowany
40 zł
MW
Maria Wieloch
25 zł
JJ
Jakub Jakub
20 zł
 
Dane ukryte
10 zł
 
Dane ukryte
10 zł
Zobacz więcej

Komentarze 1

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

650 860 zrzutek

i zebrali

408 221 644 zł

A ty na co dziś zbierasz?