id: 33sppb

WRZUĆ PIĄTAKA NA ODYSEJĘ DRUŻYNKI Z PIĄTEGO LICEUM W GDAŃSKU!

WRZUĆ PIĄTAKA NA ODYSEJĘ DRUŻYNKI Z PIĄTEGO LICEUM W GDAŃSKU!

5 850 zł 
z 8 000 zł
73%
zakończona 01.06.2019r
103 
wspierających
Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Opis zrzutki

Jesteśmy ROAR! Drużyna z V Liceum Ogólnokształcącego w Gdańsku, a od niedawna także Mistrzowie Polski Odysei Umysłu 2019 i zdobywcy prestiżowej nagrody Ranatra Fusca, przyznanej za wybitną kreatywność przedstawienia. Sięgamy po więcej, a naszym następnym celem są Finały Światowe w Stanach Zjednoczonych i reprezentacja kraju na arenie międzynarodowej. Jednak bez scenografii nie wystąpimy, a do przewiezienia są zbudowane od podstaw, grające organy! Będziemy wdzięczni za każdą sumę pieniędzy, która pomoże nam opłacić kosztowne cargo w transporcie. Każde wsparcie to cegiełka do naszego sukcesu za granicą.

dumne roar... z organów i pucharów

Długie dni spędzone w szkole, godziny mozolnej pracy nad scenografią, strojami opłaciły się! Zostaliśmy wyróżnieni za niezwykłą kreatywność i spójność przedstawienia. Jesteśmy niezwykle dumni z organów zbudowanych przez Janka i Maćka. Tym bardziej, że rzeczywiście grają! Ich klawisze wykonane zostały z setek patyczków laryngologicznych, a działają jak prawdziwe. Wszystko dzięki wbudowanemu w nie mechanizmowi… z dysku starego komputera.

Naszym drugim niezwykłym elementem scenografii jest latarnia (na zdjęciu wyżej) zbudowana z tysiąca rurek po foliach i rzetelnie ozdobiona skorupkami od jaj, nadającymi im niesamowity efekt skały. Marzymy o tym, by zabrać za ocean całą naszą scenografię i pokazać się na Finałach Światowych w pełnej okazałości.

Koszty wyjazdu do USA są ogromne, do uzbierania jest 60 tysięcy zł na wizy, przelot i pobyt w Stanach Zjednoczonych oraz na transport wszystkich dekoracji drogą morską lub lotniczą. Mamy jednak nadzieję, że małymi krokami do celu i uda się pozyskać pieniądze. Takim krokiem jest właśnie ta zbiórka, ponieważ osiem tysięcy to tyle ile kosztuje cargo bez opłat celnych. Czasu nie ma jednak dużo, bo Finały Światowe już pod koniec maja. Dlatego każda pomoc się przyda!

Próba generalna przed finałami

Link do strony na fb:https://www.facebook.com/roarvlo/?epa=SEARCH_BOX

Link do strony na Instagramie:https://www.instagram.com/roar.theatre/

Numer konta bankowego:

Fundacja Pokaż Dzieciom Świat

16 1240 1242 1111 0010 0583 7721

z dopiskiem "Odyseja Umysłu V LO 2019"

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 103

AS
Andrzej Szopiński
500 zł
AG
Andrzej Gruszczyk
WI
Wojciech Idziak
200 zł
DK
Dariusz Kuczyński
200 zł
WG
Włodzimierz Grochulski
200 zł
AW
Andrzej Wenta
200 zł
 
Dane ukryte
200 zł
RP
RehMediS Paweł Bednarski
200 zł
RA
Rafał
200 zł
KG
Kalina Głowińska
111 zł
Zobacz więcej

Komentarze 20

 
2500 znaków

Nasi użytkownicy założyli

865 011 zrzutek

i zebrali

763 995 189 zł

A ty na co dziś zbierasz?