id: 328h4w

Ratujemy Klub Sportowy Górnik Konin!

Ratujemy Klub Sportowy Górnik Konin!

83 299 zł 
z 200 000
41%
zakończona
20.11.2018r
345
wspierających
Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Nasi użytkownicy założyli 957 093 zrzutki i zebrali 963 578 891 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Zbiórka - Klub Sportowy Górnik Konin

Drodzy!

Klub Sportowy Górnik Konin znalazł się w tragicznym położeniu. Niestety groźba jego zniknięcia z piłkarskiej mapy Polski stała się realna jak nigdy. Od niedawna ciąży na klubie widmo ogłoszenia upadłości lub innymi słowy zwyczajnie bankructwa.

Wszystko za sprawą wyroku sądowego, który nakazuje klubowi wypłacić odszkodowanie policjantowi, który podczas służby na stadionie doznał obrażeń. Byłby to chyba pierwszy przypadek w Polsce, gdzie działalność klubu z przeszło 60-letnią tradycją zostałaby zakończona wskutek bezprecedensowego wyroku wymiaru sprawiedliwości.

Na wstępie słowem wyjaśnienia: nie wnikamy w aspekty prawne tego przypadku, a sam wyrok jest już ostateczny. Z racji, że cały proces sądowy rozpoczął się za wcześniejszej kadencji (8 lat temu) nie możemy niczego zakwestionować. Nie dociekamy też, czym kierował się sąd, przyznając tak wysokie odszkodowanie, wiedząc jakie to może mieć konsekwencje dla budżetu klubu, w którym trenuje kilkuset dzieciaków.

Jako Zarząd podjęliśmy wszelkie możliwe działania, aby doprowadzić do mediacji z poszkodowanym i wypracować taką formę ugody, by płynność finansowa klubu nie została zachwiana. Niestety poszkodowany policjant i wynajęta przez niego obsługa prawna pozostała niewzruszona na los Górnika. Ich zachowanie wskazuje na całkowitą obojętność wobec tego, czy nasze stowarzyszenie wskutek egzekucji wyroku zostanie rozwiązane lub nawet czy sam poszkodowany zapisze się niechlubnie na karcie historii Górnika jako ta osoba, przez którą upadł największy klub sportowy w Koninie.

Postanowiliśmy jednak, że my się nie poddamy. W Górniku Konin trenuje co roku około 300 zawodników, w tym zdecydowana większość to dzieci i młodzież. Dla ich rodzin, dla każdej dumnej matki i dumnego ojca, ci zawodnicy są wszystkim, tak samo jak i dla Górnika są oni zawsze najważniejsi! Dlatego powiedzieliśmy, że będziemy walczyć każdym możliwym sposobem, aby Górnik Konin nie zniknął nigdy z życia naszego miasta i boisk piłki nożnej w całej Polsce.

Niestety możliwe w krótkim okresie czasu wszczęcie egzekucji komorniczej wyroku, całkowicie zaburzy finansami klubu. Mimo iż sytuacja finansowa w klubie ulegała z roku na rok poprawie, przez co kondycja finansowa klubu stawała się coraz bardziej stabilniejsza, zajęcie konta klubowego będzie oznaczało, że klub praktycznie przestaje istnieć. Dlatego chwytając się każdej deski ratunku, rozpoczynamy zbiórkę doraźnej pomocy dla naszego Górnika Konin. Apelujemy o wsparcie finansowe do wszystkich tych, którym nie jest obojętny los Górnika. Do całej BIAŁO-NIEBIESKIEJ RODZINY GÓRNIKA Z KONINA. Do wszystkich kibiców i fanów nie tylko piłki nożnej z całej Polski, niezależnie od barw klubowych. Do przyjaciół i ludzi dobrej woli. Do zawodników, trenerów i działaczy. Do polityków i dziennikarzy. Do każdego z osobna, kto czyta ten tekst. Pomóżcie uratować nasz klub!

Prosimy o wpłaty na poniższą zbiórkę. Dla nas cenny będzie każdy grosz, który pozwoli dalej funkcjonować Górnikowi w obecnym kształcie, bez rozwiązywania klubu, bez wycofywania drużyny z rozgrywek III ligi, bez wycofywania drużyn juniorskich, dzieci i młodzieży. Prosimy również o nagłośnienie tej sprawy. O udostępnienie tej wiadomości na profilach społecznościowych, o publikację tej wiadomości w prowadzonych przez Was mediach, w Internecie, w prasie, w radiu czy TV. Piłkarski Górnik z Konina potrzebuje Waszej pomocy!

Dziękujemy z góry!

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 345

 
Dane ukryte
15 000 zł
 
Dane ukryte
15 000 zł
ZK
Kibole Górnika przeciwko hejterom z LM-u
8 625 zł
WL
Włocłavia Licytacja
1 700 zł
JS
Kibolska gwardia Koszalin
1 640 zł
FZ
Fanatycy z milej rospcha kolonia
1 500 zł
SD
Szymon Dulek
MK
Byli piłkarze KSG Klub Seniora
1 300 zł
BM
Bartosz Maślak
Zobacz więcej

Komentarze 44

 
2500 znaków