id: 36sp8v

Woda dla Afryki - studnia w Ugandzie

Woda dla Afryki - studnia w Ugandzie

 
Wojciech Pawłowski

Aktualności1

  • kpdD2k3cZss3kqQQ.jpgDzięki Bogu woda odnaleziona! (30.06.2025, Ariwa, Uganda) Teraz trzeba ją teraz udostępnić dla ludzi... Dziękuję za dotychczasowe wsparcie. Walczymy dalej...

Dodawaj aktualności i informuj wspierających o postępach akcji.

Dodawaj aktualności i informuj wspierających o postępach akcji.
To zwiększy wiarygodność Twojej zrzutki i zaangażowanie darczyńców.

Opis zrzutki

Jestem misjonarzem, ojcem werbistą, posługującym w Afryce od 11 lat. Obecnie pomagam w jednym z największych obozów dla uchodźców w Afryce - Bidibidi. Obóz liczy około 270 tys. osób, którzy uciekli przed wojną domową z Sudanu Pd. do Ugandy.


Wśród licznych problemów, z którymi zmagają się uchodźcy takich jak niedożywienie, brak wystarczającego dostępu do edukacji, i opieki zdrowotnej, najbardziej alarmującym problemem jest dostęp do wody. W obozie zostały utworzone publiczne punkty poboru wody, jednak jest ich niewystarczająca ilość, część z nich nie działa, a źródła wodne (studnie głębinowe) wystarczają tylko na udostępnianie wody przez 2-3 godziny dziennie. Uchodźcy są zmuszeni by stać w długich kolejkach po upragnioną wodę, której często nie wystarcza dla wszystkich.


W tym projekcie pragniemy wywiercić studnię głębinową, która będzie służyła kilku tys. ludzi. Studnia wspomoże strefę 5 obozu Bidibidi.


Realizacja projektu, która obejmie odwiert, instalację pompy i podłączenie do zbiornika awaryjnego wyniesie około 20,000 złotych. Gdyby zbiórka przekroczyła zakładany cel, środki zostaną przeznaczone na kolejną studnię, która jest w planie w najbliższym czasie.


Woda to życie, pomórzcie nam misjonarzom potrzymać życie naszych braci i sióstr w Afryce.


Dziękuję wszystkim darczyńcom,


o. Wojciech Pawłowski


misjonarz werbista

Komentarze 3

 
2500 znaków
Dbamy o bezpieczeństwo. W razie wątpliwości zgłoś tę zrzutkę przez