id: 2z79mv

Leki dla dzieci w Afryce!

Leki dla dzieci w Afryce!

1 345 zł
z 5 000
26%
zakończona
28.12.2018r
13
wspierających
Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Nasi użytkownicy założyli 1 037 937 zrzutek i zebrali 1 108 975 454 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

W górskiej wiosce Kithatu w Kenii pracuje Polaka, siostra Dariana. Wraz z wolontariuszami z Polski - lekarzami stażystami i położną, prowadzi Ośrodek Zdrowia, który pełni też rolę szpitala, również z oddziałami położniczymi. Wolontariusze ruszają również w teren, gdzie docierają do dzieci by zbadać i podac potrzebne leki/szczepienia tym, którzy do Ośrodka sami dotrzec nie mogą. Pacjentów często nie stać na leczenie dlatego szukamy wsparcia u ludzi dobrej woli. Każda wpłata się liczy!

Ośrodek Zdrowia w Kithatu obejmuje opieką medyczną Kithatu i okoliczne wioski. Ośrodek jest malym szpitalem gdzie po zakończeniu rozbudowy będziemy mogli hospitalizowac około 20 pacjentów, jest czynny całą dobę 7 dni w tygodniu.

Na terenie Ośrodka znajduje się odzial położniczy z salą porodową oraz sale na przyhęcia pacjentów którzy wymagaja hospitalizacji ze względu na ich stan zdrowia.

Na co dzień Ośrodek przyjmuje pacjentów dziennych z różnymi jednostkami chorobowymi jak malaria, ameba, gruźlica i wszelkie inne jednostki chorobowe które wymagaja pomocy medycznej.

Prowadzimy również szczepienia dziec. Jeśli trafiaja do nas dzieci niedożywione, dzieci których rozwoj zostal zahamowany przez glód i brak opieki, staramy się by trafily do nas do tzw Day care gdzie maja calodniową opiekę i są otoczone programem dożywiania.

Ponieważ Ośrodek Zdrowia stara się pomóc każdemu choremu często spotykamy się z sytuacją gdzie pacjenci nie są w stanie zapłacić za leczenie. Dlatego staramy się szukac różnych możliwości i pomocy w celu zakupienia leków, które pomogą nam w codziennej trosce o chorego.

Każda pomoc daje nam możliwość lepszej opieki medycznej dla naszych chorych i dzieci.

Serdecznie dziękujemy za każde, nawet najmniejsze wsparcie.

s. Dariana

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 13

 
Dane ukryte
650 zł
MS
Małgosia Sobońska-Szylińska
200 zł
 
Dane ukryte
100 zł
PA
Paulina
100 zł
GK
Grzegorz Kruszewski
50 zł
JE
Monika
50 zł
BR
Beata Rupental
50 zł
ES
50 zł
AA
Anna Appelbaum
25 zł
 
Dane ukryte
25 zł
Zobacz więcej

Komentarze 3

 
2500 znaków