id: 37psfz

Święta bez taty

Święta bez taty

54 120 zł 
z 100 000 zł
54%
zakończona 07.01.2021r
419 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Aktualności7

 • Dziękujemy!!!

  https://www.youtube.com/watch?v=ypWSZaDPraQ

  Czytaj więcej
 • Dziś 7.01 w Ukrainie obchodzone jest Boże Narodzenie, a pracowite #Superelfy od rana wręczają prezenty dzieciakom w ramach akcji #Swietabeztaty! ❤ Wojskowi, policjanci, wolontariusze docierają do najdalszych zakątków z prezentami dla maluchów! Przed nami jeszcze kilka pracowitych dni, dopakowujemy na bieząco prezenty i wybieramy się do przyfrontowych miast, gdzie dzieci również czekają na prezenty. Wszystkie zdjęcia z wręczenia publikujemy na naszej stronie na fb: https://www.facebook.com/swietabeztaty

  bee583b27bbd51e1.jpeg

  Czytaj więcej
 • Zaczynamy rozdawanie. Na bieżąco dokupujemy i pakujemy brakujące prezenty. Każda wpłata to możliwość zrobienia jeszcze jednego prezentu. Damy radę! <3

  f98a5a8f3a0757ef.png

  Czytaj więcej
 • Wolontariusze z Ukrainy pakują prezenty nawet w mieszkaniach - by ograniczyć kontakt i zachować wszystkie normy bezpieczeństwa.

  Brakuje pieniędzy na prezenty dla 951 dzieci.

  f48ac5de823903c2.jpeg

  Czytaj więcej
 • Zakupiliśmy już słodycze i zapakowaliśmy juz sporo prezentów.

  Brakuje pieniędzy na prezenty dla 951 dzieci.

  Mamy 11 dni...

  r947a9b75af50113.jpeg

  Czytaj więcej
 • Zaczynamy już przygotowania do pakowania prtezentów!

  Mamy już miód, maseczki i mydło. Na słodycze musimy jeszcze uzbierać trochę pieniędzy..

  Pandemia daje o sobie znać również cenowo.. :(

  Na bieżąco o postępach zbiórki tu: https://www.facebook.com/swietabeztaty

  gd91722ec5d82dbe.png

  Czytaj więcej
 • u3e089a3f465bcbf.png6 grudnia wystartowała aukcja charytatywna w ramach akcji Święta bez taty. Licytacja odbywa się na stronie akcji w Facebook. Znani artyści, pisarze, sportowcy przekazali w tym roku niesamowite rzeczy na licytację.

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

"Święta bez taty" - to świąteczna zbiórka dla dzieci osieroconych przez wojnę na Ukrainie.

Pierwszą akcję "Święta bez taty" zorganizowaliśmy w 2014 roku, miała ona być jednorazową formą pomocy dla rodzin pierwszych poległych na froncie żołnierzy. Nikt nie przypuszczał, że wojna dopiero się zacznie, a liczby osieroconych dzieci urosną do tysięcy.


Od 2014 przeprowadziliśmy już sześć zbiórek Święta bez taty i wręczyliśmy ponad 14 tysięcy imiennych prezentów dzieciom, które ucierpiały na skutek wojny na wschodzie Ukrainy.

Cały proces od sortowania i pakowania do momentu dostarczenia można śledzić na naszej stronie na Facebooku


7 zbiórka Święta bez taty odbędzie się wyłącznie online.


Rok 2020 jest wyjątkowy pod każdym względem dla nas wszystkich. Cały świat jest zajęty walką z wirusem i pozostałe wydarzenia tracą na wartości. Jeśli jednak o problemie się nie mówi, to nie znaczy, że on nie istnieje.. Wojna na wschodzie Ukrainy nadal trwa, od siedmiu lat giną w niej ludzie a w naszej bazie pojawiają się nowe nazwiska dzieci, które już nigdy nie zobaczą swojego taty..


Nie wiemy czy obecna sytuacja jest tymczasowa, czy zagości na dłużej, ale wiemy na pewno, że nie możemy zostawić tych dzieci bez prezentów. W porównaniu z tym, ile straciły te dzieci, nawet najgroźniejszy wirus traci na sile.


Indywidualne imienne paczki podarunkowe trafiają do małych adresatów na Święta Bożego Narodzenia, które w Ukrainie obchodzone są 7 stycznia. Zbiórka nie jest akcją humanitarną. To symboliczne prezenty świąteczne, których celem jest pokazanie dzieciom, że pamiętamy o tym, że ich ojcowie oddali to co najcenniejsze, swoje życie, w walce o lepsze jutro dla nas wszystkich.

q6a3f315bff8d79d.jpeg

Każdy prezent jest pakowany indywidualnie przez wolontariuszy (zwanych Elfami), a jego zawartość jest uzależniona od takich czynników jak wiek, płeć oraz sytuacja materialna dziecka.

W tym roku, ze względu na wyjątkową sytuację wszystkie prezenty będą pakowane w Ukrainie z zachowaniem wszelkich środków ostrożności.

hb4ace6ba3384536.jpeg

Imienne prezenty docierają do najbardziej oddalonych zakątków Ukrainy m.in. dzięki wojskowym, wolontariuszom, weteranom, kapłanom i funkcjonariuszom policji.

k1bc78fd5034cf44.jpeg

Kontakt z nami:

[email protected]

www.swietabeztaty.pl

FB/swietabeztaty

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 419

preloader

Komentarze 2

 
2500 znaków

Nasi użytkownicy założyli

880 244 zrzutki

i zebrali

810 581 037 zł

A ty na co dziś zbierasz?