id: 36x3uw

Za wolność waszą i naszą. Sprzęt na pierwszą linię

Za wolność waszą i naszą. Sprzęt na pierwszą linię

Nasi użytkownicy założyli 1 035 287 zrzutek i zebrali 1 102 490 149 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Przeznaczeniem tej inicjatywy jest zbiórka pieniędzy na sprzęt specjalistyczny przeznaczony dla ludzi i organizacji w Ukrainie. Przede wszystkim celowniki, dalmierze, gogle noktowizyjne, celowniki kolimatorowe, buty, kamizelki kuloodporne, sprzęt łączności taktycznej.


To bardzo potrzebny sprzęt na pierwszej linii. Tomek Sikora, który jest jednym z organizatorów tej zrzutki napisał kilka dni temu tak:


"Wspieramy gorące miejsca na wschodzie i południu Ukrainy.

Nie wspieramy zachodniej Ukrainy, ani miejsc w których w wystarczającym stopniu działa państwo ukraińskie.

Staramy się jak najwydajniej wykorzystać posiadane środki.

Co można i tańsze kupujemy w Metro (ichnie Makro), albo w Epicenter na Ukrainie (Winnica i Połtawa). Technikę i optykę i taktyczne kupujemy w Polsce. Drony jak do tej pory dotarły z USA i z Włoch. Tourniquets (stazy) i krótkofalówki z Hiszpanii i Anglii.

Nie wozimy wody ani powietrza. Wozimy to na co tam czekają, przebierając nóżkami.

Wspieramy bataliony walczące w Siewierdoniecku i pod Chersoniem. Bataliony operujące w najważniejszych strategicznie punktach.

Cywilna humanitarka jeździ tam gdzie zakłady pracy są zamknięte, baki nie działają, sklepy są zamknięte albo nic w nich nie ma a ludzie nie mają pieniędzy ani na benzynę (której zresztą też nie ma) ani na jedzenie, medycynę czy higienę.

We współpracy z żołnierzami i wolontariuszami ukraińskimi, a także polskimi konsultantami i współpracownikami tworzymy listę potrzeb, którą możecie zobaczyć w załączonym googlesheets. Swoją drogą jeśli znacie różnych Kulczyków tego świata, to dzwońcie do nich - niech nam pomogą ."

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 264

 
Dane ukryte
19 zł
JK
Abu Leon
5 000 zł
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
1 000 zł
 
Dane ukryte
300 zł
 
Dane ukryte
300 zł
 
Dane ukryte
70 zł
AS
50 zł
Zobacz więcej

Komentarze 19

 
2500 znaków
 • JK
  Abu Leon

  rozkład jazdy jest znany

  5 000 zł
 • Wiktor Tarnawski

  Wpłaty tutaj, to Nasz Polski Obowiązek Patriotyczny, Robimy to też dla Polski, bo Zwycięstwo nad Moskalami, to Nasz Wspólny z Ukrainą Priorytet. Razem z Ukraińcami Walczymy też o Bezpieczeństwo Polski. Ta tutaj wspaniała zbiórka to prawdziwa pomoc-usprzętowienie Walczących Ludzi, podobnie jak zbiórka Mego Przyjaciela w szlachetnym celu - promująca polski przemysł i polską myśl inżynieryjną i spełniająca marzenie niepełnosprawnego, bo nieśmiało wspomnę też o Skromnej, Narodowej, Patriotycznej, Polskiej Zbiórce pod linkiem: https : / / z r z u t k a . p l / x5f3sp On Zbiera już NAPRAWDĘ baaardzo długo. Rośnie mu dług. Jeśli akurat Nie Macie Państwo Pieniędzy, to Udostępniajcie Proszę ten link dalej. Dzięki !

 • RS
  fastmotion

  Please acquire good kacap removal supplies

  1 500 zł
 •  
  Użytkownik anonimowy

  powodzenia w obronie waszego kraju

  100 zł
 •  
  Użytkownik anonimowy

  Od wykopka dla Ukrainy. Zgruzujcie ruskich!

  100 zł