id: 39d5g4

Sprzęt Poszukiwawczo-Ratowniczy dla Gryfickiego Stowarzyszenia Proobronnego

Sprzęt Poszukiwawczo-Ratowniczy dla Gryfickiego Stowarzyszenia Proobronnego

310 zł 
z 9 000
3%
zakończona 11.11.2020r
wspierających
Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Opis zrzutki

ZRZUTKA - SPRZĘT POSZUKIWAWCZO-RATOWNICZY DLA GRYF TACTICAL GROUP


Akcja poszukiwawczo-ratownicza to walka z nieubłaganie upływającym czasem, wielokrotnie toczona w trudnym, przygodnym terenie...

W myśl tego by w pełni realizować potencjał naszego stowarzyszenia, chcemy rozszerzyć zakres naszych działań do zdolności akcji poszukiwawczo-ratowniczych łącząc ku nim m.im doświadczenie z zakresu TCCC (medycyny pola walki), ratownictwa wodnego czy kwalifikowanej pierwszej pomocy.

Nasza działalność to pasja i poświęcenie!

Jak ukazują statystyki, co roku na terenie całej Polski notuje się około 20 tyś zaginięć ludzi, liczba ta niestety niepokojąco wzrasta..

Im szybciej zostają podjęte czynności poszukiwawczo-ratownicze, tym większe szanse na odnalezienie żywej osoby.


Nasi ludzie to ochotnicy, gotowi do rezygnacji z własnych planów by o każdej porze dnia i nocy ruszyć na akcje, parukrotnie już mieli okazję to udowodnić, m.in w nadal trwającym czasie epidemii, kiedy w święta wielkanocne poproszeni o pomoc opuściliśmy rodzinne domy i ruszyliśmy do działań... A to tylko jeden z wielu przykładów, które wielu z Państwa, którzy obserwują nasze działania są znane..


Aby móc nieść pomoc i skutecznie prowadzić działania poszukiwawcze musimy być wyposażeni w podstawowy sprzęt, który pozwoli na konkretne i szybkie działanie, niestety ... finansowa granica jaka stoi przed nami bez pomocy waszej, jest nie do przejścia..

Część potrzebnego nam sprzętu już posiadamy, lecz reszta potrzebnego wyposażenia nadal jest w sferze marzeń.

Dlaczego? Jesteśmy organizacją non-profit, utrzymujemy się wyłącznie ze składek i darowizn.. Jesteśmy organizacją, której członkowie to pasjonaci, swą pasją i doświadczeniem dzielimy się bezinteresownie samorealizując się przy tym nie chcąc nic w zamian lecz niestety barierą są przewyższające nasze możliwości finansowe koszta sprzętu, który potrzebujemy...

W przyszłości myślimy również o quadzie ratowniczym z mobilnymi noszami lub karetka transportowa, która będzie mogła służyć również jako woz do działań sztabowych lecz to jeszcze odległa przyszłość...

Sprzęt, który zgromadziliśmy dotychczas, wielokrotnie służył już mieszkańcom naszych stron i innym organizacjom wspierając ich, dziś mamy szansę na poszerzenie naszych możliwości, lecz jest to możliwe wyłącznie dzięki waszemu wsparciu, na które liczymy!


CZEGO POTRZEBUJEMY:

- jednolita odzież ratownicza - kombinezony dla grup poszukiwawczo-ratowniczych (abyśmy mogli jak najdłużej przebywać w terenie, stąd wymagana jest odzież nieprzemakalna, ciepła, solidna)

- 35l plecaki do przenoszenia wyposażenia osobistego w trakcie wydłużonych czasowo działań - plecak oddziałów prewencji policji stworzony i zmodyfikowany na bazie plecaka Sparrow 30.

- latarki czołowe led z skutecznym długodystansowym działaniem i zasięgiem światła

- boje ratownicze SP2

- AED automatyczny defibrylator zewnętrzny

- nosze płachtowe


Wszystkie te elementy niezbędnego nam do realizowania działań poszukiwawczo-ratowniczych wyposażenia są kosztowne dlatego prosimy o wsparcie naszego działania. 

Dzięki waszemu wsparciu będziemy mogli nie tylko prowadzić działania zabezpieczeniowe i profilaktyczne, lecz w każdym momencie będziemy mogli ruszyć w pełnej gotowości do zadań poszukiwawczych i ratowniczych jako SGPR - Specjalistyczna Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza!


