id: 396jwn

Nie ma życia bez bzykania! Możesz wygrać pszczele złoto

Nie ma życia bez bzykania! Możesz wygrać pszczele złoto

1 356 zł 
z 1 500
90%
zakończona 14.05.2021r
16 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Aktualności8

 • Ahooj! Paczki wyszły w świat! Dzięki raz jeszcze! Wszystkimi życzymy słodkości! 🐝🐝🐝

  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
 • Bzzzz!!! Zrzutka już dawno zakończona jednak to nie koniec!

  Aktualnie układamy pszczoły do zimy jak i ... pakujemy paczki z nagrodami dla Wspierających!u4ae905f798b4338.jpeg

  Dzięki za każdą aktywność, a szczególnie za te konstruktywnie krytyczne uwagi i komentarze.

  Samych wspaniałości!

  D&E FRĄC

  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
 • Co zyskasz przekazując pieniądze na ten projekt?

  Dwie rzeczy. Przede wszystkim Twoja pomoc przełoży się na pomoc naszemu środowisku poprzez ratowanie pszczół. Mamy doświadczenie, wiemy jak to się robi więc możesz mieć pewność, że Twoja “cegiełka” będzie miała namacalny wpływ na poprawę działania naszego ekosystemu.


  Po drugie, czekają na Ciebie fantastyczne nagrody: od kart z podziękowaniami przez drewniane bagietki do miodu i naturalne, odlewane świece woskowe, aż po słoiki z przepysznym miodkiem z własnej pasieki oraz….miodowe plastry. Ba! Dla początkujących jak i wprawionych pszczelarzy atrakcyjną formą podziękowania mogą być konsultacje pszczelarskie.

  Dla każdego coś miłego.

  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
 • Ponad sto lat temu nie było wśród pszczół zagrożeń, z którymi mamy do czynienia w 21wieku.

  Nowoczesne pestycydy i inne opryski szkodzące pszczołom, te jakie znamy dzisiaj, w tamtych czasach nie istniały. 

  Było znacznie więcej zieleni i ludzie chętniej zagospodarowywali swoje działki siejąc rośliny, na kwiatach których pszczoły znajdowały nektar. Teraz pola stoją ugorem.


  Nie były problemem różne pszczele choroby, w tym siejąca spustoszenie warroza (Varroa destructor-pasożyt pszczeli) ponieważ ta przywędrowała z Azji do Europy dopiero w latach 60tych.


  Zarówno pszczoły jak i ludzie robią co mogą żeby zaadaptować się do nowych warunków w jakich przychodzi nam żyć. Zmiany postępują jednak bardzo szybko: Rosnące tempo rozwoju przemysłu chemicznego, nieopłacalność hodowli roślin, karczowanie i zabudowywanie terenów zielonych oraz nieznane wcześniej pasożyty nie ułatwiają nam współistnienia.

  Jesteśmy współzależnymi istotami żyjącymi wewnątrz jednego ekosystemu. Ograniczony kontakt z naturą, rosnące tempo życia, zakupy przez internet, sprawiają, że nie mamy czasu się zastanowić i często zapominamy o ważnych rzeczach....


  Zapominamy, że owoce i warzywa które jemy, nie mogłyby się pojawić na na naszych stołach gdyby nie pszczoły ponieważ od zapylania uzależnionych jest ponad 80% wszystkich zjadanych przez nas roślin.


  “Ktoś może powiedzieć “baju-baju” nie tylko pszczoły zapylają kwiaty i poradzimy sobie bez tych owadów”. Zgadza się, patrząc na to co od lat 80 tych dzieje się w chinach, w Hanyuan gdzie z niezbadanych przyczyn nie ma już pszczół można zapylać ręcznie.


  https://www.dw.com/en/blossoms-without-bees-in-china/av-43577307


  To te małe, pracowite owady odpowiadają za utrzymywanie prawidłowej równowagi ekologicznej, co zostało podsumowane w cytacie przypisywanym Albertowi Einsteinowi:

  “kiedy z powierzchni ziemi znikną pszczoły, to człowiekowi pozostaną już najwyżej cztery lata życia…”


  Czy to stwierdzenie jest prawdziwe?

  Jestem zdania, że lepiej byłoby nie musieć się o tym przekonywać na własnej skórze.


  Prawdziwe jest napewno to, że pszczoła miodna, w odróżnieniu od innych zapylaczy, bez odpowiedniego wsparcia człowieka nie będzie w stanie sama przetrwać. Pszczele choroby uniemożliwiają im przeżycie na skalę pozwalającą by nasz ekosystem poprawnie funkcjonował.


  Stoimy właśnie na rozdrożu, na którym nasze działania mają kluczowy wpływ na losy naszego środowiska naturalnego.

