id: 2x6h4a

UCZUCIE - krótkometrażowy film dyplomowy

UCZUCIE - krótkometrażowy film dyplomowy

5 071 zł z 10 000 zł
50%
zakończona 10.02.2021r
78 wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Aktualności1

 • Na co konkretnie zbieramy?

  Mamy już napisany i zatwierdzony przez profesjonalistów z branży filmowej scenariusz, zaplanowane zdjęcia, obsadzone role i świetnie zgraną, fachową ekipę do realizacji. Jednakże nie mamy pieniędzy... Potrzebujemy 10.000 zł na:


  • kupienie i stworzenie kostiumów, rekwizytów, scenografii;
  • wynajem odpowiedniego sprzętu operatorskiego, oświetleniowego, dźwiękowego;
  • opłacenie lokalizacji filmowych, noclegów dla aktorek, transportu;
  • opłacenie kosmetyków dla charakteryzacji;
  • wysłanie filmu na liczące się w Europie i na świecie festiwale filmowe;


  Jako twórcy, ale i artyści mamy świadomość, jak ciężko jest zarobić własne pieniądze, toteż nie zbieramy na nasze wynagrodzenia i podchodzimy do projektu filmowego (U)CZUCIE jako pracy NON-PROFIT!

  Czytaj więcej

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Masz dosyć filmów, które nie poruszają ważnych problemów? A może filmów, które poza kinowym i serialowym mainstreamem wyglądają na stworzone przez amatorów? Stwórzmy więc razem film dyplomowy (U)CZUCIE, film zaangażowany i zrobiony profesjonalnie od początku do końca!


Film (U)CZUCIE jest filmem dyplomowym Jana Orszulaka na reżyserii w Warszawskiej Szkole Filmowej, realizowanym przez studio filmowe i teatr Standby Studio, a wspieranym artystycznie przez innych przedstawicieli profesjonalnej branży filmowej. Standby Studio zostało założone w 2014 roku na Uniwersytecie Gdańskim przez Jana Orszulaka. W ciągu sześciu lat działalności artystycznej wyprodukowało 12 filmów krótkometrażowych oraz 6 spektakli pełnometrażowych, które to dzieła pomimo swoich skromnych budżetów były nominowane na festiwalach ogólnopolskich (m.in. 21. Festiwal Szekspirowski w Gdańsku) oraz międzynarodowych (m.in. w USA, w Cannes, Brazylii, Kanadzie, Japonii, czy Kenii). Teraz chcielibyśmy zrobić film, który przebije poprzednie produkcje, film, który zwali Was z nóg!


Pragniemy, by nasz film poruszał ważne problemy społeczne, które są obecne w otaczającym nas wszystkich świecie. (U)CZUCIE opowiada o młodej artystce Miłce i jej partnerce Felicji, które zostają przymusowo zamknięte w domu przez bliżej nieokreślone zagrożenie, co wystawia łączące je uczucie na ciężką próbę. Główną bohaterką filmu jest więc młoda wrażliwa kobieta, która odbiera i czuje otaczający ją świat niezwykle intensywnie. Dla nas najważniejsze jest to, by filmem (U)CZUCIE przekazać bardzo ważne wartości społeczne – miłość, tolerancję, i przede wszystkim walkę o wolność. Zakładamy, że film będzie miał metraż 15-minutowy, a gatunkowo z pewnością najbliżej mu będzie do dramatu.

j56a17a1ca0b3c31.jpeg____________________________________

AKTORKI:

y2120c80613c7ffd.png

Magdalena Walkiewicz MIŁKA

Absolwentka Wydziału Aktorskiego Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie filia we Wrocławiu. Doceniona przez krytyków dzięki roli Królowej Małgorzaty w spektaklu "Iwona, księżniczna Burgunda" w reżyserii Radosława Rychcika oraz roli Jewki w kontrowersyjnym spektaklu dyplomowym "Chłopi" w reżyserii Sebastiana Majewskiego. Po świetnie odebranym przez znawców teatru dyplomie zagrała w "Scenariuszu dla trzech aktorek" w reżyserii Przemysława Wojcieszka, "Zamknięci w sobie" stand-up w Teatrze Warsawy oraz "Palimpsest" we Wrocławskim Teatrze Tańca. Rozwija swój warsztat poprzez angażowanie się w projekty w Szkole Filmowej w Łodzi oraz w Warszawskiej Szkole Filmowej. Można ją zobaczyć w rolach epizodycznych w "Piosenki o miłości", "Barwy szczęścia", " Pierwsza miłość", "Na sygnale".


i444421c065cb085.png

Ada Chełmińska FELICJA

Studentka II roku Wydziału Aktorskiego Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie filia we Wrocławiu. Współpracowała z chórem Alla Polacca przy Teatrze Wielkim - Operze Narodowej w Warszawie i Amatorskim Teatrem Miejskim im. Stefana Jaracza w Otwocku. Uczestniczka warsztatów aktorskich u Doroty Zięciowskiej oraz warsztatów aktorsko-rozwojowych w Studio Harmonic Adrianny Średzińskiej. Ostatnio wcieliła się w główną rolę w filmie "Lala z zapałkami" w reż. Jana Orszulaka.

