Odnowimy strzelnicę w Parku Prackim! ID: 34wwk8

Odnowimy strzelnicę w Parku Prackim! ID: 34wwk8

4 zł z 1 000 zł

0%

4 zł

4 zł

z 1 000 zł

zakończona

zakończona

30.06.2020r

1

1

wspierających
0%
Wpłać na zrzutkę

Opis zrzutki

Nowa atrakcja dla mieszkańców Praczy Odrzańskich!

 

Mamy zamiar nadać nowy blask strzelnicy w Parku Prackim we Wrocławiu zlokalizowanym między ul. Brodzką,ul. Pracką, ul. Imbirową oraz ul. Piwowarską.

 

Po wojnie na Praczach skoszarowano wojska radzieckie, które wyniosły się stąd dopiero po odwilży 1956 roku. Pamiątką po nich są poligony i strzelnica.

 

W planach mamy:

-Wyczyszczenie Parku Prackiego

-Odrestaurowanie architektury małej i dużej

-Zagospodarowanie terenu pod strzelnicę zgodnie z wymogami ministerialnymi.

-Poprawę komunikacji z parkiem (dodatkowa linia autobusowa, parking, ławki itp.)

-Pokazy oraz kursy pierwszej pomocy

 

Odnowę pokryjemy z własnej kieszeni lecz chętnie przyjmiemy datki by zrobić strzelnicę i park jeszcze piękniejszym miejscem zarówno dla amatorów strzelectwa jak i rodzin z dziećmi <3

 

 

Dokładna lokalizacja oraz zdjęcia:

https://polska-org.pl/529439,Wroclaw,Strzelnica.html

 

Zachęcamy do wsparcia naszej inicjatywy!

Wpłacający1

 
Dane ukryte
4 zł

Komentarze5

 
2500 znaków
  • Grzegorz Grzegorz

    Po co chcecie ruszać ten park? Odśmiecenie ok., ale czy naprawde jest konieczne "odnawianie" go? (Czyli jak rozumiem przystosowanie go do celów rekreacyjnych człowieka). Jest boisko i starczy, niech natura sobie chociaż tu porośnie. Szczególnie, że tuż obok jest drugi park.

  • Alicja Alicja

    Park oznaczoną geodezyjnie jako dz. nr 1/12 AM-30, obręb Pracze Odrzańskie, jest częścią obszaru objętego ochroną konserwatorską na podstawie wpisu do rejestru zabytków Wrocławia (decyzja nr A/2345/460/Wm z dn.12.08.1991 r.) jako poszpitalny zespół zabudowy wraz z parkiem, przy ul. Stabłowickiej 147/149. Zgodnie z art. 5 ustawy z dnia 23 lipca 2003 r. o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami (Dz. U. z 2018 r. poz. 2067 , 2245), opieka nad zabytkiem sprawowana jest przez jego właściciela lub posiadacza. Zgodnie z ww ustawą oraz innymi zapisami prawnymi dotyczącymi sprawowania ochrony konserwatorskiej, tego rodzaju działania na obszarze wpisanym do rejestru zabytków Wrocławia wymagają uzyskania decyzji-pozwolenia konserwatorskiego Miejskiego Konserwatora Zabytków we Wrocławiu, które wydaje się na wniosek osoby fizycznej lub jednostki organizacyjnej posiadającej tytuł prawny do korzystania z zabytku. Czy organizatorzy zbiórki maja powyższe pozwolenia?

Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

538 692 zrzutki


A ty na co dziś zbierasz?