  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
 • Dlaczego pszczelarstwo?

  Powodów jest wiele. Poniżej podam tylko kilka najważniejszych:


  Po pierwsze zamiłowanie i fascynacja. Nie ma co się rozpisywać: cytując dziecięcą piosenkę “Każdy ma jakiegoś bzika, każdy jakieś hobby ma...,” a ja w ulach pszczoły mam. Nie tylko w ulach-mam to we krwii, ma to tata, miał dziadek, prababka też miała. To u nas rodzinne, i to nie jest wyłącznie teoria. To wieloletnia praktyka, na którą składają się godziny, dni, lata i całe dekady pracy przy ulach.


  Po drugie, pomaganie planecie poprzez pomaganie zależnym od nas pszczołom. 🐝🐝🐝 Pomagając pszczołom one pomagają nam. To one zapylają roślinność, nie tylko uprawną ale i dziko rosnącą. Ta z kolei pozwala na krzyżowe zapytanie innych roślin, a te są źródłem pożywienia dla innych dzikich zwierząt.

  Tak, jesteśmy uwikłani w jeden ekosystem i długi łańcuch zależności. Zaburzenie naturalnej równowagi zdestabilizuje nasze środowisko i nie unikniemy klęski żywiołowej. Przypomina mi się tragedia z ubiegłego roku z Chorwacji (link https://manukahoneyusa.com/tens-of-millions-of-bees-found-dead-in-croatia/)


  Po trzecie, prawdziwy miód. W dzisiejszych czasach to rzadkość. Zdrowotny wpływ miodu jest wszystkim znany, uleczy kaszel lepiej niż niejeden apteczny medykament. Poza miodem, na bazie produktów pszczelich powstaje również wiele kosmetyków i leków.

  Smutnym jest fakt, że w ostatnich latach coraz częściej sklepowe półki zastawiane są tanimi miodami “chińskimi” i innymi sprowadzanymi z zagranicy podróbkami. Te pseudo-miody produkowane na sztucznych paszach można śmiało nazwać miodopodobnymi substancjami. Tylko ten, kto choć raz spróbował prawdziwego miodu drugi raz nie da się nabrać i doceni naturalny, ekologiczny miód.

  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
 • Dlaczego finansowanie społecznościowe?

  No tak, kredyt załatwiłby sprawę. Uważam jednak, że pomaganie pszczołom, opieka nad nimi to nie tylko zawód, hobby, to styl życia. Na pewno jesteś dobry w tym co robisz i wiele ciekawych i pożytecznych rzeczy ja mógłbym się nauczyć od Ciebie. Wiem, jednocześnie, że tylko garstka spośród nas zdecyduje się mieć własne ule i należycie o nie zadbać.


  Mamy świadomość jak ważne są w naszym życiu zapylacze i pragniemy tę świadomość szerzyć oraz uzmysłowić jak najszerszej grupie odbiorców, że pomaganie tym pożytecznym owadom dotyczy każdego z nas.


  Zarówno ja, jak i Ty jesteśmy odpowiedzialni za los naszego środowiska. Gdyby pszczoły mogły mówić poprosiłyby o pomoc. Zostałem ich tłumaczem i zwracam się do Ciebie. Proszę o wsparcie karcie każdego, komu los naszej planety nie jest obojętny. Wspomóż pszczoły a one odwdzięczą się nam i naszym przyszłym pokoleniom.

  🐝🐝🐝

  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
 • Dziękujemy wszystkim dotychczasowym wspierającym za zaangażowanie i słowa wsparcia!

  Wszelkie postępy prac w naszej pasiece jak i obserwacje ze świata pszczół najłatwiej śledzić na grupie na facebooku https://www.facebook.com/ZaklinaczPszczol

  Zapraszamy!

  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
 • 0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutkiWiosny nie widać, połowa kwietnia a za oknem pada śnieg... my możemy zrobić zakupy i ubrać się cieplej ale pszczoły nie mają tak dobrze.

Przedłużająca się zima sprawia, że kwiaty, których nektarem żywią się pszczoły jeszcze nie rozkwitły. Co jeżeli, kiedy przyjdzie na to czas, nie będzie dostatecznie dużo bzykających zapylaczy? Na ile lat wystarczą nam zapasy nasion owoców i warzyw, które to są wydawane przez rośliny w wyniku zapylania przez pszczoły? Co będzie z paszami dla zwierząt?

Nasze pszczółki mieszkają w dwóch typach uli w okolicy Opola Lubelskiego. Żeby nie wyziębić naszych pożytecznych, osłabionych już przez długo za długą zimę owadów podajemy im regularnie bioinwert-syrop. Jednak to nie karma-bioinwert, a nektar kwiatowy jest bogaty w odżywcze białka. Dzięki nektarowi pszczoły mają szanse przetrwać i zdrowo się rozwijać. Nektaru jak i kwiatów jednak nie widać...


