id: 39uzv9

SPINA na kole!

SPINA na kole!

Nasi użytkownicy założyli 1 188 124 zrzutki i zebrali 1 250 554 046 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności1

 • Ten uśmiech może oznaczać tylko jedno - po ponad 30 godzinach jazdy, Mateusz dotarł na Molo w Brzeźnie!YDGPBwwK9Wh3YLin.jpg

  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Ruszamy z akcją „SPINA na kole”, której towarzyszyć będzie zbiórka na organizację wiosennego wyjazdu rowerowego dla naszych Spiniaków! Tym razem wyzwanie podejmuje Mateusz, który postanowił na kole, czyli na rowerze, przejechać ponad 500 kilometrów z Tychów do Molo w Brzeźnie (Gdańsk) w zaledwie 31 godzin! Poniżej więcej o Mateuszu i szczegółach jego przejazdu:

 UW0FzdpipCRUaBQg.jpg "Cześć! Mam na imię Mateusz, mam 27 lat, jestem osobą niepełnosprawną i chcę spełnić jedno ze swoich marzeń: około 550 kilometrów rowerem nad morze ze Śląska na raz, bez spania. Będę startował z miejscowości Tychy do Molo w Brzeźnie.

Pomysł ten kiełkuje od 3 lat, od kiedy zacząłem jeździć na rowerze szosowym. W pierwszym roku swojej przygody, wyruszyłem nad morze, zdobywając ten cel w 3 dni, teraz chcę stawić czoła większemu wyzwaniu. Do tej pory największym dystansem jaki udało mi się pokonać było 300 kilometrów. Kolarstwo jest moją pasją i miejscem w którym ze swoją "odmiennością" czuję się swobodnie wśród osób pełnosprawnych.


Jak będzie to wyglądać w liczbach? Założenia są takie: na każde 100 kilometrów przewiduję maksymalnie około 1–1,5 godziny przerwy, chcę pokonać cały dystans ze średnią prędkością minimum 25 km/h, łącznie daje to czas blisko 31 godzin od startu, w wersji optymistycznej.


Chcę tym samym zachęcić do walki o samych siebie i wsparcia osób, które nas otaczają.


Wraz z tym wyzwaniem, z Fundacją SPINA zorganizowaliśmy zbiórkę, której celem jest pokrycie kosztów wiosennej wyprawy rowerowej dzieci z rozszczepem kręgosłupa.


Całość swojej trasy w miarę możliwości będę starał się relacjonować na swoim profilu na Instagramie, zainteresowane osoby będą mogły też śledzić udostępnioną 'kropeczkę' z moją lokalizacją podczas wyprawy.


Wyjazd planuję 15 lub 16.09 w godzinach porannych, w zależności od pogody, resztę informacji będę przekazywał na bieżąco.


JEDZIEMY RAZEM! 🙂"


A4FGLv2siBErRp4C.jpg 

Trzymajcie kciuki za Mateusza i powodzenie akcji, koniecznie śledźcie nasze media społecznościowe, gdzie będziemy dzielić się relacjami Mateusza z trasy! Będziemy wdzięczni za każdą wpłatę na naszą zbiórkę i jej udostępnienie. Dzięki Wam, organizacja wyprawy rowerowej dla dzieci z rozszczepem kręgosłupa nie pozostanie tylko w sferze naszych marzeń!  

 

Fundacja SPINA

#ZróbmytoRazem

#SPINAnakole

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Lokalizacja

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 56

MI
Mateusz i przyjaciele
560 zł
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
ukryta
DP
Dawid
20 zł
 
Dane ukryte
ukryta
 
Użytkownik niezarejestrowany
155,28 zł
JB
Jus
50 zł
GK
Gabriela Kret
100 zł
KN
Takilo
ukryta
MS
Michał Sorczyński
ukryta
Zobacz więcej

Komentarze 5

 
2500 znaków