Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki
69 227 zł 
z 200 000 zł
34%
zakończona 31.08.2021r
407 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

17 kwietnia około godziny 5.30 doszło do pożaru kamienicy przy ul. Głównej w Bardzie. Dach nad głową straciło 7 rodzin. Poddasze zostało zupełnie strawione przez pożar, reszta mieszkań wskutek działań ratowniczych jest zupełnie zalana. Ponadto w czasie działań gaśniczych prowadzonych na zewnątrz, w środku budynku doszło do zawalenia się części stropu na klatkę schodową. Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowalnego stwierdził, że w wyniku pożaru budynek nie nadaje się do zamieszkania i całkowicie wyłączył obiekt z użytkowania.


Osoby poszkodowane to osoby starsze i schorowane oraz rodzice z dziećmi. Ponadto wśród pogorzelców znajdują się osoby, które obecnie przechodzą COVID-19, co jest dla nich dodatkowym obciążeniem w tej dramatycznej sytuacji.


Pogorzelcom udzielna jest właśnie pomoc doraźna w zakresie wyposażenia w środki higieny osobistej, ubrania, organizację miejsca czasowego pobytu oraz wyżywienia.


Mieszkańcy strawionej pożarem kamienicy stracili dobytek swojego życia, poczucie bezpieczeństwa. Dlatego wszystkich ludzi dobrej woli prosimy o udział w zbiórce i pomoc. Każda złotówka w tej sytuacji jest niezwykle cenna. Zniszczone mieszkania wymagać będę gruntowanego remontu. Środki ze zbiórki zostaną przekazane na zakup wyposażenia i wykonanie remontu mieszkań. Zakupione zostaną meble, panele, kafelki, drzwi, farby, okna, wszystko co jest niezbędne, aby pozbawione dachu nad głową rodziny mogły powrócić do swoich mieszkań. Pieniądze ze zbiórki posłużą także przy zabezpieczeniu dachu i późniejszym jego remoncie.


"Dobro to jedyna rzecz, która się mnoży, gdy się ją dzieli" , dlatego całym sercem PROSIMY O POMOC.

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 407

 
Użytkownik niezarejestrowany
11 400 zł
WR
Wspólnota Rzymskokatolickiej Parafii w Bardzie
5 400 zł
 
Dane ukryte
5 000 zł
MO
Mieszkańcy Opolnicy
2 000 zł
PP
Parafia pw. Św. Mikołaja w Brzeźnicy
1 659 zł
 
Dane ukryte
1 000 zł
AZ
Apteka Zdrowie, Marzena Zapotoczna
1 000 zł
 
Dane ukryte
1 000 zł
R
R&M
1 000 zł
MD
Maciej Dziczkowski
1 000 zł
Zobacz więcej

Komentarze 15

 
2500 znaków
 • Kamil Jankowiak

  Covid to inaczej nazwany wirus grypowy tylko że na grypie nie szło zarobić bo nikt sie jej nie boi mimo wysokiej śmiertelnosci. Szczepionki są również po to aby ograniczyć populację ponieważ ludzie niszczą środowisko. Śmiecą gdzie popadnie i nie przejmuja sie tym. Stąd własnie covid jest dla depopulacji poza motywem biznesowym.

 • Joanna Sobota

  Witam, przepraszam ze pisze pod czyjaś zrzutka ale błagam o pomoc dla mojej córki , by mogła znów się uśmiechnąć. Uśmiech bez dwóch ząbków to dla niej koszmar. Wiem ze dobro zawsze wraca. Sama pomagałam jak moglam 🥺 bardzo prosimy o pomoc ID : rgvhr7 . Dziękuje każdemu za okazana jej pomoc! ❤️

 • Marcin J.

  Bardzo proszę o pomoc rodzinie w bardzo trudnej sytuacji życiowej ID:7p4jdn

 • TT
  Tomasz Topolanek

  Zakup płyty ofiarowanej przez Roho Konar

  100 zł
 • Joanna Sobota

  Witam , zgłaszam się do was o pomoc dla mojej córki , by mogła znów się uśmiechnąć. Wiem ze dobro zawsze wraca. Sama pomagałam jak moglam 🥺 bardzo prosimy o pomoc ID : rgvhr7 . Dziękuje każdemu za okazana jej pomoc! ❤️

 • Zobacz więcej

Nasi użytkownicy założyli

775 047 zrzutek

i zebrali

575 187 009 zł

A ty na co dziś zbierasz?