Zapraszam na mój film, w których staram się zwięźle przekazać cel projektu.Część naszych pszczelich rodzin jest krytycznie słaba. Samo podkarmanie nie wystarczy. Przygotowujemy się więc na najgorsze. Mamy jednak związane ręce. Dopóki pszczoły żyją, nie zakłócamy ich spokoju bo z doświadczenia wiemy, że to może pogorszyć ich sytuacje. Każdej pszczelej rodzinie dajemy szanse do samego końca. Niewiele możemy teraz zrobić, możemy jednak przygotować się do "reanimacji" pasieki kiedy bedzie odpowiednia pogoda. Zakup dodatkowych uli będzie ogromnym ułatwieniem.


p3502ef6b33e0f05.pngUle, w których aktualnie zamieszkują słabe pszczoły będą wymagały długotrwałego i pracochłonnego przygotowania do nowego sezonu. Zanim wprowadzimy pszczele rodziny do zarażonych, nieprzezimowanych uli, koniecznym będzie ich ręczne oczyszczenie, dezynfekcja i ich dokładne wypalenie. To wszystko potrwa a czas będzie kluczowym czynnikiem.

a5777bb9b202dca4.png

Mamy świadomość, że wiosna wcześniej czy później "uderzy" jednocześnie zawalając nas robotą. Wtedy opieka tymi pszczołami, które przetrwają będzie priorytetem Liczymy, że z Twoim wsparciem dokupimy dodatkowe ule, koszt (około 480zł/sztuka. Posłużą one jako -na początku tymczasowe,- a po "kwarantannie" starych uli, jako -dodatkowe, docelowe- domki dla pszczół. Nasze kochane zapylacze najlepiej rozwijają się wczesną wiosną. Im później zakładane jest pszczele gniazdo tym rodzina będzie słabsza w środku lata. Taka pszczela rodzina ma mniejsze szanse, żeby przeżyć przez jesień i zimę. Tak oto koło się zamyka...


s6f11d7fe148b74f.pngDzięki Twojej pomocy nie będzie martwego okresu. Kiedy będziemy mieć dodatkowe pszczele domki bardzo sprawnie rozmnożymy ocalałe rodzinki, dokupimy pszczele odkłady (ok300zł) zamiast całych pszczelich rodzin (500zł), a tym samym znacznie zmniejszymy koszty całego przedsięwzięcia. Może ktoś pomyśli: "weź kredyt i po sprawie". Zgadza się, to rozwiązałoby problem. Jesteśmy jednak zdania, że zdrowie i życie nas wszystkich jest od pszczół zależne dlatego zachęcamy do pomocy jak największą liczbę osób.

b28bbb743b8f7e74.png

Pszczelarstwo coraz rzadziej jest wybierane jako zawód. Liczne choroby, pasożyty, susze, kradzieże, niska rentowność to tylko niektóre czynniki skutecznie zniechęcające ludzi do zajmowania się pszczołami. Kluczowe okazuje się tu być doświadczenie. Jesteśmy świadomi, że są wśród nas osoby zainteresowane pszczelarstwem, gotowe zakasać rękawy i narazić się na pożądlenia by zająć się pszczołami. Wiemy o tym ponieważ pomagamy takim osobom od baaardzo dawna. Są to nie tylko początkujący hobbyści, ale również pszczelarze poszkodowani przez nieobliczalną naturę. Tym razem to my prosimy o wsparcie...


Zapewne doskonale wiesz, że np z powodu uczulenia na jad, nie każdy może się pszczołami zajmować. Nasza rodzina z pszczołami pasjonuje się od pokoleń. Zaczeło się od mojej pra-pra-babki w 1871roku! Wiemy jak się nimi opiekować. Mamy niezbędny sprzęt i wszystkie narzędzia dlatego możesz mieć pewność, że Twoja darowizna będzie właściwie wykorzystana. Nie zamieni się w zakurzone narzędzia, gnijące, zaniedbane ule i inne rdzewiejące sprzęty. Uzyskane pieniądze bezpośrednio zamienimy na ożywienie naszego środowiska naturalnego poprzez wzmocnienie pasieki. Z Twoją pomocą da się ten cel skutecznie zrobić!W tym projekcie chcemy być Twoim łącznikiem. Pomóż nam, a my z Twoją pomocą zrobimy więcej aby zasilić naturę.

Wybierz kwotę dotacji. Pamiętaj, że każda złotówka ma znaczenie.

