id: 2xpd43

Galeria na Kółkach, chcemy przywrócić bliskość sztuki z ludźmi. Justnago x Women Body Acceptance

Galeria na Kółkach, chcemy przywrócić bliskość sztuki z ludźmi. Justnago x Women Body Acceptance

Nasi użytkownicy założyli 1 016 214 zrzutek i zebrali 1 064 388 115 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

a28897aeaa8809c5.jpeg

Dziękujemy, że tu jesteś. Opowiemy Ci o naszej wizji VanGallery - czyli galerii na kółkach. Poznajmy się: 


Justyna Gostkiewicz (justnago) i Marta Karkosa (Women Body Acceptance), jesteśmy artystkami, które od lat zajmują się fotografią artystyczną i komercyjną, plakatami, ilustracjami, poezją oraz przede wszystkim obserwacją Świata, takim jaki jest.


Poruszamy temat autentyczności i dzielimy się naszym szczerym poszukiwaniem równowagi pomiędzy naturą oraz sztucznością, analogiem a digitalem, internetem, a prawdziwym światem. To również nasze (i nie tylko nasze) wyzwanie jak wyjść poza ramy pokazywania i promowania sztuki w internecie lub galeriach, które mają swoje ograniczenia. 


Chcemy udowodnić, że można inaczej. To eksperyment społeczny, który ma na celu propagowanie podejścia do fotografii jako unikatowego dzieła. Zapraszamy Was do udziału w kilkutygodniowym reality art show w którym możecie uczestniczyć - na żywo.  


Wsiadamy w vana, pakujemy wielkoformatowe oprawione zdjęcia Justnago i wydrukowaną pierwszą edycję albumu Women Body Acceptance i jedziemy ożywić naszą sztukę. Chcemy pokazywać ją w przestrzeniach miejskich, wiejskich, a nawet na stacjach benzynowych - wszędzie tam gdzie możemy osobiście poznać i wzruszyć naszych odbiorców. Można przejść koło niej obojętnie ale można też się zatrzymać i ona może wpłynąć na cały twój dzień a nawet życie. 


Jedziemy w podróż, żeby pokazywać swoją sztukę w realnym świecie, a nie na ekranach telefonów. Jesteśmy w tym miejscu, bo mamy wrażenie, że promowanie swoich prac zamyka się coraz częściej w internecie, gdzie brakuje nam skupienia. My chcemy ją przedstawić publiczności, w formie objazdowej - zupełnie przypadkowej, autentycznej, gdzie oprócz patrzenia na nasze prace, nawiążemy dialog z ludźmi. Zależy nam na kontakcie człowieka z człowiekiem, ich spojrzeniach, reakcjach, uczuciach a nie spłycenie tego do lajka. 


Chcemy działać jako ruchoma, niezależna galeria, bez ograniczeń i chcemy się tym bawić.

💛🧡💜


kaa056f41247c054.jpeg


j431808f1d7d18fa.jpeg


1. Promujemy młodą polską sztukę za granicą.


2. Chcemy dotrzeć do jak największej liczby osób, dlatego jedziemy w lipcu podczas peaku sezonu wakacyjnego, żeby spotkać ludzi z całego świata.


3. Przez 5 tygodni możecie z nami uczestniczyć live na “wystawach” w najbardziej popularnych oraz nieoczekiwanych miejscach. Pamiętajcie, wszystko może się zdarzyć ;)


4. Będziemy dokumentować trasę, która w zależności od zebranych środków zostanie pokazana jako drukowana publikacja lub film. Będziecie mieć ekskluzywny dostęp do procesu artystycznego - oprawiania obrazów, druku prac, wykorzystywaniu używanych materiałów, naszych rozmów i performance'u.


5. Ja Marta, będę promować swoją pierwszą publikację - album Women Body Acceptance ze zdjęciami i rozmowami z pierwszymi siedmioma bohaterkami projektu. Więcej informacji w zakładce “O nas”.


6. Ja Justyna, będę promować świadomą sztukę, taką, która zwraca uwagę na ponowne wykorzystanie materiałów, używanie naturalnego światła i ograniczonej ilości tworzyw sztucznych. Więcej informacji w zakładce “O nas”.


