Walczyć z najlepszymi w Światowych Igrzyskach TRISOME GAMES 2020

Nasi użytkownicy założyli 1 167 063 zrzutki i zebrali 1 214 285 006 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Pomożecie Pawłowi? … wyjechać...wystartować... rywalizować.. z najlepszymi pływakami z zespołem Downa na Światowych Igrzyskach 2020.

To marzenie każdego sportowca z zespołem Downa, także Pawła Krupińskiego gubińskiego pływaka jedynego polskiego zawodnika który w tegorocznych Mistrzostwach Europy dwukrotnie przebił się do finału, zdobył brązowe medale i kwalifikacje na Igrzyska SU-DS 2020 - największe w historii wydarzenie dedykowane tej grupie zawodników. Paweł od 20 lat z uporem i konsekwencją doskonali swoje sportowe umiejętności. Pierwsze medale zaczął zdobywać w Wojewódzkich Mityngach Olimpiad Specjalnych w pływaniu, jeżdzie konnej, lekkiej atletyce i tenisie stołowym. Jednak pływanie okazało się jego wielką pasją.

Systematyczna praca nad doskonaleniem poszczególnych stylów pływackich, zasad uczestnictwa w zawodach pływackich oraz zasad zdrowej rywalizacji sportowej była wielkim wyzwaniem zarówno dla trenera jak i rodziców. Rezultaty tego wyzwania skutkują systematycznie aż do dnia dzisiejszego. Startując w zawodach różnej rangi zdobył około 130 medali i wiele pucharów.

Ścigał się ze swoimi niepełnosprawnymi kolegami jak również z pełnosprawnymi rówieśnikami. Walczył również w rodzinnej rywalizacji. W Ogólnopolskich Zawodach Family Cup jako jedyny reprezentant osób niepełnosprawnych intelektualnie łamał panujące stereotypy.

Od 10 lat czołowy zawodnik Olimpiad Specjalnych Polska w konkurencjach indywidualnych i uczestnik niepokonanej gubińskiej sztafety 4x25 m stylem dowolnym.Zdobywca złotych i srebrnych medali Ogólnopolskich Igrzysk Olimpiad Specjalnych, Ogólnopolskich Mityngów Olimpiad Specjalnych i Mistrzostw Polski „Sprawi Razem „

Od 2016 roku z powodzeniem rywalizuje z pełnosprawnymi rówieśnikami w zawodach pływackich w kategoriach Masters. Startując w kolejnych edycjach Pucharu Polski Masters zdobył 7 srebrnych i 14 brązowych medali

Systematycznie startuje w 24- godzinnym maratonie w niemieckim Guben gromadzącym na starcie około 250 zawodników. W tej bardzo wymagającej imprezie w ostatnich dwóch latach zdobył miejsce na podium. Przepływając kolejno 18 i 17 km uplasował się na drugim i trzecim miejscu. Najważniejszym jego osiągnięciem jest uzyskanie kwalifikacji i start w tegorocznych Mistrzostwach Europy Osób z Zespołem Downa, w których po raz pierwszy wystartowała polska reprezentacja. W Olbii wystartował w czterech konkurencjach indywidualnych oraz dwóch sztafetach. W bardzo licznej obsadzie dwukrotnie wywalczył miejsce w finale i zdobył dwa brązowe medale w kategorii Masters1. W każdym z czterech startów ustanowił rekordy życiowe które są aktualnie nowymi rekordami Polski osób z zespołem Downa.

Przed nim kolejne wyzwanie... walka ze światową czołówką. Swiatowe Igrzyska Trisome Games w dniach 30.03- 7.04 2020 w tureckiej Antalyi. Paweł trenuje systematycznie 5 dni w tygodniu i buduje swoją formę sportową.

Nie jest to jednak jedyny warunek uczestnictwa w zawodach. Wielkie wyzwanie stanowi zebranie środków finansowych na opłaty wpisowe/ entry free/ bilety lotnicze, ubezpieczenia dla zawodnika i trenera, które z powodu braku systemowego wsparcia / więcej o sytuacji: parasportowcy.pl/sytuacja-s./musimy pozyskać sami.

Prosimy o wsparcie wszystkich kibiców i sympatyków osób z zespołem Downa. Tylko dzięki Wam mamy szansę zaprezentować nasz kraj, nasze miasto i sportowe możliwości w tym wielkim sportowym wydarzeniu,