id: 36hv2u

Pomóż nam pomagać Dzieciom - TPD w Legnicy, jedna z najstarszych organizacji w regionie walczy o przetrwanie

Pomóż nam pomagać Dzieciom - TPD w Legnicy, jedna z najstarszych organizacji w regionie walczy o przetrwanie

Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Nasi użytkownicy założyli 1 066 471 zrzutek i zebrali 1 161 514 651 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności3

 • 30% celu naszej zrzutki osiągnięte dzięki WAM! Prosimy o dalsze wsparcie! Przetrwamy to!zcbac473b05ef1be.jpeg

  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Swoje słowa kierujemy do legniczan, legniczanek, mieszkańców pobliskich miejscowości, naszych przyjaciół, rodziców i opiekunów dzieci, które brały udział w Akcjach Letnich TPD, miłośników naszych przedsięwzięć. Wisi nad nami widmo zawieszenia, likwidacji, a co za tym idzie braku możliwości organizacji w przyszłości wypoczynku letniego, ulubionego przez setki dzieci i młodzieży. Ale po kolei...


Epidemia w Polsce zmieniła rzeczywistość niemal każdego z nas. Firmy i instytucje musiały zmienić swoje plany, rytm swojej działalności. COVID-19 nie oszczędził również Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Legnicy, jednej z najstarszej organizacji pozarządowej w Regionie, a także w kraju. Nie posiadamy własnego budżetu. TPD pomaga innym, dlatego, że wspierają nas darczyńcy, ludzie dobrej woli, firmy i instytucje, które dofinansowują podejmowane przez nas przedsięwzięcia. COVID-19 ograniczył wszystko - nasze działania (brak możliwości organizacji imprez plenerowych, jak np. Legnicka Paraolimpiada TPD), a także o swoje przetrwanie zaczęło walczyć część przyjaznych nam firm i instytucji. Nastał więc czas niepewny dla nas i dla naszych działaczy. Swoje działania przenieśliśmy do sieci, organizując konkursy dla najmłodszych, ale wciąż niesiemy realną pomoc dla najbardziej potrzebujących podopiecznych. Od kwietnia udało nam się zgromadzić blisko 50 komputerów, które mogliśmy rozdysponować młodzieży w ramach zdalnego nauczania. Nadal działamy w niemal wszystkich placówkach oświatowych na terenie Legnicy i okolic (w szkolnych kołach Przyjaciół Dzieci). Na terenie Legnicy działamy już 75 lat, działając dla najmłodszych, potrzebujących mieszkańców naszego miasta, będąc także rzecznikiem ich praw. Chcemy działać nadal...

n982205f06e978ce.jpeg

na zdj. Młodzieżowi Wolontariusze TPD


Koszty działania wciąż jednak rosną. Musimy utrzymać biuro, nasze "centrum dowodzenia", miejsce spotkań działaczy, koordynacji działań, także administracyjnych. Mimo tych problemów, chcielibyśmy przeprowadzić w tym roku akcję "Uśmiech pod choinkę", prowadzoną nieustannie ponad ćwierć wieku. Angażując społeczeństwo, co roku obdarowujemy najmłodszych potrzebujących paczkami mikołajowymi. Dla nas największym prezentem jest Ich uśmiech. Prosimy, pomóżcie nam przetrwać moment kryzysowy. Apelujemy do mieszkańców naszego miasta, mieszkańców pobliskich miejscowości o wsparcie finansowe naszych działań statutowych. Brak możliwości pozyskiwania innych środków w czasie stanu epidemii, stwarza ryzyko zawieszenia, a w końcu likwidacji naszego Stowarzyszenia. Nie zaprzepaśćmy tego ogromnego dorobku. Szef legnickiego TPD, w dowód ogromnego serca, które przez całe życie oddawał dzieciom, jest jednym z ponad tysiąca laureatów Orderu Uśmiechu na całym świecie.


r26095d589244264.jpeg

Prezes TPD Kazimierz Pleśniak z paczkami dla dzieci (fot. archiwum TPD)


r3f8b9ab63393867.jpeg

Biuro św. Mikołaja w siedzibie legnickiego TPD. Chcemy tworzyć je nadal, oczywiście z zapewnieniem wszelkich obostrzeń sanitarnych (fot. archiwum TPD)


pd2ee81ead7c3a0c.jpeg

Zawsze możemy liczyć na wsparcie Młodzieżowych Wolontariuszy TPD w Legnicy (fot. archiwum)


k17bb236aa10d849.jpeg

Część zebranego sprzętu, przekazanego potrzebującym uczniom podczas zdalnego nauczania

(fot. archiwum TPD)


Za każde wsparcie, choćby symboliczne, bardzo DZIĘKUJEMY! Jeszcze raz apelujemy do legniczan, legniczanek, mieszkańców pobliskich miejscowości o wsparcie. Razem możemy więcej!


Aby przybliżyć w skrócie, czym zajmowało się do tej pory (i wierzymy, że po unormowaniu sytuacji zajmować się będzie nadal) zapraszamy na stronę internetową tpd.legnica.pl

 • jesteśmy organizatorem największej ilości letniego wypoczynku (corocznie w Akcji Letniej TPD udział biorą setki dzieci i młodzieży)
 • zainicjowaliśmy szereg przedsięwzięć dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami (Legnicka Paraolimpiada TPD zrzesza blisko 500 osób z całego regionu)
 • służymy bezpłatnymi poradami z zakresu rzecznictwa praw dziecka
 • organizujemy konkursy plastyczne, edukacyjne, turnieje wiedzy dla uczniów z kół Przyjaciół Dzieci z Legnicy oraz regionu


s29f77f7cd89132e.png

Akcja Letnia TPD

(od przetrwania kryzysowego momentu zależą przyszłe edycje organizacji letniego wypoczynku)


Prosimy, wesprzyj nas, udostępnij zrzutkę, uświadom znajomym. TPD działa w Legnicy 75 lat, nie zaprzepaśćmy tego bez walki. Dziękujemy.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 93

SP
Szkoła Podstawowa im. Ireny Kosmowskiej w Bieniowicach
500 zł
JM
Janina Mazur
250 zł
IW
Izabela Wójcik-Kobylańska
220 zł
JM
Joanna Mikisz
SM
Sylwia
200 zł
SK
Szkolne Koło TPD przy ZSI w Legnicy
200 zł
EM
Elżbieta Michalak- SP8 w Lubinie
200 zł
IK
Izabela Krol
200 zł
 
Dane ukryte
200 zł
SP
Szkoła Podstawowa w Gierałtowcu
150 zł
Zobacz więcej

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!