id: 38bk2t

Roczne utrzymanie Gdańskiego Towarzystwa Fotograficznego

Roczne utrzymanie Gdańskiego Towarzystwa Fotograficznego

1 061 zł 
z 15 000
7%
15 dni do końca
12 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Aktualności1

 • Kochani,


  Serdecznie dziękujemy za dotychczasowe wpłaty! ❤️❤️


  Doceniając Wasze zainteresowanie i zachęcając do dalszych wpłat, przygotowaliśmy dla Was prezenty! Te osoby, które wpłacą nam największy datek, zostaną obdarowane unikatowymi, oprawionymi odbitkami kolekcjonerskimi!!

  - datek pow. 1000 zł - odbitka litowa 30 x 30 cm na fotograficznym płótnie światłoczułym vintage ORWO Fotoleinen z lat 80-tych (fot. Adam Fleks); - datek pow. 700 zł - unikatowa odbitka litowa (Park w Oliwie) 30 x 40 cm na już nieprodukowanym papierze Fomatone MG 131 (stara partia; fot. A. Fleks);

  - datek pow. 500 zł - jedna z trzech unikatowych cyjanotypii autorstwa Adam Dereszkiewicz.

  oa5dd3e3c4e4d830.jpgm4df44e0a1bc4536.jpgw8e6ce46344497ed.jpgReprodukcje fotogramów w załączeniu :) s88d239a3c202ee9.jpgj95de2964dd4c11d.jpg

  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Miłość do sztuki, jaką niewątpliwie jest fotografia, towarzyszy nam, członkom Gdańskiego Towarzystwa Fotograficznego już 75 lat. Z okazji tych pięknych urodzin życzymy sobie, aby nasze dotychczasowe starania i działania nie poszły na marne, a nasza organizacja przetrwała jak najdłuższej. I właśnie dlatego powstał zamysł tej zbiórki.


Gdańskie Towarzystwo Fotograficzne to organizacja non profit istniejąca od 1947 roku. Celem Towarzystwa jest popularyzacja fotografii i wspieranie inicjatyw związanych z tą dziedziną sztuki na Pomorzu. GTF prowadzi kursy i warsztaty fotograficzne, organizuje konkursy i plenery fotograficzne, służy pomocą młodym adeptom fotografii. W Galerii GTF odbywają się regularnie wystawy członków towarzystwa oraz innych zaproszonych fotografików. Celem od samego początku istnienia było krzewienie wiedzy, umiejętności i estetyki fotograficznej, uprawianie fotografii morskiej i krajoznawczej. W pracach członków towarzystwa są obecne zabytki Trójmiasta, ludzie i krajobrazy Pomorza.


Przez dziesięciolecia działalności GTF było i jest miejscem, w którym krzyżowały się drogi wielu wspaniałych polskich fotografów. Największym sukcesem GTF jako organizacji jest uznanie go w 1971 w São Paulo za najlepsze towarzystwo fotograficzne na świecie wg rankingu prowadzonego ówcześnie przez PSA (Photographic Society of America). GTF od 15 maja 1996 roku jest członkiem zbiorowym Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenia Twórców – wspierającym rozwój fotografii. W 2002 roku GTF zostało wyróżnione przez Prezydenta Miasta Gdańska Pawła Adamowicza za opiekę nad gdańską kulturą.


Obecnie GTF tworzą ludzie doświadczeni i młodzi, zawodowi fotograficy oraz pasjonaci robiący zdjęcia dla przyjemności. Osoby uczące się fotografii zawsze mogą liczyć na pomoc koleżanek i kolegów, którzy chętnie dzielą się umiejętnościami i doświadczeniem. Członkowie Towarzystwa odnoszą liczne sukcesy artystyczne, a ich prace są nagradzane na polskich i europejskich konkursach fotograficznych.


Jesienią 2016 roku GTF przeniósł swoje cotygodniowe spotkania do siedziby przy al. Wojska Polskiego 8-10 w Gdańsku. Przez pierwsze lata całkiem nieźle dawaliśmy sobie radę. Pandemia szybko jednak zweryfikowała naszą płynność finansową i możliwości naszych dotychczasowych sponsorów. Zaczęliśmy tracić grunt pod nogami. Intensywne poszukiwania nowego sponsora spełzły na niczym, a znaczne podniesienie kwoty składki członkowskiej okazało się niewystarczające… Bieżące rachunki za ogrzewanie, podwyżki czynszu i prądu, podatki i opłaty związane z udziałem oraz organizacją wydarzeń kulturalnych skutecznie wyzerowały nasze konto bankowe ☹


GTF utrzymuje się wyłącznie z darowizn, nie prowadzimy działalności zarobkowej. Kieruje nami pasja, umiłowanie fotografii i ogromna chęć dzielenia się wiedzą, a naszym celem nie jest finansowe wzbogacanie się. Mimo to comiesięczne koszty utrzymania lokalu nie sprzyjają naszej, nomen omen, charytatywnej działalności… Roczne utrzymanie studia fotograficzne, biura, pomieszczenia służącego cotygodniowym spotkaniom, a także ciemni fotograficznej szacowane jest na poziomie 15.000 zł. Aktualnie nasz dalszy los uzależniamy od pomocy życzliwych nam ludzi. Jako wiceprezes tego cudownego stowarzyszenia gorąco proszę i zachęcam do wpłat, które pozwolą nam dalej krzewić zamiłowanie do fotografii nie tylko na Pomorzu, ale i w całym kraju (a nawet świecie!).


O nas w Gedanopedii: https://gdansk.gedanopedia.pl/gdansk/?title=GDA%C5%83SKIE_TOWARZYSTWO_FOTOGRAFICZNE

Nasza strona www: https://gtf.org.pl/


Dziękujemy za każdą wpłaconą złotówkę.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Lokalizacja

aleja Wojska Polskiego 10, 80-277

Gdańsk, Poland

Zobacz na mapie
map pin

Wpłaty 12

preloader

Komentarze 1

 
2500 znaków

Lokalizacja

aleja Wojska Polskiego 10, 80-277

Gdańsk, Poland

Zobacz na mapie
map pin

Nasi użytkownicy założyli

893 464 zrzutki

i zebrali

836 300 912 zł

A ty na co dziś zbierasz?