Cegiełka na wycieczkę z przewodnikiem - wsparcie w trzecim roku pandemii
Cegiełka na wycieczkę z przewodnikiem - wsparcie w trzecim roku pandemii
Nasi użytkownicy założyli 1 226 307 zrzutek i zebrali 1 348 428 719 zł
A ty na co dziś zbierasz?
Opis zrzutki
Mam do was prośbę i propozycję zarazem…
Potrzebuję waszego wsparcia. Pandemia wkracza w trzeci rok, branża turystyczna jest ciągle w kryzysie i wszystkie źródła utrzymania mi się kończą.
W zeszłym roku udało mi się zarobić połowę tego, co potrzebuję na utrzymanie (w tych warunkach to pewnie i tak nieźle). Resztę uzupełniała pomoc rządowa przyznawana w pierwszych miesiącach 2021.
To źródło jest już na wyczerpaniu, oszczędności też się skończyły a sezon 2022 zapowiada się bardzo niepewnie. Zamówień prawie nie dostaję, jest bardzo mało zorganizowanych wycieczek. Właśnie np. dostałem dwie anulacje na maj.
Wiem jedno – pracy nie zmienię. Ta praca to ja i zajęcie się czymś innym w ogóle nie podlega dyskusji.
Mam propozycję: zakup cegiełki, którą będzie można wykorzystać w dowolnym czasie.
Jak to działa?
1. Cegiełkę możecie wykorzystać na organizowane przeze mnie wycieczki na zapisy.
Niżej znajdziecie pełną listę wszystkich spacerów, które będę organizował w 2022 roku, wraz z aktualnym cennikiem - są też nowości, więc zachęcam również stałych bywalców :-)
Możecie wpłacić kwotę, która pokryje część ceny wycieczki, albo kilka wycieczek, wszystko jedno.
Wpłacając na zrzutkę, podajecie swój adres email. Dodam go do listy odbiorców, którym wysyłam regularnie program spacerów. Dzięki temu będziecie na bieżąco informowani o wycieczkach i terminach.
Wybierzecie sobie wycieczkę, kiedy termin wam będzie pasować – za miesiąc, za pół roku, wszystko jedno.
2. Cegiełkę można też wykorzystać na prywatną wycieczkę - taką, jaką sobie zażyczycie, dopasowaną do was, w wybranym przez was terminie. Może prezent dla kogoś bliskiego albo atrakcja na uroczystość rodzinną? Poniżej znajdziecie też cennik usługi prywatnej.
Wycieczki, które będę organizował w sezonie 2022 (wszystkie oprócz willi Żabińskich zawierają też koszt biletów wstępu)
Gra miejska "Skarb Stanisława Augusta" (3 godz.)
Gra terenowa w parku Łazienki Królewskie. Celem gry jest odnalezienie kolekcji obrazów ostatniego króla Polski ukrytej na terenie parku podczas drugiej wojny światowej. Uczestnicy rozwiązują zadania z dziedziny historii i kultury szukając wskazówek m.in. w detalach architektonicznych, na pomnikach czy tablicach informacyjnych.
W grze biorą udział drużyny złożone z 2 do 4 osób. Możecie zabrać rodzinę, przyjaciół albo kolegów i stworzyć drużynę. A nawet kilka rywalizujących drużyn.
CENA: 160 zł od drużyny (czyli 40, 60 lub 80 zł/os.).
Zwiedzanie Muzeum Chopina (2 godz.)
Fascynująca podróż przez życie jednego z najgenialniejszych kompozytorów muzyki na tle burzliwych wydarzeń, przemian społecznych i obyczajów XIX-wiecznej Europy.
CENA: 45 zł/os.
Ostatnia droga warszawskich Żydów (3,5 godz.)
W 2022 r. przypada 80. rocznica deportacji mieszkańców getta warszawskiego do Treblinki, czyli największego w dziejach ludobójstwa dokonanego jednorazowo na pojedynczej społeczności.
Przejdziemy przez teren byłego getta zrekonstruowaną przez historyków trasą, którą 5 sierpnia 1942 r. najprawdopodobniej szedł do wagonów z dziećmi Janusz Korczak.
CENA: 30 zł/os.
Treblinka (8 godz.)
Wyjazd autokarowy do miejsca, gdzie znajdował się jeden z trzech niemieckich ośrodków zagłady Akcji Reinhard, czyli operacji wymordowania Żydów na okupowanych ziemiach polskich.
CENA: 135 zł/os.
Murale na Muranowie, czyli historia street-artem malowana (2,5 godz.)