Wspierać nas można również poprzez darowizny bezpośrednio na nasz rachunek bankowy nr: 77 1600 1462 1838 0634 0000 0001 z dopiskiem: Darowizna na cele statutowe


POLUB NAS KONIECZNIE NA FACEBOOKU - https://www.facebook.com/GryfTacticalGroupGryfice/


-----------------------------------------------------------------------------------

Plecaki i AED to dwie kluczowe rzeczy, których potrzebujemy najbardziej, na których najbardziej nam zależy i w kolejności takiej zależności potrzeby też poukladalismy rzeczy poniżej.1. AED Automatyczny Defibrylator Zewnętrzny Szt1 - rzecz, na której zależy nam najbardziej.. Konkretny zaufany model, który najbardziej znany jest z wytrzymałości i solidność pod względem wykonania i bezawaryjności. Lekki defibrylator, który jak żaden inny można przenosić długo czas bez najmniejszych trudności.


https://www.medyczny.pl/defibrylator-zoll-aed-plus-wraz-bateriami-torba-i-elektrodami-cpr-d.html?gclid=CjwKCAjw4MP5BRBtEiwASfwAL_mqMKFIJ_N5W5D5s2wbqwbat09MF_h4LPrB5wtbv2k6EUvcImhQ9BoCyLwQAvD_BwE


Defibrylator ZOLL® AED Plus™ to nie tylko prosty w obsłudze defibrylator półautomatyczny, ale przede wszystkim urządzenie, które wspiera ratownika w czasie całej akcji ratowniczej, począwszy od pierwszych czynności na miejscu zdarzenia, przez analizę rytmu serca, aż po wspomaganie prowadzenia efektywnych i poprawnych uciśnięć klatki piersiowej. Jak każdy defibrylator AED, AED Plus automatycznie analizuje stan pacjenta na podstawie zapisu EKG i podejmuje decyzję co do dalszego postępowania. Defibrylator AED Plus spełnia Wytyczne 2010 ERC (Europejskiej Rady Resuscytacji).
2. Plecaki oddziałów prewencji policji Szt6, które dzięki specjalnym zastosowaniom stworzonym bazie plecaka Sparrow30, na potrzeby przenoszenia wyposażenia osobistego w trakcie działań mogących potrwać nawet parę dni idealnie wpasowują się w charakter działań poszukiwawczo-ratowniczych.


Napis POLICJA u dołu zasłonięte zostanie napisem GRUPA POSZUKIWAWCZO-RATOWNICZA


https://www.mundurowy.pl/plecak-opp-policja-cz.html
3. Kombinezony Dla Grup Poszukiwawczo-Ratowniczych szt6, czyli jednolita odzież ratownicza - kombinezony dla grup poszukiwawczo-ratowniczych (abyśmy mogli jak najdłużej przebywać w terenie, stąd wymagana jest odzież nieprzemakalna, ciepła, solidna)


rozmiar: wzrost 182, klatką piersiową 100-108, pas 88-96


- https://rescuesystem.pl/kombinezony-specjalistyczne/318-kombinezon-grup-poszukiwawczo-ratowniczych-gpr.html- https://kabapol.com.pl/produkt/kombinezon-lost-cobra/
4. Boje ratownicze SP2 Szt3 - wykorzystywane do szybkich akcji ratowniczych 


https://www.sklepratownik24.pl/boja-sp-ratownicza-pamelka.html?gclid=CjwKCAjw4MP5BRBtEiwASfwAL5Igul3IjwBEzKeAgAZ-W6aJVpErFnCBaaUoBY76pzSZdQoEBCJBJRoC_xAQAvD_BwE
5. Nosze płachtowe szt1 - czyli lekkie składane solidnie wykonane nosze, które z łatwością można przytoczyć do plecaka a potem użyć do transportu pacjenta nawet przez długotrwałe niesienie to w trudnym terenie. 


https://strefa998.pl/nosze-plachtowe/1127-nosze-plachtowe-m1-z-pokrowcem.html


Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 8

preloader

Komentarze 2

 
2500 znaków

Nasi użytkownicy założyli

892 364 zrzutki

i zebrali

833 885 510 zł

A ty na co dziś zbierasz?