id: 2y54ts

Pomóżmy Zenkowi odzyskać sprawność i mowę po udarze...

Pomóżmy Zenkowi odzyskać sprawność i mowę po udarze...

Nasi użytkownicy założyli 1 145 391 zrzutek i zebrali 1 192 119 200 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności1

 • Świetna wiadomość :)
  Beata utworzyła subkonto dla Zenka w Fundacji Avalon - ogólnopolskiej organizacji pozarządowej non-profit, będącą organizacją Pożytku Publicznego (OPP), która niesie pomoc osobom niepełnosprawnym i chorym w leczeniu, rehabilitacji, spełnianiu marzeń, usamodzielnieniu się, integracji z resztą społeczeństwa oraz w różnych aspektach codziennego życia.

  Fundacja AVALON wspiera osoby chore, zarówno dzieci jak i dorosłych. To propozycja dla osób niepełnosprawnych i chorych, które zainteresowane są zebraniem środków na leczenie i swoje potrzeby. Na subkonto Zenka Twoja rodzina, przyjaciele bądź inne osoby będą mogły wpłacać darowizny i przekazywać wpłaty z 1% podatku, które Beata i Zenek wykorzystają na leczenie, zabiegi, rehabilitację, transport czy potrzeby życia codziennego.
  szczegóły - w zdjęciu dodanym do galerii - Brawo Beata :)
  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Przeczytajcie list Beaty - żony Zenka do koleżanek nauczycielek i dyrektorek po otrzymaniu wsparcia finansowego na Jego leczenie i rehabilitację w dniach, kiedy był jeszcze w Zakładzie Opieki Leczniczej... niestety, rehabilitacja i pieniądze potrzebne są nadal - dlatego założyłam "zrzutkę", by pomóc Beacie i ich nastoletnim córkom w opiece (już domowej) nad Zenkiem...


"Drogie Koleżanki... Dziękuję... za wrażliwość... za dobre serce… za nieocenioną  pomoc…

 

    8 kwietnia 2019 r. zostanie w pamięci mojej rodziny dniem, który spowodował ,że nasze życie zmieniło bieg o 180 stopni...

 Od początku naszej historii z chorobą towarzyszą nam sami wspaniali ludzie, a wśród nich jesteście Wy...

  Pierwszy dzień strajku nauczycieli. Ok. godziny 9.00.  nasza młodsza córka zauważa dziwne zachowanie taty. Wzywa karetkę. W stronę naszego bloku z jednej strony jadę ja, z drugiej karetka .

           Ratownicy medyczni udzielają pierwszej pomocy. Zawożą męża na ostry dyżur. Izba przyjęć. Formalności. TK. Pierwsza diagnoza. Stan krytyczny. Udar. Neurologia. Lekarz prowadzący podaje kolejne informacje - udar krwotoczny, utrata mowy, niedowład prawej strony. 

           Ten sam dzień wieczór. Zenek zostaje przewieziony na OIOM. Lekarze wspaniali. Cały czas słyszymy: „myśleć dwutorowo”…  Co to znaczy?  Wiara i modlitwa oraz wszyscy wspaniali ludzie pomagają nam modląc się o życie i zdrowie Zenka ...

 52 dwa dni na „ rollercoasterze” ...  UFF... wychodzimy na oddział neurologii. Zenek jest leżący. Nie mówi. Jest karmiony rurką do żołądka, ma rurkę tracheotomijną oraz cewnik. Mija 8 dni - wypisują Zenka ze szpitala. Dostajemy skierowanie na rehabilitację . Każdy z dwóch ośrodków rehabilitacyjnych , który otrzymuje podanie - dyskwalifikuje Zenka.

           Zakład Opieki Leczniczej przyjmuje Zenka. Tam zaczynają się pierwsze ćwiczenia wzmacniające. Mijają 3 miesiące. Udało się znaleźć ośrodek rehabilitacyjny (prywatny), który przyjął Zenka. Rozpoczęła się rehabilitacja... 

Malutkimi kroczkami do przodu... są widoczne pierwsze małe efekty... Zenek zaczął samodzielnie jeść, samodzielnie oddycha,  usunięto mu cewnik;  przy pomocy siada i już dłuższy czas wytrzymuje w pozycji siedzącej... staje przy pomocy i stoi przy pionizatorze … 

rozumie, ale nie czyta.... nie mówi -  afazja ...

