id: 3aft47

"Mikołaj z ulicy Krakowskiej" - razem przygotujmy paczki dla dzieci!

"Mikołaj z ulicy Krakowskiej" - razem przygotujmy paczki dla dzieci!

Opis zrzutki

"Mikołaj z ulicy Krakowskiej” to wyjątkowe wydarzenie. To magiczny czas przeznaczony w pełni dla dzieci, bez tworzenia między nimi podziałów i barier. Czas, w którym liczy się niewinna dziecięca radość i wiara w ludzkie dobro. Jako Fundacja Chrześcijańska "Adullam" podjęliśmy się tego działania 14 lat temu. Początkowo odbywał się dla małej grupy dzieci z wiązanej z naszą fundacją i świetlicą "Życie poza szkołą". Na przestrzeni lat wydarzenie zyskało coraz więcej sprzymierzeńców, tym samym mogliśmy przygotowywać więcej paczek dla dzieci (w roku 2019 było ich 550). Od kilku lat "Mikołaj z ulicy Krakowskiej" odbywa się w Filharmonii Częstochowskiej im. Bronisława Hubermana, gdzie głównym punktem jest występ artystyczny dzieci uczęszczających do świetlicy „Życie poza szkołą” oraz uczniów z Zespołu Szkół Specjalnych nr 23 im. Janusza Korczaka. Następnie zgromadzone na widowni dzieci (będące podopiecznymi takich placówek jak: Zespół Szkół Specjalnych Nr 23 im. Janusza Korczaka w Częstochowie, Częstochowskiego Centrum Wsparcia Rodziny prowadzone przez Stowarzyszenie Na Rzecz Pomocy Dziecku i Rodzinie "DLA RODZINY", świetlicy „Życie poza szkołą”, świetlicy „Skrawek nieba”, dzieci z niepełnosprawnością z m.in. gminy Mykanów, Blachownia, Kłobuck itp.) zostają wręczone paczki świąteczne. W tym roku ze względu na obostrzenia sanitarne związane z rozprzestrzenianiem się koronawirusa paczki do dzieci będziemy rozwozić w dniach 2-5 grudnia.

„Mikołaj z ulicy Krakowskiej” to też przykład pięknej współpracy partnerskiej – współdziałania wielu instytucji, organizacji i osób dobrej woli, które chcą dzielić się z innymi własną cząstką szczęścia. Dzieci bez względu na wieku, czy stopień sprawności i samodzielności uczą nas tego co najważniejsze: szczerości, zaufania i wiary w dobro. Jesteśmy wdzięczni każdemu, kto włącza się w akcje i pomaga przygotować dwuskładnikowe paczki dla dzieci (jedna część to słodycze, druga to prezent dostosowany do wieku, płci i stopnia niepełnosprawności).

W tym roku 1 grudnia na deskach Filharmonii Częstochowskiej im. Bronisława Hubermana wystąpi ponad 80 młodych artystów – dzieci uczęszczających do świetlicy „Życie poza szkołą” oraz uczniów z Zespołu Szkół Specjalnych nr 23 im. Janusza Korczaka. Występ będzie bogaty w śpiew, taniec i mnóstwo emocji ukazanych dzięki postaci głównego bohatera, który wcieli się w rolę Pinokia. To jest występ od dzieci dla dzieci i dorosłych. Jak co roku przygotujemy 600 paczek dzieci z rodzin wykluczonych społecznie bądź zagrożonych wykluczeniem społecznym w Częstochowie i okolicach w tym ośrodkach wiejskich oraz dzieci z różnymi niepełnosprawnościami jak również z pieczy zastępczej.


Zachęcamy do wsparcia i przygotowania 600 paczek przekazując darowizny na konto:

w Banku PEKAO S.A. I/O w Częstochowie nr 95 1240 1213 1111 0010 0717 3690 

Każda kwota będzie wielkim gestem wsparcia, za który z góry dziękujemy. Razem stwórzmy wyjątkową magię „Mikołaja z ulicy Krakowskiej”.Wpłacający 15

 
Dane ukryte
1 000 zł
 
Dane ukryte
300 zł
B
baronjolanta
200 zł
 
Dane ukryte
200 zł
AI
Agnieszka Ignacyk
200 zł
 
Dane ukryte
100 zł
P
PIAST-TOURIST
100 zł
KS
Kościół Słowo Wiary
100 zł
 
Dane ukryte
50 zł
 
50 zł
Zobacz więcej

Komentarze 1

 
2500 znaków
  • Tadeusz Porzycki

    WITAJ "MIKOŁAJU Z Ul.KRAKOWSKIEJ" ! TO PIĘKNA COROCZNA AKCJA FUNDACJI "ADULLAM", PARTNERSKIEGO WSPÓŁDZIAŁANIA LUDZI DOBREJ WOLI, KTÓRA POKAZUJE, ŻE WSZYSTKIE DZIECI SĄ RÓWNE I RÓWNIE WAŻNE!!! GESTY WSPARCIA I SOLIDARNOŚCI OKAZYWANE DZIECIOM, ICH DOBRO, RADOŚĆ I UŚMIECH -TO CEL NADRZĘDNY! WYSTĘP POŁĄCZONYCH SIŁ DZIECI ZE ŚWIETLIC - SERCE, SPONTANICZNOŚĆ I ZAANGAŻOWANIE "MILUSIŃSKICH" I ICH OPIEKUNÓW, przy pomocy darczyńców, członków i przyjaciół Partnerstwa na Rzecz Aktywności Lokalnej „Stare Miasto – Nowe Życie - TWORZĄ NIEZAPOMNIANE PRZEŻYCIA I CUDOWNĄ MAGIĘ TEGO ŚWIĘTA. WIELKIE SŁOWA UZNANIA, GRATULACJE I ŻYCZENIA... DALSZYCH SUKCESÓW. "TAK TRZYMAĆ..." NADER WSZYSTKO: DUŻO...DUŻO ZDROWIA, SIŁ, WYTRWAŁOŚCI, WIARY I NADZIEI... BĄDŹMY RAZEM. Z CAŁEGO SERCA WSZYSTKICH WAS POZDRAWIAMY! TADEUSZ PORZYCKI Biuro "PIAST-TOURIST

Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

649 642 zrzutki

i zebrali

406 557 545 zł

A ty na co dziś zbierasz?