Uratować oko Pepka
Uratować oko Pepka
Aktualności1
-
Pepe jest już w klinice. Dzięki pomocy wspaniałych przyjaciół pojechał (swoim ulubionym) komfortowym koniowozem, bo oczywiście nie mogło być inaczej i moja przyczepa oraz samochód są aktualnie u mechanika... Czekamy na dalsze wieści. Najważniejsze, że jest w dobrych rękach i pod fachową opieką.
Dziękuję za wszystkie wpłaty, odzew na zbiórkę przerósł moje najśmielsze oczekiwania. Jesteście wspaniali!

Dodawaj aktualności i informuj wspierających o postępach akcji.
To zwiększy wiarygodność Twojej zrzutki i zaangażowanie darczyńców.
Opis zrzutki
Nie sądziłam, że będę postawiona kiedykolwiek w takiej sytuacji ale chyba tak to właśnie działa, że takich rzeczy nie planujemy.
Kilka dni temu Pepe zszedł z padoku z zamkniętym okiem, mocno łzawiącym. Uznałam, że to pewnie lekkie podrażnienie - podałam krople do oczu i obserwowałam. Już po dwóch dniach oko było niesamowicie spuchnięte, zaszło mgłą, pojawił się światłowstręt. Wezwałam weterynarza, ten nie stwierdził uszkodzenia mechanicznego - zalecił pilną dalszą diagnozę u lekarza okulisty. Pech chciał, że "miejscowy" okulista nie jest dostępny i jesteśmy zmuszeni wywieźć Pepka do Centrum Zdrowia Konia.
Z końskim okiem nie ma żartów i nie wolno tego bagatelizować, może to wyglądać niegroźnie a skończyć się utratą wzroku i odwrotnie - może wyglądać bardzo źle i być "tylko" lekkim draśnięciem. Niestety z powodu braku śladów uszkodzenia mechanicznego na oku, martwimy się że problem Pepka jest poważniejszy.
Niestety w tym momencie nie jestem przygotowana na tak ogromne wydatki, prowadzę pensjonat dla koni paddock paradise i w rozwój mojej stajni inwestuję każdą zaoszczędzoną złotówkę. Czasy są ciężkie, wiem że nikomu nie jest lekko ale może ktoś z was zechce wspomóc nas chociaż drobną kwotą. W zamian mogę was zaprosić do naszej stajni i zaoferować spędzenie czasu z końmi, możemy wybrać się na krótką przejażdżkę jak już Pepe będzie zdrowy.
Więcej o mnie i o Pepe przeczytacie na naszym instagramie - bulanekwakcji, tam również postaram się relacjonować przebieg leczenia.
Sama mam teraz sporo wydatków ale dorzucam chociaż parę groszy .. POWODZENIA!