id: 37vtdv

Operacja stóp końsko - szpotawych Alisi

Operacja stóp końsko - szpotawych Alisi

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki
23 411 zł
z 33 000
70%
zakończona
31.03.2019r
296
wspierających
Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Nasi użytkownicy założyli 982 770 zrzutek i zebrali 1 005 773 159 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności1

 • ???? Wiele osób pyta się mnie, jak będzie wyglądać leczenie w Wiedniu, na czym polega? Wszystko rozpocznie się z początkiem kwietnia od gipsowania lewej nóżki, która już w momencie narodzin była dużo gorsza. Niestety teraz również to lewa stopa najbardziej spędza nam sen z powiek. Co tydzień będziemy jeździć do Wiednia na zmianę opatrunków gipsowych tak, by z początkiem maja stopa była przygotowana odpowiednio na operację. Gipsy mają ustawiać stopę w odpowiedniej pozycji. Cały hardocore rozpocznie się jednak w maju, kiedy to obie stopy trzeba będzie operować. Lewa stopa: zabieg Hoke tenatomii, czyli potrójne nacięcie ścięgna Achillesa (ponieważ jest za krótkie i sztywne a samo zgięcie grzbietowe wynosi 0 stopni) + operacja ATTT, czyli transfer ścięgna mięśnia piszczelowego przedniego na trzecią kość klinową. Chodzi o to, aby stopa nie "ciągnęła" do środka tylko ustawiała się na zewnątrz. Prawa stopa: tylko zabieg ATTT Operacja na obie stopy równocześnie wiąże się z gipsami od stóp po pachwiny, które zakładane są na 4 tygodnie. Ci, którzy znają moje dziecko wiedzą, że takie uziemienie w jej przypadku jest wręcz niewyobrażalne :) Sama się zastanawiam jak to będzie no ale cóż, będzie musiała to przeżyć. Ja w każdym razie na pewno rozbuduję sobie bicepsy i tricepsy od noszenia ???? :D W osobnym poście napiszę jaka jest różnica pomiędzy tego typu leczeniem a tym oferowanym w Polsce. Myślę, że warto takie rzeczy wiedzieć, aby zdawać sobie sprawę z tego jakie są możliwości i że samo schorzenie jakim jest SKS można leczyć! Oczywiście zachęcam do wspierania córki poprzez stronę: https://zrzutka.pl/operacja-stop-alisi <3 ???? ‼️Co ważne: 100% wpłaconych środków za pomocą zrzutki idzie na cel operacji Alisi <3 Tymczasem za wszystkie wpłaty ogromnie i z całego serducha dziękuję <3
  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Alisia może mieć zupełnie zdrowe nóżki. Szansą na to jest operacja wykonana w Wiedniu!

Operacja stóp końsko - szpotawych Alisi

Alisia na chwilę obecną to energiczna, uśmiechnięta i bardzo inteligentna 3,5 latka, którą wszyscy uwielbiają. Niestety miała jednak tego pecha, że urodziła się ze stopami końsko-szpotawymi (SKS). Jest to wada, która nieleczona prowadzi do kalectwa dlatego też w 6-tej dobie po urodzeniu rozpoczęliśmy leczenie metodą Ponsetiego w najlepszym (prywatnym) ośrodku w Polsce zajmującym się tego typu schorzeniami. Co tydzień jeździliśmy zatem do Poznania na zakładanie nowych gipsów (na tym właśnie polega metoda Ponsetiego), które pozwalały na ustawianie stóp w odpowiedniej pozycji. Jako niespełna miesięczne dziecko Alisia miała także wykonywaną tenatomię, czyli nacinanie ścięgna Achillesa w dwóch stópkach.

Efekty leczenia były bardzo pozytywne co bardzo nas cieszyło. Aby utrzymać leczenie Alisia musiała spać w specjalnych butach z szyną, które utrzymywały stopy w odpowiedniej pozycji. Te wszystkie zabiegi miały doprowadzić ją do zupełnie zdrowych stóp.

NIESTETY wada ta ma to do siebie że lubi nawroty. Jest to zagrożenie, które towarzyszyło nam od narodzin córki. Jak długo stopa rośnie tak długo jest strach o to, że może pojawić się nawrót schorzenia. Tak też się stało. Na chwilę obecną jedyną opcją jest operacja stóp. Niestety w Polsce prowadzi się rozległe operacje, które często są powtarzane gdyż nie dają satysfakcjonujących efektów. Nie trzeba chyba podkreślać, że kolejne operacje stóp, to zrosty, ból, wyjęcie z życia społecznego ale także zniekształcenia wynikające z kolejnych nacięć, szwów itd. Całe szczęście niedaleko - bo w Austrii operacje przeprowadzane są zupełnie inaczej, pozbawiając dziecka zagrożenia ponownego wylądowania na stole. Zabiegi te dają praktycznie 100% szanse na wyzdrowienie i cieszenie się pięknymi, prostymi stopami.

SKS to nie wyrok! to schorzenie można leczyć!

właśnie dlatego operacja w wiedniu!

Alisia prócz stóp końsko - szpotawych cierpi także na niedosłuch obustronny. Z tym problemem jako rodzice również borykamy się na co dzień a sama Alisia będzie borykać się całe życie. Między innymi właśnie dlatego tak zależy nam, aby chociaż jeden problem zdjąć z jej małych i doświadczonych już plecków tak, by każdy kolejny krok był łatwiejszy.

Jak łatwo się domyślić, operacje zagraniczne, w prywatnych ośrodkach niestety są drogie. W naszym wypadku sama operacja wyceniona została na ponad 6700 euro. Do tego należy dodać jeszcze koszty specjalistycznych butów, w których Alisia będzie musiała spać (ok 500 funtów) a także cotygodniowe gipsy przygotowawcze przed operacją. Właśnie dlatego kwota, którą obecnie zbieramy oscyluje w granicach 33 000 zł a to i tak nie wszystkie koszty.

Alisia jest pod opieką Fundacji

W związku z problemami, z którymi boryka się Alisia, założyliśmy jej już jakiś czas temu konto w fundacji Avalon.

Jeśli ktoś chciałby przekazać swój 1% to również zachęcamy.

KRS: 0000270809 Cel szczegółowy: KNAISSI, 7687

Dziękujemy za pomoc i wsparcie :)

Alisia z rodzicami <3<>>3<>>3<>

Zrzutka stworzona przez mamę Edytę :)

E-mail

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 296

PD
Paweł Dudek
1 000 zł
BS
Barbara Szewczak
1 000 zł
UG
Urszula Gniadek
1 000 zł
 
Dane ukryte
500 zł
JJ
Janina Jęczmionka
500 zł
MT
Magdalena Tomera
 
Dane ukryte
500 zł
AM
Alina Mariusz Janowscy
500 zł
ŁM
Łukasz Michna
500 zł
Zobacz więcej

Komentarze 27

 
2500 znaków