____________________________________

TWÓRCY:

xba4b1147bb56f79.png

Jan Orszulak REŻYSER i SCENARZYSTA

Reżyser teatralny i filmowy. Absolwent Wiedzy o teatrze oraz Wiedzy o filmie i kulturze audiowizualnej Uniwersytetu Gdańskiego. Obecnie student Warszawskiej Szkoły Filmowej. Jego filmy krótkometrażowe były wyświetlane na festiwalach krajowych oraz zagranicznych (m.in. Cypr, RPA, Brazylia, Kanada, USA, czy ostatnio International Festival Entr’2 Marches w Cannes). Spektakl „Hamlet. Miłość” w jego reżyserii reprezentował Gdańsk na 21. Festiwalu Szekspirowskim w nurcie konkursowym SzekspirOFF, spektakl „Piaskownica” zapewnił mu I miejsce na 55 Konkursie Teatrów Szkolnych o Nagrodę „Bursztynowej Maski” oraz Nagrodę Główną na XIV Ogólnopolskim Przeglądzie Małych Form Teatralnych im. Adama Luterka, a spektaklem "Ene due rike fake" zadebiutował w tym roku na zawodowej scenie Teatru Druga Strefa w Warszawie. Uczestnik kursu reżyserskiego Declana Donnellana (twórcy m.in. filmu „Uwodziciel”). Laureat wielu nagród aktorskich m.in. Grand Prix na Herbertiadzie – nagroda Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Założyciel teatru i studia filmowego Standby Studio.


w7ecdf1f7395f040.png

Michał Czapliński OPERATOR OBRAZU

Swoje pierwsze doświadczenie z tworzeniem video zdobył we współpracy z teatrem Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku przy tworzeniu klipu promującego spektakl „Wenus i Adonis”. Związany ze Standby Studio od pierwszego projektu filmowego "Ostatnia kolejka", która zyskała nominację na festiwalu International Festival Entr’2 Marches w Cannes, po emitowany podczas Gdyńskiego Festiwalu Filmowego spotu na konkurs legalnej kultury „Jesteśmy jedną drużyną”, aż do teraz. Komercyjnie współpracował przy tworzeniu materiałów reklamowych dla takich marek jak Mercedes Benz, czy Citroen.


ga8b8ce671842b08.png

Zuzanna Kubicz SCENOGRAFKA

Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku na Wydziale Architektury Wnętrz i Wzornictwa. Autorka scenografii oraz kostiumów do filmów krótkometrażowych, teledysków, spotów reklamowych oraz sesji zdjęciowych. Współpracowała w roli scenografa oraz kostiumografa ze Stowarzyszeniem Teatralnym Ingenium oraz Sopockim Teatrem Muzycznym Baabus Musicalis. Od 2017 roku współpracuje z Opera Bałtycką w Gdańsku jako scenograf. Autorka projektu scenograficznego wystawionego w 2019 roku na wystawie „Młoda polska scenografia” wchodzącej w program czeskiego Quadriennale w Pradze. Z wykształcenia architekt wnętrz. Jej prace pojawiały się w polskich magazynach takich jak „Architektura i biznes”, „Mad White” na okładce londyńskiego „STOREYS journal” oraz na wystawach poświęconych architekturze wnętrz, między innymi PTAK expo w 2018 roku.


j2accb2f2e48dc68.png

Kamil Bryl MISTRZ OŚWIETLENIA

Absolwent, a obecnie wykładowca, kierunku filmoznawstwo praktyczne na Uniwersytecie Gdańskim. Doświadczenie zdobywał na stażu w Centrum Technologii Audiowizualnych, a następnie na planach filmowych (pełno- i krótkometrażowych, dokumentalnych, reklamowych) w całej Polsce, gdzie pracował jako oświetlacz, asystent kamery i autor zdjęć. Amator ambitnego kina, zimnego piwa i powieści Mario Vargasa Llosy. 


c386c5f982dad965.png

Aleksandra Pajdowska KIEROWNICZKA PRODUKCJI

Wieloletnia aktorka oraz kierowniczka produkcji w Standby Studio. Współpracowała jako inspicjent przy spektaklu Standby Studio pt. #Kordian. W swoim CV ma kierownictwo produkcji spektakli m.in. "Superbohater umiera", "Time New Romance", czy filmów m.in. "Lala z zapałkami.


y14febbd3c5ac3a2.png

Agnieszka Lewińska STORYBOARD ARTIST i ASYSTENTKA OPERATORA

Maturzystka klasy filmowej w Liceum Ogólnokształcącym Collegium Gedanense w Gdańsku. Od dzieciństwa zakochana jest w sztuce aktorskiej, fotografii teatrze oraz filmie. Była związana jako aktorka z teatrami: Teatr Miniatura w Gdańsku, stowarzyszenie MOST, Teatr Collegium Gedanense, Standby Studio. Obecnie etatowa fotografka oraz operator Standby Studio.


x2c017d3217dea60.png

Krzysztof Maik DŹWIĘKOWIEC

Maturzysta klasy filmowej Liceum Ogólnokształcącego Collegium Gedanense w Gdańsku. Odkąd pamięta interesował się aktorstwem. Jest związany z teatrami: Teatr Collegium Gedanense oraz Standby Studio. Z zamiłowania i pasji dźwiękowiec, który na planie filmu "Lala z zapałkami" w reż. Jana Orszulaka wyczyniał niesamowite cuda z dźwiękiem.


