id: 2zarcu

zakup wozu strażackiego dla OSP Cieszyn-Mnisztwo

zakup wozu strażackiego dla OSP Cieszyn-Mnisztwo

Nasi użytkownicy założyli 1 190 088 zrzutek i zebrali 1 254 426 380 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

My, strażacy ochotnicy OSP Cieszyn-Mnisztwo, mamy szansę na nabycie nowego wozu strażackiego o wartości 900 000 zł! Dzięki dotacjom i własnym środkom, mamy już prawie całą kwotę. Niestety przez inflację brakuje nam jeszcze ok. 25 000 zł. Bez Twojej pomocy ich nie uzbieramy!


KIM JESTEŚMY?

Jesteśmy grupą strażaków ochotników z Cieszyna. Liczymy 76 członków, w tym 22 druhów w Młodzieżowej Drużynie Pożarniczej. Naszym powołaniem jest walka z niebezpieczeństwami, takimi jak pożary i powodzie, które mogą zagrozić naszej społeczności, naszym rodzinom i sąsiadom. Historia naszej jednostki sięga 1911 r., czego dowodem jest m.in. zabytkowa, ponad stuletnia sikawka ręczna, którą z dumą trzymamy w naszej strażnicy.


CO ROBIMY?

Pojawiamy się wszędzie tam, gdzie zostaniemy wezwani przez dyspozytora straży pożarnej. Podejmujemy się zadań małych i dużych - potrafimy pomóc naszym sąsiadom w przypadku zalanej piwnicy, gniazda niebezpiecznych szerszeni, czy drzewa, które zerwała wichura. W trakcie pandemii COVID-19 wspieraliśmy seniorów, zapewniając im darmowy dojazd do punktów szczepień, a w pierwszych dniach wojny w Ukrainie otworzyliśmy punkt zbiórki i dystrybucji darów dla uchodźców wojennych, z którego skorzystało ok. 800 potrzebujących. W wolnym czasie doskonalimy nasze umiejętności poprzez np. starty w zawodach strażaków OSP. Nie dostajemy pensji, a jedynie niewielki ekwiwalent za wyjazd na akcję.


DLACZEGO ZBIERAMY NA NOWY WÓZ?

Lekki wóz strażacki, którym dysponujemy w tej chwili uniemożliwia nam podejmowanie większych działań ratowniczo-gaśniczych. Pojazd, o który zabiegamy, pozwoli nam na sprawne reagowanie na poważniejsze zdarzenia. W ten sposób bardziej przysłużymy się naszemu miastu i jego mieszkańcom. Naszą ambicją jest, aby naszą jednostkę włączono w skład Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Jesteśmy zmotywowaną drużyną ochotników, brakuje nam jednak odpowiedniego sprzętu, żeby to marzenie zrealizować. Jeśli uda nam się uzbierać więcej środków, przeznaczymy je na zakup dodatkowego wyposażenia nowego wozu, np. aparatów oddechowych, drabiny strażackiej i pilarki spalinowej.


DLACZEGO ZRZUTKA.PL?

Dzięki naszym staraniom, już we wrześniu 2021 r. w budżecie Miasta Cieszyna na rok 2022 zostały zagwarantowane środki finansowe na zakup nowego średniego samochodu pożarniczego dla OSP Cieszyn-Mnisztwo, w kwocie 400 000 zł. Dotacja z Urzędu Marszałkowskiego i MSWiA pozwoliła nam pozyskać kolejne 389 000 zł. Urząd Miasta Cieszyna dołożył kolejne 30 000 zł w obecnym roku. Niestety, gwałtowny wzrost inflacji spowodował znaczącą podwyżkę stali i aluminium, a tym samym całych samochodów pożarniczych, które w najtańszych opcjach kosztują na chwilę obecną 900 000 zł. Pomimo sporego wkładu własnego w wysokości 30 000 zł, nie jesteśmy w stanie pokryć całej wymaganej kwoty. Boimy się, że pieniądze z dotacji przepadną, jeśli nie uzbieramy brakujących środków i nie dokonamy zakupu. Stąd postanowiliśmy sięgnąć po nieszablonowy pomysł, jakim jest zbiórka internetowa.


Dlatego liczymy na Twoje wsparcie. Nawet niewielka kwota 5 zł jest w stanie przybliżyć nas do celu, jakim jest zakup wymarzonego wozu. Możesz nas również wesprzeć udostępniając naszą zbiórkę i mówiąc o niej rodzinie i znajomym!

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Lokalizacja

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 64

AK
Andrzej Kiliś
500 zł
KK
Krzysztof Kasztura
300 zł
MI
Mirosław Iwacz
200 zł
EH
Marek H.
500 zł
DS
Danuta Sikora
ukryta
MH
Mateusz Haltof
100 zł
EG
Edward Górniak
200 zł
HW
Halina Waniewska
100 zł
E,
Ewa , Mariusz Precz
200 zł
Mateusz
50 zł
Zobacz więcej

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!