id: 2x6ydh

Samochód dla osób niepełnosprawnych

Samochód dla osób niepełnosprawnych

0 zł
z 70 000
0%
zakończona
04.10.2023r
0
wspierających
Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Nasi użytkownicy założyli 1 036 606 zrzutek i zebrali 1 105 656 339 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Witajcie! Zwracamy się do Was o pomoc w imieniu całych Warsztatów Terapii Zajęciowej w Radomsku. Potrzebujemy pomocy w zebraniu środków na zakup nowego samochodu służącego do transportu naszych podopiecznych. 

Zanim dokładnie wyjaśnimy cel oraz naszą trudną sytuację, opowiemy trochę o sobie. 

Jesteśmy stowarzyszeniem prowadzącym Warsztaty Terapii Zajęciowej dla 40 pełnoletnich osób niepełnosprawnych. Działamy od wielu lat, w tym roku będziemy mieli okazję świętować nasz 20-letni Jubileusz! 

Codziennie spotykamy się na zajęciach, by poprzez naukę, wspólnie spędzony czas i wzajemne zrozumienie, kształcić nowe umiejętności oraz przygotować naszych uczestników do samodzielności. Każdego z nich traktujemy indywidualnie, ponieważ każdy jest wyjątkowy w swoim rodzaju, ma swoje talenty, zdolności, a także potrzeby i problemy. Wspólnie spędzamy wiele czasu, co sprawia, że stanowimy warsztatową rodzinę, która dba o wzajemne dobro. 

Nasi podopieczni pochodzą z różnych rejonów powiatu radomszczańskiego, dlatego nowy, 9-osobowy microbus jest nam pilnie potrzebny. Bez niego wielu uczestników nie ma możliwości udziału w zajęciach. Dłuższa nieobecność na zajęciach powoduje zastój w ich procesie rehabilitacji społecznej, zawodowej i fizycznej, a w konsekwencji cofnięcie umiejętności, które już nabyli w WTZ.

W grudniu ubiegłego roku podczas transportu jednej z grup uczestników doszło do awarii samochodu. Pozornie mała usterka w rezultacie okazała się nieodwracalną awarią silnika oraz jego osprzętu. Naprawa samochodu okazała się bardzo kosztowna. W ciągu ostatnich trzech lat łączny koszt napraw tego samochodu znacznie przekroczył jego obecną wartość. Mimo naszych usilnych starań i dbania o ten samochód, jest on w coraz gorszym stanie technicznym. Dlatego też potrzebujemy nowego środka lokomocji! W tym celu potrzebujemy pomocy, ponieważ musimy zebrać 70 000zł jako wkład własny na zakupu nowego microbusa przystosowanego do przewozu osób niepełnosprawnych. Pozostałą kwotę (tj. 135 000,00zł) chcemy pozyskać z PFRON, dlatego przystąpiliśmy do ogólnopolskiego programu „Wyrównywanie różnic między regionami III”.

Prosimy o pomoc w zbiórce pieniędzy. Każda kwota, jaką jesteście Państwo w stanie nam przekazać, pomoże Naszym podopiecznym. Wspólnie możemy znacznie więcej! Z góry dziękujemy za wszelką pomoc i okazane nam serce!


Lokalizacja

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty

nikt jeszcze nie wpłacił, możesz być pierwszy!

Nikt jeszcze nie wpłacił, możesz być pierwszy!

Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!