7. Ja Marta, w trakcie podróży będę prowadzić akcję “Mission natural summer body”, robiąc zdjęcia naturalnym i różnorodnym kobiecym ciałom na wakacjach.


8. Ja Justyna, w trakcie podróży, będę szukać niezależnych, nieodkrytych artystów, którzy chcieliby publikować książki lub albumy w naszym wydawnictwie


9. Nie będziemy pić, jak będziemy prowadzić.


s9c18d5e9b6a7712.jpeg

y72a162e62506357.jpeg


Nasz plan jest już częściowo w realizacji, mamy:


VW VAN - najważniejszy element wyprawy, czyli nasza galeria na kółkach. Wypożyczamy go na 5 tygodni (a może i więcej!) dzięki uprzejmości naszych przyjaciół Agnieszki Janczewskiej i Kuby Wilamowskiego. 


ALBUM - Justnago to nowo powstałe wydawnictwo, które właśnie wydaje pierwszy album Marty Karkosy - Women Body Acceptance w nakładzie 300 sztuk. 


RAMY - Zabytkowe ramy z drugiej ręki, w których wisiały obrazy takich artystów jak Kantor, Witkacy, Gierowskiego. Znalezione na OLX <3


✨ Chętnie przyjmiemy dary fizyczne! Jeżeli macie: noclegi na trasie, wyżywienie, używany fotograficzny i filmowy sprzęt ✨

Jeżeli będziecie akurat tam gdzie my na wakacjach (timeline będzie w update) lub tam mieszkacie - SPOTKAJMY SIĘ!!!!

Piszcie do nas na IG lub [email protected]


Czego potrzebujemy, żeby ruszyć Galerię na Kółkach? 


1. Wyposażenie galerii na kółkach (ok. 7,000 zł)

- wydruki naszych prac

- oprawa zdjęć

- zabezpieczenie obrazów

- pranie vana :D

- dmuchane pierdoły i stoły

 

2. Podróż (ok. 18,4 50 zł)

- benzyna (5950 zł przy spalaniu 9l/100km, cena 8 zł/km, łącznie 8256 km)

- kempingi (7500 zł)

- jedzonko (5000 zł)


3. Dokumentacja (ok. 10,000)

- filmy fotograficzne (od 20- 50 klisz - 2500 zł)

- aparat średnioformatowy (3000 zł)

- używana kamera (2000 zł)

- mikrofon (500 zł)

- montaż (nie wiemy ale pewnie dużo XD)


Wszystkie zebrane pieniądze powyżej docelowej kwoty przeznaczymy na:

💛 przedłużenie trasy, nowe miasta w Europie lub Polsce (będziecie mieć na to wpływ!)

🧡 dystrybucję i promocję naszych materiałów

💜 wydruk i sprzedaż nowych prac - mamy ich dużo! 
tdc28183875ddae2.jpeg


WYRUSZAMY 1 LIPCA!


Naszą podróż zaczynamy od wyjazdu z Warszawy i docelowo jedziemy do Arles, gdzie odbywa się uznany festiwal fotograficzny Les Rencontres d'Arles. Jedziemy dalej: południowe wybrzeże Francji. Przez kolejne tygodnie podróży chcemy pokazać naszą sztukę w Barcelonie, a potem w drodze powrotnej do Polski, podbijamy najpiękniejsze i artystyczne miasta Włoch - Mediolan, Turyn, Bolonię, Florencję, Rzym i Wenecję. Chcemy się też wystawić w Lubljane i Wiedniu. Na koniec spotkamy się w Polsce, gdzie opowiemy Wam o wszystkim co nam się przytrafiło. Jest to wstępny plan- 8000 km w dwie strony, ale przy Waszej pomocy może nas ponieść jeszcze dalej!


