id: 39sv3v

By móc żyć i jeść bez bólu

By móc żyć i jeść bez bólu

Nasi użytkownicy założyli 1 181 058 zrzutek i zebrali 1 235 063 191 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Cola trafiła do nas na początku kwietnia, osłabiona, mało jadła, była wychudzona (i chudnie dalej). Diagnoz, badań i prób leczenia było wiele, okazało się że jest gorzej, niż wszyscy się spodziewaliśmy - nasza gwiazda ma dużo chorób współistniejących ale na ten moment największym problem są zęby. Przez ból, który towarzyszy jej na każdym kroku nie toleruje innego pokarmu niż płynny i odmawia jedzenia, przez co dość mocno nasiliły się skutki uboczne antybiotyku przyjmowanego w celu wyleczenia pasożyta krwi, Heamobartonelli. Je tylko, gdy podajemy jej leki przeciwbólowe. 


Po poszukiwaniach odpowiedniego lekarza weterynarii, który zna się na trudnych przypadkach stomatologicznych, z polecenia trafiliśmy do Przychodni Weterynaryjnej Help. Po konsultacji z Panią Doktor w dniu 16.05 dowiedzieliśmy się, że trzeba wykonać totalną ekstrakcję. Mamy recesję i stan zapalny dziąseł, obfity osad bakteryjny, wypływ ropny z zębów, część z nich wypadła wcześniej sama (możliwe, że korzenie pozostały), niektóre się także ruszają. Cola jest w ogromnym bólu, cierpi a my nie możemy już patrzeć na jej męczarnie.


Zęby są do zrobienia na cito, jest to na ten moment praktycznie zabieg ratujący jej życie. Umożliwi nam także ponowną walkę z Haemobartonellą oraz dalszą diagnostykę problemu z górnymi drogami oddechowymi (podejrzewany jest polip w nosie).


Dzięki uprzejmości Pani Doktor Justynie udało się znaleźć szybki termin zabiegu (20.05), jest to jednak kosztowne - musimy uzbierać ok 2500 zł (na konsultacje przed i pooperacyjne, na sam zabieg, na specjalistyczne RTG przed i pooperacyjne, a także na leki)zFkWLrVvJVuEFUnv.jpgDJHtnMTrX2vDV7Yc.jpg

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Jeszcze nikt nie założył skarbonki na tej zrzutce. Twoja może być pierwsza!

Wpłaty 56

 
Użytkownik niezarejestrowany
162,95 zł
MG
Magdalena
10 zł
LM
Paulina
1 000 zł
MC
Mariola Cichocka
10 zł
AN
Ciocia Ola
20 zł
OW
Oliwia
20 zł
ES
Emilia Szulc
20 zł
MD
Małgorzata Dąbrowska
100 zł
MC
Ece
10 zł
ZK
Zuza
25 zł
Zobacz więcej

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!