id: 37kx2f

Walczymy o życie źrebaczka

Walczymy o życie źrebaczka

Nasi użytkownicy założyli 1 177 889 zrzutek i zebrali 1 230 956 230 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności1

 • 28.03.2022

  Źrebaczek i mama po raz pierwszy od porodu wyszły na padok. Bieżące informacje zamieszczamy na https://www.facebook.com/radosnytenczynek

  q0f3db5335f1d647.jpeg

  24.03.2022

  Trzeci dzień walczymy o zdrowie maluszka. Jeszcze długa droga przed nami.b7c6c808d625ab6a.jpeg

  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Źrebiątko ma zaledwie dwa dni, a już stoczyło nierówną walkę o życie. Wolontariusze Fundacji Z Miłości Do Zwierząt dyżurują dzień i noc przy maluchu. Potrzebujemy pomocy w opłaceniu kosztów leczenia i utrzymania tej końskiej rodziny, której daliśmy nadzieję na lepsze życie.


Pomóż, jeśli możesz. Liczy się każda wpłata.


Kojarzycie te obrazki, kiedy zaraz po urodzeniu źrebak staje na nogach i zaczyna ssać? Zwykle tak to wygląda, ale tym razem młode nie podjęło wysiłku. Źrebak nie miał odruchu ssania, nie wypił siary matki, przez co już na starcie została osłabiona jego odporność. W ciągu kolejnych godzin po urodzeniu zaczął słabnąć. c0a87896dfe4c90d.jpeg

Weterynarz po zbadaniu malucha stwierdził gorączkę i wyziębienie organizmu. Nie dawał szans na to, że młode przeżyje kolejną noc. Zdarzył się jednak cud, w którym pomogli wolontariusze Fundacji, szczególnie Anna Pachla i Marta Szwarc, które całą noc spędziły w boksie, pilnując żeby życie nie uciekło ze źrebaka.

f8e369ae42cefc8d.jpeg

Dzisiaj, po niezwykle trudnej nocy, jesteśmy pełni nadziei, że maleństwo przeżyje. W jego ratowanie zaangażowaliśmy dwóch weterynarzy, którzy przyjeżdżają do Radosnego Tenczynka co 8 godzin na kontrolę. Źrebak nadal gorączkuje, ale zaczął w końcu ssać. Teraz najważniejsza będzie odpowiednia opieka weterynaryjna, opłacenie koniecznych leków i wartościowej paszy dla klaczy.

t71b469bea43dbf4.jpeg

Mama malucha (Saszka) trafiła do ostoi w Tenczynku na początku marca 2022, po tym jak zaprzyjaźniona z nami Fundacja Azyl dla koni "Kucykowo" zebrała środki na wykupienie źrebnej klaczy od handlarza. Tutaj ona i dziecko mieli poczuć się bezpiecznie.


Potrzebujemy pomocy w opłaceniu kosztów leczenia i utrzymania tej końskiej rodziny, której daliśmy nadzieję na lepsze życie.


Pomóż, jeśli możesz. Liczy się każda wpłata.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 47

JS
Joanna
50 zł
M1
Monika
20 zł
 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
100 zł
JB
Basia Bieniek
80 zł
 
Dane ukryte
20 zł
MG
Magdalena Gondek
20 zł
 
Dane ukryte
50 zł
AD
Anna Duczmalewska
30 zł
 
Dane ukryte
ukryta
Zobacz więcej

Komentarze 1

 
2500 znaków
 • K
  Klaudia

  Kochana malutka, wszyscy jesteśmy z Tobą... trzymamy kciuki, obserwujemy i wiemy, że już jest dobrze i na pewno będzie jeszcze lepiej... W Radosnym Tenczynku, razem ze swoją mamunią, zaznacie prawdziwej miłości... o czym już zdążyłyście się Obie przekonać :-) Nabieraj sił i ciesz się wygranym w Radosnym Tenczynku życiem !!! WARTO POMAGAĆ

  300 zł