Kiedy przekroczymy zadeklarowaną kwotę dalej będziemy rozbudowywać pasiekę i szerzyć świadomość znaczenia pszczół poprzez cyfrowe medium jakim jest internet.


Każdy może pomóc. Możesz pomóc i Ty, niezależnie czy masz lat 8, czy 98.

Jeżeli uważasz, sprawę za ważną a nie możesz wspomóc nas finansowo w dalszym ciągu możesz pomóc.

W jaki sposób? Podziel się z rodziną i znajomymi linkiem do tej strony.

Wejdź na nasz fanpage na facebooku, polub nas i obserwuj i zobacz jak Twój udział wpływa na całe przedsięwzięcie!


https://www.facebook.com/ZaklinaczPszczol


Aktualizuje powyższą stronkę czasem z przymrużeniem oka, a czasem na poważnie.

Sprawdź sam. Dołącz do osób grona Zaklinaczy Pszczół. Bzzzz!

Zapraszamy i Pozdrawiamy!

Damian i Eugeniusz Frac------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Takiej zimy dawno nie było, artykuły choć stare idealnie pasują do tegorocznej sytuacji

https://www.farmer.pl/produkcja-zwierzeca/inne-hodowle/dluga-zima-grozna-dla-pszczol,42767.html

https://wiadomosci.dziennik.pl/nauka/artykuly/424244,dluga-zima-szkodzi-pszczolom-umieraja-z-glodu.html

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Nagrody / oferty 16

Kupuj i wspieraj zrzutkę

E-pocztówka wprost z ula!

Nagrodą będzie e-kartka z podziękowaniami za pomoc we wsparciu projektu! Pamiętaj by podesłać swój email!

od 5 zł

Kupione 1

Zakończona
Status Fundatora ula + imienne podziękowanie

Gratulacje! Stajesz się Fundatorem! Dodatkowo, podzielę się z Tobą wyjątkową publikacją elektroniczną dostępną tylko dla Fundatorów

od 10 zł

Kupione 3

Zakończona
Twoje imię na ulu!

Wypiszę Twoje imię na ulu i podeślę Ci zdjęcie uwieczniające ten wpis! Pochwalisz się znajomym i najbliższym. Ich zdumienie murowane!Psss, Uwieczniające oznacza...

od 20 zł

Kupione 2

Zakończona
Zanurkuj do wnętrza ula bez obaw o pożądlenie!

Twoje zaangażowanie jest głębokie. Nagrodą jest dostęp do udziału w mini warsztacie online, w którym to rozsiądziesz się wygodnie i zobaczysz co w głębi ula pis...

od 30 zł

Kupione 1

Zakończona
Pszczele Złoto Króla godne! Słoik miodu dla Ciebie!

Dla każdego wybierającego tę nagrodę przygotujemy pełny pszczelego złota słoik z tegorocznych zbiorów + dedykowaną notatkę! Pamiętaj by podać adres swojego pacz...

od 70 zł

Kupione 1

Zakończona
Duży słój miodu z zatopionym w nim naturalnym plastrem pszczelim

No no, taki specjał sam w sobie jest na stole ozdobą. Świetny pomysł na niespotykany prezent! Jeżeli zechcesz wszystko zjeść to śmiało, uważaj tylko aby nie poł...

od 97 zł

Kupione 3

Zakończona
coś nietypowego

No właśnie, może jest coś, nietypowego, co moglibyśmy Ci zaproponować? Osyp pszczeli? Czerw trutowy? Miutelle? (Edit: Pamietaj by podać adres paczkomatu i numer...

od 101 zł
Zakończona
Pakiet gold- miodek, pyłek, pierzga i propolis.

Wybierając tę nagrodę zyskujesz status Króla/Królowej pszczół.Twój wkład jest nieoceniony. Poza miodkiem obdarujemy Cię miodem jak i innymi, wyszukanymi produkt...

od 205 zł

Kupione 1 z 30

Zakończona
Ty też możesz zostać Zaklinaczem Pszczół!

Tyle właśnie kosztuje nowy ul. Tyle też kosztuje pszczela rodzina. Sponsorujesz dom dla tych pożytecznych owadów. Ul będzie z nami dłużej niż rok więc wybierają...

od 497 zł
Zakończona

Lokalizacja

Fabryczna 19, 24-300

Opole Lubelskie, Poland

Zobacz na mapie
map pin

Nikt nie założył jeszcze skarbonki do tej zrzutki lub żadna z założonych skarbonek nie zebrała środków.

Wpłaty 16

preloader

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Lokalizacja

Fabryczna 19, 24-300

Opole Lubelskie, Poland

Zobacz na mapie
map pin

Nasi użytkownicy założyli

893 027 zrzutek

i zebrali

835 314 840 zł

A ty na co dziś zbierasz?