id: 36ukfw

Stop Bzdurom - fundusz na prawników, dalsze dzikie akcje i wlepy

Stop Bzdurom - fundusz na prawników, dalsze dzikie akcje i wlepy

Nasi użytkownicy założyli 1 178 089 zrzutek i zebrali 1 231 477 485 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Nowa zrzutka zawsze na: stopbzdurom.pl/zrzutkaJesteśmy Stop Bzdurom - jesteśmy radykalnym, queerowym i feministycznym kolektywem. Działamy na rzecz LGBTQ+ mądrego, wyedukowanego, asertywnego, dzielnego i przede wszystkim sprawczego. Wszystko co tu zrobiłyśmy wynika z wkurzenia na okrutne, szkodliwe i nieprzemyślane działania fanatyków.

Więcej dowiesz się na naszym fejsie, oglądając filmy na naszym YouTube albo czytając tę zrzutkę do końca.

vc850738ff392e6e.png

OSTATNIE WYDARZENIA:

Rankiem 14 lipca do mieszkania, w którym gościnnie przebywała Margot, wkroczyła policja w cywilu. Wpierw groziła wywarzeniem drzwi, a po otwarciu nie podała powodu najścia i nie pozwoliła spisać swoich dnych. Następnie policjanci brutalnie wyciągnęli ją z mieszkania i w piżdżamie (bez butów, skarpet i bluzy) zawlekli do nieoznakowanego pojazdu mówiąc, grożąc jej pobiciem i śmiercią i wyzywając od ped*łów i frajerów. Dopiero po interwencji niezliczonych ilości osób i NGOSów prokuratura ujawniła, że Margot otrzymała zarzuty w związku ze zniszczneniem homofobicznej furgonetki. Aktywistka została zatrzymana na noc na dołku, a następnego dnia wypuszczona na wolność przez Sąd, bez aresztu.


vdd70490db1884a2.png

NASZA HISTORIA

Początek naszej grupy to wiosna 2019. Zatrzymałyśmy się pod namiotami Fundacji Pro (bliscy znajomi Ordo Iuris), która szczuje na społeczność LGBTQ+, zrównuje ją z pedofilią, walczy o penalizację aborcji i zakaz edukacji seksualnej. Totalny odlot - nie mogłyśmy się na to zgodzić.


Zorganizowałyśmy serię tanecznych protestów w odpowiedzi na homofobiczne namioty w Warszawskim centrum. Razem z przyjaciółkami, znajomymi, i nowo poznanymi osobami tańczyłyśmy do najbardziej queerowych kawałków. Muzyką i okrzykami zagłuszałyśmy szkodliwe komunikaty Fundacji Pro. Pokazywałyśmy, że nie ma miejsca na homofobię i nienawiść. Pokazywałyśmy, że jesteśmy - i że jak już przyjdziemy, to z zabawą i kolorami.


Tłumaczyłyśmy, że homoseksualizm to nie pedofilia, że edukacja seksualna jest OK. Przeprowadziłyśmy ogrom rozmów wyjaśniających korzyści z edukacji seksualnej w walce z molestowaniem i gwałtami na małoletnich. Założyłyśmy stronę internetową wyjaśniającą kłamstwa i manipulacje Fundacji Pro, chodziłyśmy z ulotkami i wyjasniałyśmy manipulacje na miejscu.


Ostatni protest tego typu, przeciwko homofobicznym wypowiedziom Andrzeja Dudy i polityków nazywał się Prowokacja ideologii LGBT i zrobiłyśmy go razem z kolektywem QueerTour - był ogromny!


Podczas naszych działań wielokrotnie spotykałyśmy się z policyjną przemocą - już pierwszego dnia jedna z nas została brutalnie rzucona na ziemię przez policję, obezwładniona, skuta i przewieziona na komendę. Jej sprawą zajęła się Helsińska Fundacja Praw Człowieka. Prokuratura nie lubi się z nami za bardzo, bo ignoruje wszystkie skragi na policyjną przemoc, za to chętnie by nas doje**ła.


Wlepy:

ia7db5673d9b3e46.png

Wielokrotnie wspierałyśmy queerowe dzieciaki wlepami - totalnie za darmo. Mamy za sobą wsparcie niemal 2 tysięcy miejsc w polsce i dystrybucję 50 tysięcy wlep! Zobaczycie je, mamy nadzieję, wszędzie.

Dotychczas wypuściłyśmy ok. 30 autorskich wzorów - ale wiele najlepszych projektów dopiero czeka na publikację.


Jakie mamy plany?

Jako kolektyw chcemy poruszyć tematy zinternalizowanej homofobii i transfobii ze społecznością LGBTQ+. Mamy ambicję wygrać z częścią problemów, które zżera naszą społeczność (bierność, ukrywanie się, strach, osamotnienie). Wiemy w jakich smutnych realiach działamy i właśnie to napędza nas do działania. Ani dnia w szafie dłużej. Walczymy z pasywnym dyskursem w ramach naszej społeczności.


Na co jest ta zrzutka?

Za pracę nikt nam nie płaci, w działanie inwestowałyśmy własne środki, a nad raportami, badaniami i bzdurnymi ustawami spędzamy nasz własny, bezpłatny czas. Bawiłyśmy się przy tym świtnie, ale by utrzymać poziom potrzebne nam wsparcie. Same nie damy rady.


  1. Potrzebny nam hajs na opłacenie prawników, którzy pomagają w sądzie w sprawie Margot - to pilna sprawa.
  2. Złożyłyśmy skargę na działania policji - możesz nas wesprzeć finansowo, by sprawą zajęli sie odpowiednio prawnicy.
  3. W związku z działaniami Fundacji Pro i ich samochodami postanowiłyśmy zrobić kontrę - wypuścić po Warszawie i miastach własne auto, które dla odmiany, nie będzie obrażać osób LGBTQ.
  4. Zamierzamy zrobić jeden z największych dodruków wlep w historii grup LGBTQ, wysłać je do tysięcy osób w całej Polsce, a ew zysk z akcji przeznaczyć na inne grupy aktyiwstyczne - to plan na najbliższe miesiące.
  5. Czasem przydałby się dodatkowy grosz na druk ulotek, farby, banery plakaty, utrzymanie strony i rozszerzenie działań na inne miasta (bilety, noclegi i wyżywienie).


Tutaj prosimy o pomoc. Żeby móc działać, musimy mieć czym działać - niestety, krzyki czasem nie wystarczają.


Zdjęcia:

LAPP FOTO, AP.ART, Kubis, JohnBoB&SophieArt oraz Spacerowiczka (i reszta ekip foto) jesteście wspaniałymi osobami.


[Oczywiście, nie zachęcamy i nie namawiamy do łamania prawa.]

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Oferty/licytacje 4

Kupuj, Wspieraj.

Kupuj, Wspieraj. Czytaj więcej

Nieaktywne
Inne
Dodruk wlep
Dzikiej ilośc - nie uwierzyłabyś jakiej. Wlepy przeznaczymy na dystrybucję wśród potrzebujących dzieci z biednych polskich rodzin.
30 zł

Kupione 28

Zakończona
Inne
Odłożymy na tranzycję
Osób z naszego kolektywu - mamy już dosyć bycia misgenderowanymi w tvp.info i na nackowych portalach. :
50 zł

Kupione 42

Zakończona
Inne
Rozwój grupy
By wejść na inny level działania potrzebujemy trochę większych funduszy - na zabezpieczenie zdrowotne, prawne itp.
100 zł

Kupione 31

Zakończona

Wpłaty 201

preloader

Komentarze 12

 
2500 znaków