id: 387ds8

Występ w Amsterdamie

Występ w Amsterdamie

Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Nasi użytkownicy założyli 1 178 608 zrzutek i zebrali 1 232 321 018 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

W połowie marca 2020 r. jedziemy w 30 osób do Amsterdamu, żeby zaśpiewać muzykę z pięknego rękopisu, który powstał właśnie w tym przepięknym mieście. W dawnych czasach istniało tam sanktuarium Cudownej Hostii, do którego z całej Europy zachodniej zmierzały liczne pielgrzymki. Po dotarciu na miejsce pielgrzymi słuchali wspaniałej muzyki, właśnie tej, którą chcemy zaśpiewać. W końcu XVI wieku władzę w mieście przejęli protestanci i wszystko zostało zniszczone. Jeden z rękopisów, kodeks Occo, został ocalony i ukryty przez rodzinę jego fundatora. 40 lat temu znów ujrzał światło dzienne: został sprzedany bibliotece w Brukseli i znów może służyć śpiewakom i muzykologom. I teraz mamy niezwykłą szansę, żeby tę zapomnianą muzykę przywrócić do życia, i to właśnie tam, gdzie była śpiewana!

Pochodzimy z całej Polski. Na co dzień śpiewamy w różnych chórach i scholach, a do tego projektu zapalił nas słynny francuski muzykolog, dyrygent i kompozytor Marcel Peres. Większość z nas jest amatorami, ale od lat specjalizujemy się w muzyce średniowiecznej i renesansowej, i do tego występu od starannie przygotowujemy się od wielu miesięcy. Chcemy pokazać Holendrom, jak w Polsce ceni się kulturę wysoką i chrześcijańskie dziedzictwo Europy, i sądzimy, że nie będziemy się musieli przed nimi wstydzić!

15 marca 2020 r. minie okrągłe 675 lat od Amsterdamskiego Cudu, od którego wszystko się zaczęło. Dlatego ten termin wybraliśmy na nasze koncerty. Jeden zaśpiewamy w pięknym, zabytkowym kościele na Krijtbergu, który stoi tuż koło miejsca dawnego sanktuarium Cudownej Hostii i w którym zawsze jest pełno wiernych oraz turystów, a drugi w sanktuarium maryjnym w Heiloo koło Amsterdamu, które z kolei dzisiaj przyciąga licznych pielgrzymów.

Naszym głównym zmartwieniem są pieniądze. Nie mamy żadnego dofinansowania i wszystkie przygotowania pokryliśmy z własnych kieszeni. Ale Amsterdam jest bardzo, bardzo drogi. To jedno z najdroższych miast w Europie. Koszty organizacyjne i honorarium naszego dyrygenta, Marcela nas przerastają. I na ten cel przeznaczona jest ta zbiórka.

Bardzo dziękujemy Państwu za każdy dar. Nawet dwa czy pięć złotych przyczyni się do przywrócenia światu kawałka piękna. Kiedy wokół panuje tyle brutalizmu, brzydoty i wrogości, to żywe piękno, wzajemna życzliwość i pokój między ludźmi, które chcemy przekazać poprzez muzykę naszym słuchaczom, staną się małym cudem, który pomoże wygonić to, co złe i szkaradne. Bardzo czekamy na nasz występ w Amsterdamie i prosimy Państwa o pomoc w spełnieniu naszego marzenia. To będzie nasz najlepszy prezent!

Stowarzyszenie Brandsma, które jest koordynatorem projektu, zajmuje się zgłębianiem i popularyzacją chrześcijańskiego dziedzictwa kulturowego Niderlandów, zostało założone w 2018 roku.


Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Oferty/licytacje 26

Kupuj, Wspieraj.

Kupuj, Wspieraj. Czytaj więcej

Nieaktywne
Inne
Gałązka z Dukli (wiersze) + wydrukowane podziękowanie + zdjęcie zespołu z podpisami
tom wierszy Bernadetty Kuczera-Chachulskiej, mamy naszej chórzystki
25 zł
Zakończona
Inne
książka: "Moje Życie W Chrystusie" + wydrukowane podziękowanie + zdjęcie zespołu z podpisami
Dziennik św. Jana z Kronsztadu „Moje życie w Chrystusie”, przetłumaczony przez naszą chórzystkę, Dominikę Krupińską
40 zł

Kupione 5

Zakończona

Wpłaty 49

 
Dane ukryte
400 zł
 
Dane ukryte
333 zł
 
Dane ukryte
200 zł
 
Dane ukryte
170 zł
 
Dane ukryte
135 zł
KW
Katarzyna Wysocka
120 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
MC
Michał Cichy
100 zł
Zobacz więcej

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!