id: 2y54ts

Pomóżmy Zenkowi odzyskać sprawność i mowę po udarze...

Pomóżmy Zenkowi odzyskać sprawność i mowę po udarze...

16 435 zł 
z 50 000
32%
zakończona 31.01.2021r
163 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Aktualności1

 • Świetna wiadomość :)
  Beata utworzyła subkonto dla Zenka w Fundacji Avalon - ogólnopolskiej organizacji pozarządowej non-profit, będącą organizacją Pożytku Publicznego (OPP), która niesie pomoc osobom niepełnosprawnym i chorym w leczeniu, rehabilitacji, spełnianiu marzeń, usamodzielnieniu się, integracji z resztą społeczeństwa oraz w różnych aspektach codziennego życia.

  Fundacja AVALON wspiera osoby chore, zarówno dzieci jak i dorosłych. To propozycja dla osób niepełnosprawnych i chorych, które zainteresowane są zebraniem środków na leczenie i swoje potrzeby. Na subkonto Zenka Twoja rodzina, przyjaciele bądź inne osoby będą mogły wpłacać darowizny i przekazywać wpłaty z 1% podatku, które Beata i Zenek wykorzystają na leczenie, zabiegi, rehabilitację, transport czy potrzeby życia codziennego.
  szczegóły - w zdjęciu dodanym do galerii - Brawo Beata :)
  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Przeczytajcie list Beaty - żony Zenka do koleżanek nauczycielek i dyrektorek po otrzymaniu wsparcia finansowego na Jego leczenie i rehabilitację w dniach, kiedy był jeszcze w Zakładzie Opieki Leczniczej... niestety, rehabilitacja i pieniądze potrzebne są nadal - dlatego założyłam "zrzutkę", by pomóc Beacie i ich nastoletnim córkom w opiece (już domowej) nad Zenkiem...


"Drogie Koleżanki... Dziękuję... za wrażliwość... za dobre serce… za nieocenioną  pomoc…

 

    8 kwietnia 2019 r. zostanie w pamięci mojej rodziny dniem, który spowodował ,że nasze życie zmieniło bieg o 180 stopni...

 Od początku naszej historii z chorobą towarzyszą nam sami wspaniali ludzie, a wśród nich jesteście Wy...

  Pierwszy dzień strajku nauczycieli. Ok. godziny 9.00.  nasza młodsza córka zauważa dziwne zachowanie taty. Wzywa karetkę. W stronę naszego bloku z jednej strony jadę ja, z drugiej karetka .

           Ratownicy medyczni udzielają pierwszej pomocy. Zawożą męża na ostry dyżur. Izba przyjęć. Formalności. TK. Pierwsza diagnoza. Stan krytyczny. Udar. Neurologia. Lekarz prowadzący podaje kolejne informacje - udar krwotoczny, utrata mowy, niedowład prawej strony. 

           Ten sam dzień wieczór. Zenek zostaje przewieziony na OIOM. Lekarze wspaniali. Cały czas słyszymy: „myśleć dwutorowo”…  Co to znaczy?  Wiara i modlitwa oraz wszyscy wspaniali ludzie pomagają nam modląc się o życie i zdrowie Zenka ...

 52 dwa dni na „ rollercoasterze” ...  UFF... wychodzimy na oddział neurologii. Zenek jest leżący. Nie mówi. Jest karmiony rurką do żołądka, ma rurkę tracheotomijną oraz cewnik. Mija 8 dni - wypisują Zenka ze szpitala. Dostajemy skierowanie na rehabilitację . Każdy z dwóch ośrodków rehabilitacyjnych , który otrzymuje podanie - dyskwalifikuje Zenka.

           Zakład Opieki Leczniczej przyjmuje Zenka. Tam zaczynają się pierwsze ćwiczenia wzmacniające. Mijają 3 miesiące. Udało się znaleźć ośrodek rehabilitacyjny (prywatny), który przyjął Zenka. Rozpoczęła się rehabilitacja... 

Malutkimi kroczkami do przodu... są widoczne pierwsze małe efekty... Zenek zaczął samodzielnie jeść, samodzielnie oddycha,  usunięto mu cewnik;  przy pomocy siada i już dłuższy czas wytrzymuje w pozycji siedzącej... staje przy pomocy i stoi przy pionizatorze … 

rozumie, ale nie czyta.... nie mówi -  afazja ...