ORAZ INNI FANTASTYCZNI TWÓRCY: m.in. Magdalena Grott, Hania Mrocheń, Piotr Kurcewicz.

____________________________________

Zróbmy wspólnie wspaniały film. Inspirujemy się takimi dziełami, jak film "Historia małżeńska", czy powieść "Proces" Franza Kafki. Z pewnością w filmie zobaczycie świetne aktorki, które nie boją się zrobić filmu buntowniczego, zaangażowanego, a może pod pewnymi względami prowokacyjnego? Do zdjęć pozostało nam półtora miesiąca. Są z nami wspaniali twórcy, artystycznie wspierają nas ludzie z profesjonalnej branży filmowej. Brakuje nam już tylko Was i Waszej pomocy. Dołączcie do nas i sprawcie, że uda się stworzyć film dyplomowy (U)CZUCIE, film, o którym wszyscy marzymy!


ŚLEDŹ NAS!

Facebook

Instagram

YouTube


KONTAKT:

Asystentka reżysera - Magda Grott - 500-391-907

Kierownik produkcji - Ola Pajdowska - 783-290-685

Reżyser - Jan Orszulak - 728-809-306


nabc77687d551895.png

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 78

 
Dane ukryte
20 zł
 
Dane ukryte
20 zł
 
Dane ukryte
20 zł
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
400 zł
 
Dane ukryte
400 zł
 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
20 zł
Zobacz więcej

Komentarze 4

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nagrody

Wpłać 1 zł i więcej
Wpłać 1 zł i więcej!

Podziękujemy Ci osobiście na social mediach Standby Studio. :)

rozwiń

wybrano 3 razy

Wpłać 10 zł i więcej
Wpłać 10 zł i więcej!

Podziękujemy Ci w napisach końcowych naszego filmu oraz na social mediach Standby Studio. :)

rozwiń

wybrano 6 razy

Wpłać 20 zł i więcej
Wpłać 20 zł i więcej!

Otrzymasz od nas plakat filmu z autografami naszych aktorek i reżysera. Podziękujemy ci w napisach końcowych naszego filmu oraz na social mediach Standby Studio. :)

rozwiń

wybrano 15 razy

Wpłać 50 zł i więcej
Wpłać 50 zł i więcej!

Zapraszamy serdecznie na zajęcia teatralne online z aktorami Standby Studio, które poprowadzi Jan Orszulak. Otrzymasz od nas plakat filmu z autografami naszych aktorek i reżysera. Podziękujemy ci w napisach końcowych naszego filmu oraz na social mediach Standby Studio. :)


rozwiń

wybrano 14 razy

Wpłać 100 zł i więcej
Wpłać 100 zł i więcej!

Zapraszamy Cię na godzinne indywidualne zajęcia aktorskie, które poprowadzi Jan Orszulak. Zapraszamy również na zajęcia teatralne online z aktorami Standby Studio. Otrzymasz od nas plakat filmu z autografami naszych aktorek i reżysera. Podziękujemy ci w napisach końcowych naszego filmu oraz na social mediach Standby Studio. :)

rozwiń

wybrano 7 razy

Wpłać 200 zł i więcej
Wpłać 200 zł i więcej!

Otrzymasz od nas unikatową koszulkę z logo Standby Studio z Twoim nadrukiem na plecach. Zapraszamy Cię na godzinne indywidualne zajęcia aktorskie, które poprowadzi Jan Orszulak. Zapraszamy również na zajęcia teatralne online z aktorami Standby Studio. Otrzymasz od nas plakat filmu z autografami naszych aktorek i reżysera. Podziękujemy ci w napisach końcowych naszego filmu oraz na social mediach Standby Studio. :)

rozwiń

wybrano 3 razy

Wpłać 500 zł i więcej
Wpłać 500 zł i więcej!

Gratulację, otrzymasz krótką rolę i zagrasz epizod na planie filmu (U)CZUCIE!. Otrzymasz od nas unikatową koszulkę z logo Standby Studio z Twoim nadrukiem na plecach. Zapraszamy Cię na godzinne indywidualne zajęcia aktorskie, które poprowadzi Jan Orszulak. Zapraszamy również na zajęcia teatralne online z aktorami Standby Studio. Otrzymasz od nas plakat filmu z autografami naszych aktorek i reżysera. Podziękujemy ci w napisach końcowych naszego filmu oraz na social mediach Standby Studio. :)

rozwiń

Nasi użytkownicy założyli

720 842 zrzutki

i zebrali

497 055 562 zł

A ty na co dziś zbierasz?