Spacer szlakiem street-artu na Muranowie, który jest największą galerią malarstwa wielkoformatowego w Warszawie. Będzie o sztuce, historii, pamięci, o tożsamości - w miejscu, w którym z historii nie zachowało się nic.
CENA: 30 zł/os.
Żyrardów „miasto idealne” (7 godz.)
Wycieczka do Żyrardowa, który jest jedynym w Europie, zachowanym w całości i bez zmian, zespołem architektoniczno-urbanistycznym z epoki rewolucji przemysłowej. A także moim rodzinnym miastem
Wycieczka obejmuje: spacer po kompleksie przemysłowym pozostałym po największej fabryce lniarskiej w Europie; spacer po XIX-wiecznym osiedlu robotniczym, jednym z trzech zachowanych w Polsce; spacer po dzielnicy reprezentacyjnej z wejściem do klubu Resursa i willi Dittricha; zwiedzanie Muzeum Lniarstwa, które od kilku lat przywraca w Żyrardowie tradycję tkania z lnu .
CENA: 85 zł/os.
Życie codzienne w getcie warszawskim (4 godz.)
Spacer, który przybliża czym było getto warszawskie, jak żyli i radzili sobie jego mieszkańcy w sytuacji bezprecedensowej w historii - wykluczeni z ludzkości, odcięci od świata murem i stopniowo pozbawiani wszystkiego.
CENA: 30 zł/os.
Willa Żabińskich w warszawskim zoo (1,5 godz.)
Zwiedzimy oryginalne wnętrza, w których podczas okupacji niemieckiej Jan i Antonina Żabińscy dawali schronienie Żydom oraz członkom polskiego podziemia.
CENA: 35 zł/os.
Cmentarz żydowski przy ul. Okopowej (3,5 godz.)
Zwiedzimy największą w Europie nekropolię żydowską pod względem liczby zachowanych nagrobków a jednocześnie największą galerię sztuki żydowskiej.
Podczas spaceru będzie nam towarzyszyć zespół Boney M., Krzysztof Kamil Baczyński, film, Star Trek, Mikołajek, Asterix i Obelix, Tamara Łempicka, francuski noblista Bergson, Róża Luxemburg… i wiele innych niespodzianek
CENA: 35 zł/os.
Wystawa o Archiwum Ringelbluma (1,5 godz.)
Podczas zwiedzania poznamy oryginalną zawartość Podziemnego Archiwum Getta Warszawskiego (udostępnianą po raz pierwszy od drugiej wojny światowej), które jest największym i najcenniejszym źródłem dokumentującym Zagładę Żydów.
Archiwum jest wpisane na listę niematerialnego dziedzictwa ludzkości UNESCO, obok takich dokumentów, jak Biblia Gutenberga czy amerykańska Deklaracja Niepodległości.
Prawie wszyscy twórcy Archiwum zostali zamordowani. Na wystawie poznamy także ich losy oraz dramatyczne warunki, w których działali dokumentując niespotykane wcześniej ludobójstwo.
CENA: 40 zł/os.
Piękno odzyskane, czy zwiedzanie Zamku Królewskiego (1,5 godz.)
Wycieczka po historii, sztuce i dawnych obyczajach w najbardziej reprezentacyjne wnętrzach w Warszawie.
CENA: 55 zł/os.
Muzeum Polin (3 godz.)
Podróż przez tysiąc lat historii i kultury Żydów polskich, niegdyś największej społeczności żydowskiej na świecie. Jest to także opowieść o Polsce, którą większość z was zapewne usłyszy po raz pierwszy a bez której nie da się Polski zrozumieć.
Zwiedzimy najnowocześniejszą wystawę muzealną w Polsce – interaktywną, wypełnioną multimediami i wykonaną z niezwykłym kunsztem artystycznym. W 2016 roku przyniosła ona Muzeum Polin zaszczytny tytuł Europejskiego Muzeum Roku.
CENA: 60 zł/os. (40 zł do 18. roku życia)Koszt prywatnej wycieczki:
CENNIK USŁUG PRYWATNYCH W JĘZ. POLSKIM:
Ryczałt do 4 godz.: 500 zł
Każda dodatkowa godzina: +100 zł
Ryczałt całodniowy (bez limitu godzin): 1000 zł
Wnętrza muzealne do 2 godz. – 300 zł
Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.
Stwórz swój własny link do promocji zrzutki i sprawdzaj na bieżąco statystyki!
Stwórz swój własny link do promocji zrzutki i sprawdzaj na bieżąco statystyki!