sf0dfae323b1eb9c.jpeg


n9ada4298750951b.jpeg


Justyna Gostkiewicz

www.justnago.com

@justnago IG 

@justnago.commerce IG


Cześć! Jestem urodzonym obserwatorem, lekkoduchem z dużą dozą dramaturgii. Znoszę do domu patyki, oglądam połamane muszle pod stopami, grzebię w ziemi. Lubię też obsypać się chorą ilością brokatu i oglądać tandetne seriale. Widać to w moich projektach. Fascynuje mnie to co tworzy natura i to co tworzy człowiek. Do zdjęć z którymi jadę w trasę, używałam technik, które wykorzystuję do fotografii produktowej - tym razem aby zwrócić uwagę na ochronę i różnorodność przyrody. To martwa natura, którą przywracam do życia. 


ba481c801adf1560.jpeg


Bawię się perspektywą, światłem, odbiciami. Na pierwszy rzut oka, możesz nie wiedzieć na co patrzysz. Wszystkie te “sztuczki” to nasz Świat, bez edycji, fotomotażu. To prawdziwe momenty uchwycone na zdjęciu. Zauważam go pod stopami, tam gdzie odciągają naszą uwagę szyldy. Tworzę go tam gdzie normalnie leżymy, wypoczywamy i pijemy piwo. Kawałek basenu - wody i dużo słońca - to było moje studio. 4 miesiące zbierania korali, kamieni, muszli, patyczków… I co kilka dni sesja zdjęciowa, na miejscu, tak żeby bohaterowie moich zdjęć mogli zostać tam skąd przybyli. 


yc1c4438ed5e39a4.png

Projekt Nature's Bestiary, który tu widzicie to dokumentacja zasobów naturalnych jednego kraju z wielu. Moje poszukiwania zaczęły się od magisterki (Art Forms From Nature), gdzie zebrałam najciekawsze według mnie struktury kwiatów i roślin, wyodrębniłam je na czarnym tle i stworzyłam z nich mandale. Materiały zaczęłam zbierać już 9 lat temu a dyplom obroniłam 5 lat temu. Od tamtej pory dokumentuje każdy zachwycający mnie kształt i wzór w naturze. W sumie, to kolekcja ponad 30,000 zdjęć. Moim marzeniem jest stworzenie atlasu fotograficznego na wzór starych ksiąg botanicznych. Oda do różnorodności, która pokazuje wielokształtność natury, nie przez gatunki a przez ich wygląd. Każdy jest zupełnie unikatowy. To projekt, który nie ma końca. Dlatego, tak dobrze rozumiemy się z Martą. Ona też tworzy manifest różnorodności - w ludziach. Jak się dobrze rozejrzymy - ta mnogość kształtów, kolorów i wzorów, niepowtarzalność i doskonałość jest definicją życia na Ziemi.  Marta Karkosa

www.womenbodyacceptance.com

@martakarkosa IG

@WBA IG


W moich projektach artystycznych skupiam się przede wszystkim na relacji człowieka z  ciałem. Ciało, głównie kobiece, od dawna mnie fascynuje i pracuję z nim regularnie, doceniając jego strukturę, kształt i materiał. Szukam niedoskonałości, naturalności, autentyczności i najciekawszej formy, która przedstawia jego indywidualność.Większość moich prac jest skoncentrowanych na kobietach. Skupiam się na obrazie ich ciała, jego akceptacji, delikatności i ich relacji z własną kobiecością. Interesuje mnie psychologiczny wymiar czucia swojego ciała, indywidualne podejście do niego i relacja z nim.

W swoich fotografiach pokazuję, że człowiek jest niesamowicie różnorodny i fascynujący i że jego ciało jest nieodłączną jego częścią. Poprzez fotografię eksploruję relację ciało- człowiek. Dokumentuję prawdziwy obraz ciała, używając do tego technik analogowej fotografii.


