id: 3324uw

#PODARUJ RADOŚĆ - zbieramy na pralkę i remont łazienki

#PODARUJ RADOŚĆ - zbieramy na pralkę i remont łazienki

Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Nasi użytkownicy założyli 1 190 091 zrzutek i zebrali 1 254 427 137 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Zapraszamy również na Facebook : https://www.facebook.com/events/285923625403918/

AKTUALIZACJE:

8.02.2019: 1000zł z już zebranych pieniędzy przekazaliśmy za zakup pralki, którą w najbliższym czasie przekażemy rodzinie.

Relacja z przekazania pralki znajdą się na stronie wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/285923625403918/permalink/291313711531576/?notif_t=event_mall_comment¬if_id=1549627641269449

Panią Janinę i Pana Stanisława poznaliśmy przy okazji ubiegłorocznej edycji Szlachetnej Paczki (2018).Pani Janina (85 l.) mieszka wraz ze swoim synem Panem Stanisławem (63 l.) w niewielkiej wsi niedaleko Łańcuta w województwie podkarpackim.

Zamieszkują niewielki, drewniany dom pod lasem, w bardzo pięknej okolicy - niestety, bardzo ciężko dojechać do ich posesji. Zwłaszcza zimą kiedy dojazd samochodem jest praktycznie niemożliwy.

10 lat temu Pan Stanisław uległ wypadkowi, w którego wyniku poważnie złamał nogę w stawie biodrowym. Od tamtej pory nie może pracować. Nagła i niespodziewana śmierć młodszego brata i diagnoza raka krtani zbiegły się w czasie. Obecnie Pan Staszek oddycha dzięki rurce tracheotomijnej i ma znaczne trudności w mówieniu. Ma problemu z poruszaniem się , gdyż noga po złamaniu i przebytej operacji jest krótsza i boli, dzięki kulom może chodzić - z trudnością.

Wypadek i choroba przyczyniły się do pogorszenia sytuacji finansowej rodziny, dla której czas się zatrzymał. Ze względu na zły stan zdrowia i problemy finansowe dom od wielu lat nie był remontowany, więc nie spełnia podstawowych wymogów sanitarnych i bezpieczeństwa. Matka z synem dokładają wszelkich starań, by ich dom i obejście wygadały czysto oraz schludnie. Pani Janina i Pan Stanisław są przykładem tego, że można żyć w biedzie z godnością. Ich postawa zachwyciła nas i utwierdziła w przekonaniu, że warto pomagać.

Dzięki wspaniałym ludziom i Szlachetnej Paczce los się do nich uśmiechnął. Dostali piękny prezent przed Świętami Bożego Narodzenia: nową kuchenkę gazową oraz spory zapas produktów spożywczych i środków czystości.

Szlachetna Paczka odciążyła na jakiś czas ich budżet domowy, który wynosi nieco ponad 3 zł dziennie na osobę. Wszystkie pieniądze, które otrzymują, przeznaczane są na opłaty i drogie leki dla Pani Janinki i Pana Staszka.

Gdy wraz z wolontariuszami Szlachetnej Paczki odwiedziliśmy ich w dniu finału, zobaczyliśmy z bliska, jak nasi bohaterowie mieszkają. Zrozumieliśmy, że pomoc nie polega na jednorazowej akcji. Czujemy, że musimy zrobić dla nich coś więcej, bo cuda rosną tylko tam gdzie je zasiejemy :)

Pani Janina i Pan Stanisław opowiedzieli nam swoim życiem prawdziwą lekcję pokory, wiary i miłości wobec drugiego człowieka.

Chcemy mieć pewność, że zrobiliśmy wszystko, co w naszej mocy, by Pani Janina i Pan Stanisław poczuli, że są dla nas ważni i że prawdziwie cuda na ziemi istnieją.

Najważniejszą potrzebą jest remont łazienki. Wiele pomieszczeń wymaga odmalowania i usunięcia grzyba ze ścian, co w sytuacji Pana Stanisława jest niezwykle niebezpieczne i szkodliwe.

Każdy z nas wie, że zarówno schorowana starsza Pani, jak i Pan Staszek, nie powinni przebywać w takich pomieszczeniach, oddychać powietrzem pełnym toksyn pochodzących z pleśni, ma to duży wpływ na pozostałe choroby i ogólny stan zdrowia. Dla nas bezpieczne, schludne i czyste wnętrza to standard na które nie zwracamy uwagi. Dla nich to wielkie marzenie, które pomimo tego, że znajduje się poza ich zasięgiem możemy wspólnymi siłami spełnić.

Podobnie jest z pralką - w naszych domach znajdują się najnowsze modelek pralek z suszarkami. Pani Janina i Pan Stanisław piorą swoje ubrania w pralce przypominającej „Franię”. Jest ona umieszczona w… starej przybudówce. Wyobraźmy więc sobie wykonywanie prania przy minusowej temperaturze i padającym śniegu.

Zrobienie czegokolwiek w takich warunkach jest niemal niewykonalne. Nasi bohaterowie nawet nie marzą o nowej pralce i nigdy o nią nie prosili, ale widzimy, że jest im ciężko, a pralka automatyczna ułatwiłaby im codzienne życie i podniosła jego jakość.

Nasi bohaterowie to ludzie niezwykle skromni. Zaskakują nas radością z codziennych rzeczy, wdzięcznością za każdy przeżyty dzień i ciągłym niedowierzaniem, że obcy ludzie są gotowi nieść pomoc bezinteresownie. Tak naprawdę nie liczą na wiele, ponieważ dotychczas musieli radzić sobie sami. Wspólnie możemy zmienić ich rzeczywistość i udowodnić, że dobro powraca.

Chcielibyśmy pomóc im w odmalowaniu 3 pokojów, szczególnie ważny jest dla nas remont wyżej wspomnianej łazienki. Obecny jej stan nie pozwala na codziennie korzystanie szczególnie w zimie kiedy temperatura jest bliska tej na zewnątrz. Chcielibyśmy ocieplić jej wnętrze i podłogę, gdyby udało nam się zebrać więcej środków zamienilibyśmy wannę na prysznic z brodzikiem . Obecna wanna jest dosyć wysoka dla 85-letniej Pani Janiny. W jakim zakresie nam się to uda zależy od WAS i Waszych otwartych serc.

Mamy nadzieję, że na wiosnę uda nam się ruszyć z remontem.

Dziękujemy za każdą złotówkę! :)

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 233

preloader

Komentarze 12

 
2500 znaków