id: 39kszw

Łukasz Wysocki - najtrudniejsza walka

Łukasz Wysocki - najtrudniejsza walka

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki
278 626 zł 
z 700 000 zł
39%
zakończona 30.04.2020r
3008 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

Jesteś reprezentantem kraju, multimedalistą mistrzostw Polski i turniejów międzynarodowych, masz prawie 18 lat, marzenia, plany, jesteś ambitny, ale jednocześnie skromny, powoli wkraczasz w najważniejszy i najpiękniejszy okres swojego życia i kariery sportowej. Napotkane przeszkody bez względu na rozmiary mijasz bez najmniejszego wysiłku, jakby ich nawet nie było, życie jest piękne i takie przecież zawsze będzie... otóż nie! Wszystko się zmienia w ułamku sekundy i nic już nie będzie takie same jak wcześniej... 

Rozpoczynasz kolejną walkę, ale niestety już nie na macie, a stawka jest dużo większa niż złoty medal olimpijski… rozpoczynasz walkę o swoje życie.


W niedzielę wieczorem 19 stycznia, Łukasz razem z kolegami poszedł do parku trampolin. To miało być kolejne zwyczajne wyjście dla zabawy, dużo dobrej energii, śmiechu i fajne wspomnienia. Tak właśnie było, ale niestety do czasu. 

Podczas próby wykonania podwójnego salta w tył, które Łukasz już wielokrotnie z łatwością wykonywał na tego typu trampolinie, niefortunnie upadł na kark. W efekcie czego stracił czucie w nogach i został odwieziony karetką do dziecięcego szpitala w Chorzowie. Po przejściu kilku badań został przetransportowany do Specjalistycznego Szpitala w Piekarach Śląskich. Po konsultacjach specjalistów stwierdzono krytyczne uszkodzenie rdzenia w odcinku szyjnym, jednostronne zwichnięcie kręgosłupa szyjnego o 90 stopni. Operacja została wykonana w trybie pilnym i zakończyła się powodzeniem - zwichnięcie nastawione, dysk uciskający rdzeń usunięty, a w jego miejsce trafił implant.

l9cd9a8ac1a65b98.jpeg


Obecnie Łukasz został wybudzony ze śpiączki i oddycha samodzielnie, bardzo powoli odzyskuje kontrolę nad górnym odcinkiem ciała. Każdego dnia coraz sprawniej porusza rękoma. Największy problem przejawia się z tzw. małą motoryką i w dalszym ciągu ma bardzo duże trudności z poruszaniem palcami u rąk. Niestety w dalszym ciągu Łukasz nie ma czucia i kontroli nad nogami.


Na szczęście po analizie poniedziałkowej tomografii zespół prowadzący Łukasza stwierdził, że pierwszy zabieg został przeprowadzony z pełnym sukcesem i na tę chwilę to powinno wystarczyć. Oczywiście nie oznacza to, że kolejnych operacji w przyszłości nie będzie.ubee3023a440386b.jpeg

Walka tak naprawdę dopiero się zaczyna. W najlepszym wypadku to będą bardzo długie, długie miesiące. Oczywiście często kluczową rolę w takich wypadkach odgrywają są po prostu możliwe fundusze, które można przeznaczyć na leczenie: kolejne operacje i zabiegi, lekarstwa, rehabilitacje, przystosowanie otoczenia domowego do funkcjonowania i wiele wiele innych. Pierwotna kwota zbiórki była niestety zupełnie niedoszacowana i wynikała z niewiedzy, jak duże sumy będzie trzeba wydać na leczenie Łukasza.


Pomóżmy Łukaszowi wygrać najważniejszą walkę w życiu.


Hajime!

ue697c3fe299ba4f.jpeg

x4a4067f028b0d06.jpeg

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 3008

BI
Trening Charytatywny dla Łukasza Wysockiego - Akademia Judo Poznań
7 948 zł
Zwrócona
 
Użytkownik niezarejestrowany
4 000 zł
K2
Klub 22 i Nasi Goście
3 200 zł
RG
Judo Edukacja - akcja "Judocy mają dobre serca"
3 200 zł
PW
Mateusz Watoła
3 000 zł
J.
Jacek Pontek
2 500 zł
 
Dane ukryte
2 500 zł
TB
BARUŚ
2 500 zł
Zobacz więcej

Komentarze 116

 
2500 znaków

Nasi użytkownicy założyli

752 630 zrzutek

i zebrali

543 078 299 zł

A ty na co dziś zbierasz?