id: 3agvng

Być albo nie być

Być albo nie być

Nasi użytkownicy założyli 1 038 211 zrzutek i zebrali 1 109 602 069 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Jako Fundacja “Pomoc Polakom na Wschodzie” prowadzimy, w ramach Wschodniego Funduszu Dobroczynności*, zbiórkę pieniędzy na rzecz ofiar wojny w Ukrainie. Wszystkie zebrane środki są przeznaczone na bieżąco i w całości dla potrzebujących przebywających zarówno po polskiej jak i ukraińskiej stronie granicy. Pomoc jest udzielana wszystkim, bez względu na pochodzenie.


Za zebrane środki kupujemy i przekazujemy ofiarom wojny m.in. poniższe produkty:

  • produkty żywnościowe z długim terminem ważności, w tym żywność dla dzieci;
  • środki higienicznie, w tym pampersy dla dzieci i osób dorosłych;
  • materiały opatrunkowe;
  • drobny sprzęt tak jak latarki, termosy, powerbanki, śpiwory, koce;
  • środki przeciwbólowe;
  • agregaty prądotwórcze;
  • łóżka polowe, materace;


Wspomniana powyżej pomoc rzeczowa jest rozprowadzana wśród uchodźców przebywających w Polsce oraz osób w potrzebie, które przebywają w Ukrainie. Za pośrednictwem placówek, z którymi współpracuje Fundacja docieramy ze wsparciem bezpośrednio do potrzebujących, m.in. w Kijowie oraz w innych miejscowościach w centralnej i południowej Ukrainie. Przy dystrybucji pomocy korzystamy z rozgałęzionej sieci kontaktów Fundacji z organizacjami pozarządowymi w Ukrainie, w tym organizacjami polskiej mniejszości narodowej, polskimi szkółkami i parafiami rzymskokatolickimi.


* WFD stanowi instrument uzupełniający projekty Fundacji realizowane w zakresie działań charytatywnych we współpracy z Ministerstwem Spraw Zagranicznych i Kancelarią Prezesa Rady Ministrów. Pomoc socjalna przekazywana w ramach WFD beneficjentom (zarówno indywidualnym, jak i organizacjom prowadzącym działalność opiekuńczą, hospicjom, domom dziecka czy świetlicom terapeutycznym, które prowadzą działalność na rzecz Polaków na Wschodzie), trafia do potrzebujących w formie bezpośredniego wsparcia finansowego, bądź jako dofinansowanie lub refinansowanie wydatków związanych z: kosztami leczenia, hospitalizacją, zakupem sprzętu do rehabilitacji czy szeroko pojętym wsparciem potrzebujących znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej.


Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 229

 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
150 zł
 
Dane ukryte
100 zł
BP
Bolesław Proc
20 zł
HM
hanna machnica-zarzycka
300 zł
WB
Wojciech Bargieła
200 zł
 
Dane ukryte
500 zł
 
Dane ukryte
100 zł
Zobacz więcej

Komentarze 5

 
2500 znaków