id: 32unzb

Pierwszy na świecie spektakl multimedialny z użyciem technik lalkowych, w techologii 360°

Pierwszy na świecie spektakl multimedialny z użyciem technik lalkowych, w techologii 360°

Opis zrzutki

Dzień dobry! Cześć!

Wirus Covid-19 wywołał ogromne spustoszenie w wielu gałęziach gospodarki- również i na gruncie kultury. Teatry stanęły. Widownia świeci pustkami i według wszelkich symulacji, świecić tak będzie jeszcze przez wiele długich miesięcy. Dla nas aktorów oznacza to brak możliwości zarobkowania. Nie chcemy jednak bezczynnie czekać, aż wirus wyrzuci nas na przysłowiowy bruk. Wręcz przeciwnie- zamierzamy z nim walczyć, wszystkimi dostępnymi w naszym zawodzie środkami. I to dosłownie: wszystkimi!


Nasz wspólny wróg, Covid-19, działa globalnie, rozprzestrzenia się szybko, jak wirus w sieci. Chcemy pokonać go jego własną bronią. Wychodząc z założenia, że dostęp do sztuki stał się teraz problemem globalnym, chcemy stworzyć przedstawienie w sieci, do którego dostęp będzie miała widownia na całym świecie. Wykorzystamy do tego narzędzia, które niczym wirus, ekspresowo dotrą wszędzie tam, gdzie dociera Internet. W tym celu chcemy wykorzystać teorię tzw. 6 uścisków dłoni*.

(*https://www.drgaja.pl/7-obszarow-szczescia/relacje-miedzyludzkie/szesc-stopni-oddalenia-czy-swiat-naprawde-jest-tak-maly)


OPIS PROJEKTU:

Wyobraź sobie teraz wybraną przez siebie znaną osobę, z jakiejkolwiek branży. Teraz wyobraź sobie,

że ta osoba ogląda przedstawienie, które powstało również dzięki Twojej wpłacie. Możemy również przyjąć, że w jakiś sposób jesteś producentem spektaklu, który obejrzy np. Daniel Craig, Księżna Kate, dzieci z odległej szkoły w Birmie czy pasterz ze stepów mongolskich (o ile tylko ma internet). Ale to nie wszystko. Nie chcemy, żeby to było „zwykłe” przedstawienie. Idziemy na całość i zamierzamy stworzyć widowisko w wersji 360 stopni, nakręcone profesjonalną kamerą 360°, z wykorzystaniem profesjonalnej technologii oraz grafiki komputerowej w postprodukcji. Ale i to nie wszystko. Aby jeszcze bardziej uatrakcyjnić wykreowany przez nas świat, zamierzamy promować w nim sztukę animacji lalką i formą. Będzie to swoista fuzja filmowych środków wyrazu, ze wszystkimi narzędziami jakie daje teatr.

Aby historia była uniwersalna i czytelna w każdym zakątku świata, zamierzamy opowiedzieć ją bez słów. Będzie to opowieść o dziecku. O jego poszukiwaniach i lękach, o jego postrzeganiu rzeczywistości

i relacjach z bliskimi. O jego fantazjach i fascynacjach... Historia dla każdego, a być może i o każdym... Więcej zdradzić nie możemy, ale zdradzimy ,że będzie to przygoda „podawana” w odcinkach. Ograniczać nas może tylko wyobraźnia i… budżet. O ile kilkanaście lat doświadczenia scenicznego, ale też telewizyjnego, jest obietnicą dość rozbudowanej wyobraźni, o tyle budżet już tak rozbudowany nie jest.

A w zasadzie nie ma go w ogóle. 


CEL:

Drodzy, zwracamy się do was z ogromną prośbą o wsparcie finansowe naszego „szalonego” projektu, w którym:


  1. Chcemy promować polską sztukę teatralną ze szczególnym uwzględnieniem sztuki lalkarskiej
  2. Chcemy zapewnić pracę nie tylko sobie, ale wielu innym podmiotom, co w tych trudnych czasach pozwoli nam po prostu wspólnie przetrwać materialnie
  3. Chcemy potwierdzić teorie 6 uścisków dłoni, co pozwoli nam wszystkim zrozumieć, że jesteśmy jedną wielką wspólnotą, która powinna o siebie dbać 
  4. Chcemy formą i treścią dać ludziom poczucie nadziei i wolności, zwrócić szczególną uwagę na wrażliwość dziecka, spojrzeć trochę jego oczami na świat, który go przerasta i który trzeba sobie na nowo zbudować
  5. Chcemy zarazić Was wirusem innowacyjnej sztuki jakiej jeszcze świat nie widział. Ten specyficzny marriage teatru, filmu i języka wirtualnego wrzuconego w przestrzeń 360 stopni, z użyciem form/lalek i ze specjalnie skomponowaną profesjonalną muzyką jeszcze się nie zdarzył.


