id: 32ps24

Podziemia pod Kamienną Górą w Lubaniu

Podziemia pod Kamienną Górą w Lubaniu

Nasi użytkownicy założyli 1 187 647 zrzutek i zebrali 1 249 297 092 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Kochani,

pamiętacie naszą poprzednią zrzutkę? Wówczas – dzięki Waszemu wsparciu, a także zaangażowaniu firm i instytucji – udało nam się zebrać środki na wejście do podziemnego schronu wykutego w czasie II wojny światowej w bazaltowym wzgórzu zwanym Kamienną Górą.


Kamienna Góra znajduje się w Lubaniu – niewielkim mieście w województwie dolnośląskim. To tu rozegrała się ostatnia zwycięska bitwa wojsk niemieckich w 1945 roku. To tu w 2011 roku miejscowy regionalista natknął się na kalkę techniczną z wyrysowanym planem podziemnego kompleksu.

5zF9LUBR20J6s3hy.png

To, co wydawało się nieosiągalne, zrobiliśmy w 2021 roku. Powstał profesjonalny przekop udostępniający, dzięki któremu po raz pierwszy od 76 lat ludzka stopa stanęła w absolutnie mrocznych zimnych podziemiach. Przez ostatnie 2 lata udrożniliśmy 16 metrów w śluzie nr 1 oraz zabezpieczyliśmy strop w „łączniku” sztolni 1 i 2. Prace finansowaliśmy z własnych środków, co niestety przekłada się na długi i żmudny proces.

TGfNVdKBHJTqT6BP.jpg

0C9oaFM68fvJTJGo.jpgNiestety, wciąż nie udało się zbadać całego obiektu. Aby odkopać całą śluzę gazową przy sztolni 1, potrzebujemy Waszej pomocy. Dysponując niezbędnymi środkami, skończymy projekt i znajdziemy wszystkie odpowiedzi w dwa tygodnie. Realizując zadanie metodą gospodarczą, zajmie nam to kolejne 2 lata.

zRWOWdnxzb0OXGwR.jpg

AIiVB3z0S95UuPj4.jpg

dWuDVawvBMrXAci7.jpg

WhLCaXgnYAylyuGw.jpgJesteśmy zdeterminowani w działaniu, ale ciągła walka o fundusze i z przeciwnościami, które stawia przed nami podziemny kompleks, powodują frustrację i zmęczenie.

Dlatego postanowiliśmy kolejny raz zwrócić się do Was z prośbą o pomoc w dokończeniu projektu. Potrzebujemy 25 tysięcy złotych. Nie jest to dużo, ale dla grupki pasjonatów jest to kwota zaporowa.

To jak? Pomożecie?

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Lokalizacja

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Jeszcze nikt nie założył skarbonki na tej zrzutce. Twoja może być pierwsza!

Wpłaty 233

preloader

Komentarze 1

 
2500 znaków