           Po 3 miesiącach rehabilitacji Zenek podejmuje próby samodzielnego wstawania i samodzielnego siadania oraz samodzielnego przesiadania się na wózek... Porozumiewa się gestem, dźwiękiem , zajęcia logopedyczne nieocenione… małymi kroczkami do przodu...

Przed nami bardzo długa droga w powrocie do pełnego zdrowia....

Zenek w dalszym ciągu potrzebuje lekarstw, rehabilitacji i zajęć logopedycznych.

Najważniejsze, że od 30 listopada wrócił do domu, że jesteśmy razem… Uśmiech mojego męża i radość,  gdy nasze córki mogą być blisko to coś nieocenionego…

 … Wasz gest w stronę mojej rodziny bardzo dużo dla mnie znaczy.

Wszystkie pieniądze otrzymane od Was przeznaczyłam na lekarstwa dla Zenka , na najważniejszy PROAXON. Dzięki Wam kupiłam około 18 opakowań  ( w każdym 10 saszetek ). Jedno opakowanie to koszt ok. 80 zł . Jeszcze do poniedziałku Zenek przyjmował 2 saszetki dziennie. DZIĘKUJĘ… Jesteście Wspaniałe.

Pamiętajcie, że w trudnych sytuacjach zawsze możecie na mnie liczyć. Wystarczy słowo.

        W tym miejscu serdecznie dziękuję Marysi za pomysł i zorganizowanie tej zbiórki -  Jesteś Wielka Sercem…  żona – Beata z córkami... "


Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 163

preloader

Komentarze 4

 
2500 znaków
 • Beata Ziółkowska

  Moi Drodzy..... dziękuję. Ostatnie miesiące udowodniły mi , że mam racje wokół siebie mamy samych dobrych i życzliwych ludzi... Kwota jaka została zebrana jest imponująca ... Zenek codziennie ma rehabilitację, neurologopedki są 3 razy w tygodniu... Efekty nie są spektakularne dla niektórych , ale my widzimy postępy - małymi krokami do przodu.... W obecności rehabilitanta Zenek potrafi sam na łóżku usiąść, przy nas robi to prawie sam ale z "malutką" pomocą, Noga prawa się wzmocniła ... pewniej na niej staje (już prawie na całej stopie), gdy wkładam do łózka szynę do biernych ćwiczeń ( wspaniała rzecz , wypożyczona -wspomaga rehabilitację ) to potrafi prawą nogę przesunąć....A co z mową ? Ćwiczy , globalne czytanie, dopasowywanie, rozumienie. Twarz jest cały czas jest masowana, mamy kilka... gwizdków, dmuchawek, baniek i innych gadżetów które pomagają się przygotować Zenkowi do wypowiadania spółgłosek. Samogłoski opanowane , za wyjątkiem I i Y. Potrafimy wypowiedzieć : Ala, Ola, Ela, Ula, Mama. Mol,Mela, lala, mol.... Zenek podjął próby pisania- na zasadzie odwzorowywania i z pamięci. Idzie ku dobremu... Dziękujemy.

 • Beata Ziółkowska

  Z okazji zbliżających Świąt Bożego Narodzenia jeszcze raz zdrowia , spokoju, zadowolenia z każdej chwili i aby wszystkiemu co czynicie towarzyszyła radość a wokół była kochająca i wspierająca Was rodzina, przyjaciele i nieznajomi. My mamy to szczęście i jeśli nie potrafimy tego okazać wybaczcie. Dziękujemy , że jesteście .Dajecie nam wiarę i siłę do lepszego jutra. Beata i Zenek.

 • Beata Ziółkowska

  Moi Drodzy nasza wdzięczność za wasze dobre serca nie ma końca. Dziękujemy. Jeśteście wspaniali. Z okazji nadchodzących świąt życzymy Wam zdrowia, spokoju, ciepłej atmosfery i wspaniałych chwil w gronie rodzinnym a nade wszystko Błogosławieństwa Bożego - Beata i Zenek.

 • Maria Urbańczyk

  DZIĘKUJĘ za każdą wpłatę :) Proszę - przekazujcie informacje o zrzutce dla Zenka Waszym bliskim, znajomym... Jesteście WSPANIALI :)