To będzie absolutna światowa premiera. Daj się zarazić pięknym wirusem, na pohybel temu złemu. Prosimy Cię również, byś przekazał informację o tej zbiórce dalej- niech przekracza wszystkie granice, niczym sztuka, która nie ma paszportu, ani konkretnych współrzędnych GPS. 


v68422df372dc977.jpeg

O NAS:

Jesteśmy grupą aktorów, od wielu lat pracujących na profesjonalnej scenie teatru lalek. Mamy doświadczenie nie tylko aktorskie, ale też reżyserskie, filmowe i telewizyjne. Są wśród nas zawodowi graficy komputerowi, jak i operatorzy kamer. Muzykę do tego wydarzenia skomponuje bardzo ceniony,

w kraju i za granicą, kompozytor teatralno-filmowy. Operator kamery 360° jako jeden z nielicznych

na świecie ma patent na nagrywanie filmów 360 stopni w trybie makro. To daje nam naprawdę wiele możliwości. Mamy doświadczonego i profesjonalnego scenografa, a także dysponujemy pracownią,

w której powstaną niezwykłej urody lalki i formy teatralne. 


MIARY SUKCESU:

Przede wszystkim musimy stworzyć profesjonalną platformę streamingową obsługującą format 360 stopni lub umieścić się na już istniejącej. Potrzebujemy wygenerować specjalne aplikacje, dające dostęp do spektaklu ludziom na całym świecie. Koszt takiej usługi programistycznej to ok. 15-20 tys. zł. 

Musimy dokupić brakującą rolkę green boxa - materiału, na którym umieścimy potem wygenerowany komputerowo świat. To inwestycja na poziomie 6 tys. zł.

Potrzebujemy kilku profesjonalnych lalek– inwestycja na poziomie od 3 do 6 tys. zł oraz kostiumy: ok. 3-4 tys. zł.

Dochodzą też niewielkie gaże dla grafika, scenografa czy kompozytora.


O resztę zadbamy sami. Oddajemy nasze umiejętności, fascynacje, czas, drobne oszczędności, fantazje

i nadzieje... Bo chociaż czas nie sprzyja wydatkom, głęboko wierzymy, że zaufacie nam i zainwestujecie w polską kulturę i jej promocje na świecie. Pamiętajmy, że w czasach zarazy dużo rozrywki dostarczają nam ci, którzy od tej zarazy oberwali najbardziej- artyści. Pomóżcie nam przetrwać. Pomóżcie nam stworzyć coś naprawdę wielkiego i wyjątkowego w skali świata.


KORZYŚCI DLA WAS:

Jak w każdej dobrej produkcji, również i u nas na końcu pojawią się napisy z listą osób, które wraz z nami współtworzyły projekt. Jeżeli wypełnisz klauzulę Rodo i odeślesz ją nam na maila, z przyjemnością umieścimy Twoje imię i nazwisko na tej liście.

---

Od 50 zł. Nagroda: Film 360° z Katedry Notre-Dame, dedykowany użytkownikom okularów VR.

---

Od 100 zł. Nagroda: Film 360° z Czarnobyla i miasteczka Prypeć, dedykowany użytkownikom okularów VR.

---

Od 200 zł. Pakiet 3 filmów 360° (Katedra Notre-Dame; Czarnobyl i Prypeć; turniej rycerski) dedykowanych użytkownikom okularów VR.

---

Od 1500 zł. Nagroda: Stworzenie obiektu 3D lub skanu twarzy dla rzeczywistości VR/AR.**

Przykład: https://www.youtube.com/watch?v=P5rn5-H_Dv8&feature=youtu.be

---

Od 2000 zł. Nagroda: Wirtualny spacer Google Street View, stworzony przez certyfikowanego fotografa Google Street View.**

Przykład: https://my.matterport.com/show/?m=UytjUw42S5u

(maksymalnie 20 panoram)

---

Od 3 000 zł. Dodatkowo dla hojnych inwestorów (osób prywatnych, podmiotów gospodarczych, instytucji), które wpłacą nam kwotę min. 3 tys. złotych, przygotujemy specjalne podziękowanie w formie wideo lub stworzymy małą formę tv, na specjalną okazję, np. jubileusz, urodziny, inne specjalne wydarzenie Twojej firmy/ lub stworzymy zabawną formę tv (pastisz wiadomości, "breaking news"), sprofilowaną pod każdą okoliczność.

