id: 33d577

Food Not Bombs - ciepłe posiłki, środki higieniczne dla osób bezdomnych i pomoc uchodźcom

Food Not Bombs - ciepłe posiłki, środki higieniczne dla osób bezdomnych i pomoc uchodźcom

Otrzymuj wsparcie. Regularnie.

Opis zrzutki

English below

Food Not Bombs Łódź - ciepłe posiłki i środki higieniczne dla potrzebujących oraz pomoc uchodźcom


To kolejna edycja akcji Food Not Bombs, obejmująca pomoc potrzebującym na miejscu, niesienie pomocy na wschodniej granicy Polski oraz wsparcie dla uchodźców.

Bardzo dziękujemy za dotychczasową wsparcie! Zebrane przez zbiórkę wpłaty były bardzo istotne dla naszego funkcjonowania. Dzięki nim udało się zrobić o wiele więcej niż samo gotowanie. Jednak problemy związane konsekwencjami pandemii jeszcze się nie skończyły, a dochodzą nowe. Dlatego ponownie prosimy o wsparcie finansowe.


Jesteśmy grupą Food Not Bombs, która od 2000 roku regularnie (także w sezonie letnim) przygotowuje darmowe ciepłe posiłki dla osób ubogich.

W reportażu z 2021 r. możecie zobaczyć jak to wygląda: https://regiony.tvp.pl/51408700/18122020

Jeżeli mieszkacie w Łodzi lub jesteście tu przejazdem, to możecie nas spotkać w każdą niedzielę w podcieniach przy ul. Piotrkowskiej 98.

Serwujemy obiady, rozdajemy odzież i środki czystości. Jednorazowo przygotowujemy ok. 100-150 obiadów, które wydajemy wszystkim potrzebującym.


Od początku swojego istnienia akcja Food Not Bombs jest przede wszystkim ogólnoświatowym protestem przeciw zbrojeniom, w czasie, gdy społeczeństwo głoduje. Protestujemy też przeciwko marnowaniu żywności. Wszystkie nasze posiłki są gotowane z warzyw, które były przeznaczone do wyrzucenia lub nie dotrwałyby do kolejnego poniedziałku, otrzymanych na rynku od właścicieli stoisk warzywno-owocowych.


Pomagaliśmy osobom ubogim i bezdomnym również w sytuacji pandemii. Akcja i jej plan zostały skonsultowane i potwierdzone ze stacją Sanepid. Wszystko odbywało się z zastosowaniem środków ochrony osobistej dla wszystkich stron.


Główna fala pandemii za nami, ale problemy ludzi potrzebujących nie kończą się tutaj. Trudna sytuacja mieszkaniowa, imigracja z obszarów ogarniętych wojną, sytuacja na wschodniej granicy, a także nasilająca się inflacja i kryzys ekonomiczny sprawiają, że coraz więcej osób potrzebuje pomocy, żeby przetrwać.


Więcej informacji o nas znajdziecie na https://www.facebook.com/FnB.Lodz/


Nasza misja i podejmowane działania


Food Not Bombs Łódź to kolektyw złożony z aktywistów, którego misją przez ostatnich 20 lat istnienia było zapobieganie marnowaniu żywności oraz dostarczanie ciepłego posiłku, świeżych warzyw i ubrań członkom społeczeństwa, którzy są najbardziej w potrzebie, żyjącym poniżej granicy ubóstwa i zagrożonym bezdomnością.


Biorąc pod uwagę doświadczany obecnie czas pełen wyzwań i fakt, że coraz większa grupa osób wymaga bezpośredniej pomocy oraz dostarczania produktów pierwszej potrzeby, jako kolektyw zdecydowaliśmy się poszerzyć skalę naszych działań, oferując szeroko rozumianą pomoc pośrednią jak i bezpośrednią na granicy ukraińskiej, jak i białoruskiej.


Każda kwota, nawet symboliczna, jest na wagę złota i ludzkiego życia. Jeśli możesz, pomóż!

Zrzutkę rozliczymy rachunkami.

Korzyści płynące ze wsparcia cyklicznego:
Organizator otrzymuje 100% Twoich środków - nie pobieramy prowizji
Zachowujesz pełną kontrolę - w każdej chwili możesz bez zobowiązań przerwać wsparcie
Organizator może w pełni skupić się na swojej twórczości/działalności
Otrzymujesz stały dostęp do postów oraz specjalne wyróżnienie
Nie musisz pamiętać o kolejnych wpłatach
To prostsze niż Ci się wydaje :)
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 94

RG
Rafał
50 zł
UT
ukryta
 
Dane ukryte
10 zł
AK
Alicja Krywan
20 zł
AP
pietrucha
50 zł
 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
20 zł
Zobacz więcej

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!