           Po 3 miesiącach rehabilitacji Zenek podejmuje próby samodzielnego wstawania i samodzielnego siadania oraz samodzielnego przesiadania się na wózek... Porozumiewa się gestem, dźwiękiem , zajęcia logopedyczne nieocenione… małymi kroczkami do przodu...

Przed nami bardzo długa droga w powrocie do pełnego zdrowia....

Zenek w dalszym ciągu potrzebuje lekarstw, rehabilitacji i zajęć logopedycznych.

Najważniejsze, że od 30 listopada wrócił do domu, że jesteśmy razem… Uśmiech mojego męża i radość,  gdy nasze córki mogą być blisko to coś nieocenionego…

 … Wasz gest w stronę mojej rodziny bardzo dużo dla mnie znaczy.

Wszystkie pieniądze otrzymane od Was przeznaczyłam na lekarstwa dla Zenka , na najważniejszy PROAXON. Dzięki Wam kupiłam około 18 opakowań  ( w każdym 10 saszetek ). Jedno opakowanie to koszt ok. 80 zł . Jeszcze do poniedziałku Zenek przyjmował 2 saszetki dziennie. DZIĘKUJĘ… Jesteście Wspaniałe.

Pamiętajcie, że w trudnych sytuacjach zawsze możecie na mnie liczyć. Wystarczy słowo.

        W tym miejscu serdecznie dziękuję Marysi za pomysł i zorganizowanie tej zbiórki -  Jesteś Wielka Sercem…  żona – Beata z córkami... "


Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 163

preloader

Komentarze 4

 
2500 znaków
 • Beata Ziółkowska

  Moi Drodzy..... dziękuję. Ostatnie miesiące udowodniły mi , że mam racje wokół siebie mamy samych dobrych i życzliwych ludzi... Kwota jaka została zebrana jest imponująca ... Zenek codziennie ma rehabilitację, neurologopedki są 3 razy w tygodniu... Efekty nie są spektakularne dla niektórych , ale my widzimy postępy - małymi krokami do przodu.... W obecności rehabilitanta Zenek potrafi sam na łóżku usiąść, przy nas robi to prawie sam ale z "malutką" pomocą, Noga prawa się wzmocniła ... pewniej na niej staje (już prawie na całej stopie), gdy wkładam do łózka szynę do biernych ćwiczeń ( wspaniała rzecz , wypożyczona -wspomaga rehabilitację ) to potrafi prawą nogę przesunąć....A co z mową ? Ćwiczy , globalne czytanie, dopasowywanie, rozumienie. Twarz jest cały czas jest masowana, mamy kilka... gwizdków, dmuchawek, baniek i innych gadżetów które pomagają się przygotować Zenkowi do wypowiadania spółgłosek. Samogłoski opanowane , za wyjątkiem I i Y. Potrafimy wypowiedzieć : Ala, Ola, Ela, Ula, Mama. Mol,Mela, lala, mol.... Zenek podjął próby pisania- na zasadzie odwzorowywania i z pamięci. Idzie ku dobremu... Dziękujemy.

 • Beata Ziółkowska

  Z okazji zbliżających Świąt Bożego Narodzenia jeszcze raz zdrowia , spokoju, zadowolenia z każdej chwili i aby wszystkiemu co czynicie towarzyszyła radość a wokół była kochająca i wspierająca Was rodzina, przyjaciele i nieznajomi. My mamy to szczęście i jeśli nie potrafimy tego okazać wybaczcie. Dziękujemy , że jesteście .Dajecie nam wiarę i siłę do lepszego jutra. Beata i Zenek.

 • Beata Ziółkowska

  Moi Drodzy nasza wdzięczność za wasze dobre serca nie ma końca. Dziękujemy. Jeśteście wspaniali. Z okazji nadchodzących świąt życzymy Wam zdrowia, spokoju, ciepłej atmosfery i wspaniałych chwil w gronie rodzinnym a nade wszystko Błogosławieństwa Bożego - Beata i Zenek.

 • Maria Urbańczyk

  DZIĘKUJĘ za każdą wpłatę :) Proszę - przekazujcie informacje o zrzutce dla Zenka Waszym bliskim, znajomym... Jesteście WSPANIALI :)

Nasi użytkownicy założyli

894 651 zrzutek

i zebrali

839 080 233 zł

A ty na co dziś zbierasz?