---

Od 4000 zł. Nagroda: Wirtualny spacer Google Street View, stworzony przez certyfikowanego fotografa Google Street View.**

Przykład: https://my.matterport.com/show/?m=UytjUw42S5u

(maksymalnie 50 panoram)

---

Od 4 500 zł. Mamy też wyjątkową ofertę dla sponsorów , którzy wesprą nas kwotą min. 4,5 tys. zł. To profesjonalne szkolenie z zakresu wymowy i autoprezentacji, obejmujące takie zagadnienia jak: oddech, intonacja, retoryka, akcent, pauza, opanowanie stresu przed wystąpieniem publicznym etc. Szczegóły do uzgodnienia indywidualnie drogą mailową lub telefoniczną.**

---

Od 5000 zł. Nagroda: Wirtualny spacer w formie filmu 360°.**

Przykład: https://www.youtube.com/watch?v=f1vqFrm7QqY&t


**Kwoty nie obejmują kosztów transportu fotografa/prowadzącego.


Kwota podstawowa, jaką musimy zebrać to: 37 tys. zł

Oczywiście każda złotówka ponad to, pozwoli nam na użycie dodatkowych narzędzi, które uatrakcyjnią całe przedsięwzięcie...


Możesz też pomóc przy transmisji tego spektaklu w świat. Bądź naszym uściskiem w łańcuchu 6 uścisków dłoni. Wyślij nam na maila kontakt do osób wpływowych, znanych lub znających kogoś, kto zna tego kogoś, kto mógłby nasz spektakl obejrzeć :). A może znasz osobiście znaną postać, która będzie adresatem naszego materiału? Z góry dziękujemy wszystkim za pomoc i poświęcony czas. Niech ta wielka idea będzie nam wszystkim projektem nie tylko edukacyjnym, ale i rozrywkowym w tych trudnych czasach. Obrońmy wspólnie teatr przed zarazą!

    

Z wyrazami szacunku, 


Krzysztof Jarota

Aktor, pomysłodawca i szef firmy:

Jarota MÓWI&MOVIE Production

kontakt: email: [email protected]

Tel. +48 608 519 775

h6617009b305f435.jpegWpłacający 38

MW
Marek Waszkiel
250 zł
A
Alicja Søb
200 zł
AW
Anna Wiśniowska
200 zł
K
KJ -powodzenia
200 zł
KS
Karol Suszczyński
150 zł
PK
Paweł Kraśnicki
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
ŁJ
Łukasz Jarota
100 zł
IK
Iza Kraśnicka
100 zł
Zobacz więcej

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nagrody

Wpłać 50 zł i więcej
Wpłać 50 zł i więcej...

...a otrzymasz film 360° z Katedry Notre-Dame, dedykowany użytkownikom okularów VR.

wybrano 7 razy

Wybieram
Wpłać 100 zł i więcej
Wpłać 100 zł i więcej...

...a otrzymasz film 360° z Czarnobyla i miasteczka Prypeć, dedykowany użytkownikom okularów VR.

wybrano 5 razy

Wybieram
Wpłać 200 zł i więcej
Wpłać 200 zł i więcej...

...a otrzymasz pakiet 3 filmów 360° (Katedra Notre-Dame; Czarnobyl i Prypeć; turniej rycerski) dedykowanych użytkownikom okularów VR.

wybrano 3 razy

Wybieram
Wpłać 1500 zł i więcej
Wpłać 1500 zł i więcej...

Nagroda: Stworzenie obiektu 3D lub skanu twarzy dla rzeczywistości VR/AR.**

Przykład: https://www.youtube.com/watch?v=P5rn5-H_Dv8&feature=youtu.be

Wybieram
Wpłać 2000 zł i więcej
Wpłać 2000 zł i więcej...

Nagroda: Wirtualny spacer Google Steet View, stworzony przez certyfikowanego fotografa Google Street View.**

Przykład: https://my.matterport.com/show/?m=UytjUw42S5u

(maksymalnie 20 panoram)


Wybieram
Wpłać 3000 zł i więcej
Wpłać 3000 zł i więcej...

Nagroda: Specjalne podziękowanie w formie wideo lub małej formy tv, na specjalną okazję, np. jubileusz, urodziny, inne specjalne wydarzenie Twojej firmy/ lub zabawna forma tv (pastisz wiadomości, "breaking news"), sprofilowana pod każdą okoliczność.

Wybieram
Wpłać 4000 zł i więcej
Wpłać 4000 zł i więcej...

Nagroda: Wirtualny spacer Google Steet View, stworzony przez certyfikowanego fotografa Google Street View.**

Przykład: https://my.matterport.com/show/?m=UytjUw42S5u

(maksymalnie 50 panoram)


Wybieram
Wpłać 4500 zł i więcej
Wpłać 4500 zł i więcej...

Nagroda: Profesjonalne szkolenie z zakresu wymowy i autoprezentacji, obejmujące takie zagadnienia jak: oddech, intonacja, retoryka, akcent, pauza, opanowanie stresu przed wystąpieniem publicznym etc. Szczegóły do uzgodnienia indywidualnie drogą mailową lub telefoniczną.**

Wybieram
Wpłać 5000 zł i więcej
Wpłać 5000 zł i więcej...

Nagroda: Wirtualny spacer w formie filmu 360°.**

Przykład: https://www.youtube.com/watch?v=f1vqFrm7QqY&t


Wybieram

Nasi użytkownicy założyli

626 103 zrzutki

i zebrali

376 847 899 zł

A ty na co dziś zbierasz?