Projekt Women Body Acceptance to artystyczny projekt fotograficzno - społeczny, który skupia się na normalizowaniu obrazu kobiecego ciała w społeczeństwie. Poprzez niego poszerzam perspektywę kanonu kobiecego piękna, tego, jak kobiety postrzegają swoje ciało i jak społeczeństwo postrzega kobiece ciało. W podróży chcę, promować mój album i chcę żeby on dotarł do jak największej ilości ludzi i żeby historie pierwszych siedmiu kobiet inspirowały innych.


h9d501d9dad17f3b.jpeg

Projekt ma wartość społeczną i badawczą, dlatego, że oprócz zdjęć każdej z kobiet, przeprowadzam z nimi wywiady i opowiadam ich historie oraz ich podejście do tematu własnej cielesności. Chcę, żeby kobiety poprzez rozmowy i zdjęcia otworzyły się na własne ciało i nie wstydziły się swojego wyglądu. Prowadząc ten projekt chcę zgłębić i oswoić temat akceptacji ciała u kobiet poprzez dyskusję oraz działanie. Dla kobiet, w ich imieniu oraz z ich udziałem. Chcę przełamać dictum wstydu, strachu i braku akceptacji. Chcę mówić o obawach kobiet, chcę przestać się oceniać i zauważyć piękno i moc swoich ciał.w96f68b46e3ac90c.jpeg

Masz pytania? Pisz w komentarzach lub do nas osobiscie:

[email protected]

[email protected]


DZIĘKUJEMY!!! KOCHAMY WAS 💛🧡💜

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Nagrody/oferty 8

Kupuj, Wspieraj, Sprzedawaj, Dodawaj.

Kupuj, Wspieraj, Sprzedawaj, Dodawaj. Czytaj więcej

Nieaktywne
Inne
Wirtualna piąteczka i Q&amp;A
Wirtualna piąteczka i podziękowania! To wiele dla nas znaczy.Zapraszamy na live, gdzie spotkamy się z Wami na żywo i opowiemy o przygotowaniach do ruc...
17 zł

Kupione 1 z 1000

Zakończona
Inne
Twoje nazwisko w podziękowaniach
Cieszymy się, że decydujesz się nas wesprzeć! Umieścimy Twoje imię i nazwisko w publikacji o podróży Galerią na Kółkach. Jeżeli powstanie film dokumen...
50 zł

Kupione 6

Zakończona
Inne
Pocztówki z podróży
Będziemy Wam osobiście wysyłać w trakcie podróży pocztówki z 5 różnych miejsc. Będzie zaskakująco i ciekawie. Każdą z nich podpiszemy i dodamy pare sł...
150 zł

Kupione 3 z 25

Zakończona
Inne
Sygnowana odbitka analogowa od Marty
Wyślę ci odbitkę z kolorowego negatywu, wydrukowaną na artystycznym papierze fotograficznym.Rozmiar 20x20 cm.Oprawiona w czarną ramę, gotowa do powies...
250 zł
Zakończona
Inne
Sygnowana odbitka analogowa od Marty
Wyślę ci odbitkę z kolorowego negatywu, wydrukowaną na artystycznym papierze fotograficznym.Rozmiar 15x21 cm.Oprawiona w czarną ramę, gotowa do powies...
250 zł

Kupione 2 z 5

Zakończona
Inne
Sygnowana odbitka analogowa od Marty
Wyślę ci odbitkę z kolorowego negatywu, wydrukowaną na artystycznym papierze fotograficznym.Rozmiar 20x20 cm.Oprawiona w czarną ramę, gotowa do powies...
250 zł
Zakończona
Inne
Sygnowana odbitka analogowa od Marty
Wyślę ci odbitkę z czarno- białego negatywu, wydrukowaną na artystycznym papierze fotograficznym.Rozmiar 30x40 cm.Oprawiona w czarną ramę, gotowa do p...
490 zł
Zakończona
Inne
Oprawiona sygnowana odbitka od Justnago
Dziękuję, że wybierasz moją sztukę 💜 Wyślę Ci niepowtarzalne zdjęcie stworzone autorską techniką bez obróbki graficznej. Limitowana edycja 22 odbitek!...
490 zł

Kupione 1 z 7

Zakończona

Wpłaty 18

TK
Kielas
500 zł
AM
Ania M
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
JO
Joanna
300 zł
AK
Agnieszka Kruszewska
100 zł
 
Dane ukryte
50 zł
DT
Dominika
100 zł
RA
Robert Antoniewicz
150 zł
MW
Maria W.
17 zł
PM
Paweł Młodzianowski
ukryta
Zobacz więcej

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!