id: 3baxch

Na rozwój portalu i telewizji Obywatele.news

Na rozwój portalu i telewizji Obywatele.news

Zrzutka została wyłączona przez organizatora
0
miesięcznie
0%
2 806 zł 
łącznie
Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Aktualności8

 • Niektórzy z Państwa już to wiedzą, bo informację o reorganizacji studia Obywatele.news rozesłaliśmy do wielu naszych darczyńców. Obywatele.news mają nowe studio. A właściwie studio/galerię. Zaraz będzie widać tego efekty. Załączamy zdjęcia, na których można zobaczyć kawałki naszej "kuchni". I nadal liczymy na wsparcie, którego bardzo potrzebujemy.

  A tak wygląda studio z jednej strony:

  o14f654dc41820ec.jpeg

  A tak galeria, z drugiej:

  p214ac84032f5259.jpeg

  Czytaj więcej
 • Jednym z najważniejszych zdań portalu i telewizji Obywatele.news jest informowanie o działalności Ruchu Obywatele RP i przekazywanie głoszonych przez Ruch wartości. Obywatele.RP to nie jest organizacja polityczna tylko oddolny ferment "zwykłych" ludzi, którzy domagają się przestrzegania przez władze zasad przyzwoitości, praworządności i sprzeciwu wobec ksenofobii lub dyskryminacji. Dla niektórych są "wyrzutem sumienia" dla innych "wrzodem na dupie". W większości mediów trudno się czegoś o nich dowiedzieć. Obywatele.news informują o działaniach Ruchu najbardziej dokładnie i starannie jak się da.


  nb0113f660054548.jpeg

  1 sierpnia, na Placu Krasińskich stanęli Obywatele RP z białymi różami symbolizującymi ruch antyfaszystowski. Zostali oni siłą usunięci z placu przez policję.

  Symbolicznie ustawiona Polska Walcząca przez Obywateli RP trzymających białe róże została spacyfikowana przez policję. Uczestnicy zostali wyniesieni a większość z nich wywieziona na komisariat przy Zakroczymskiej. Zgromadzony wokół tłum oczekujący na przemarsz faszystów skandował „dziękujemy”, „precz z esbekami” i „brawo policja”. Jako podstawę zatrzymania podano „niemożność ustalenia tożsamości osób ujętych na gorącym uczynku popełnienia wykroczenia lub bezpośrednio potem”. W sprawie zatrzymanych interweniowała posłanka Urszula Zielińska, która oczekiwała na aktywistów do późnych godzin wieczornych pod komisariatem. Ostatniego z zatrzymanych wypuszczono ok. godz. 1.00 w nocy.


  Więcej na stronie Obywatele.news:

  https://obywatele.news/obywatele-rp-zatrzymani-za-blokowanie-marszu-faszystow/


  ff447313ac1cb265.jpeg

  Czytaj więcej
 • ae6ce91a3958e245.jpeg

  Jednym z kluczowych projektów programowych Obywatele.news jest cykl pod tytułem "Wokanda". W nagrywanych programach i publikowanych tekstach informujemy o losach osób represjonowanych za udział w protestach. Staramy się podpowiadać jak można i należy zachować się w podobnej sytuacji.

  Niedawno opublikowaliśmy tekst adwokata, mecenasa Radosława Baszuka o postępowaniu prokuratorskim wobec osób blokujących w 2016 roku budynek Sejmu, a w 2018 roku siedzibę Krajowej Rady Sądownictwa.

  Na razie - po licznych wezwaniach na przesłuchania i różnych podobnych szykanach - sprawa zakończyła się pomyślnie. Nie tylko dzięki profesjonalizmowi adwokatów. Także dlatego, że prokuratorzy zdają sobie sprawę, że za represjonowanymi stoi ogromna część opinii publicznej. A tego władza boi się najbardziej. I dlatego tak ważne jest informowanie o przypadkach represji za nieposłuszeństwo obywatelskie.


  Postanowieniem z 16 czerwca 2020 r. prokurator Marcin Szpond z Prokuratury Okręgowej w Warszawie umorzył postępowanie karne wobec osiemnastu obywatelek i obywateli podejrzewanych o „naruszenie miru domowego” Sejmu i Krajowej Rady Sądownictwa

  To przestępstwo z art. 193 kodeksu karnego. Przepis ten przewiduje karę grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku dla tego, kto „wdziera się do cudzego domu, mieszkania, lokalu, pomieszczenia albo ogrodzonego terenu albo wbrew żądaniu osoby uprawnionej miejsca takiego nie opuszcza”.


  Więcej na stronie Obywatele.news:


  https://obywatele.news/o-wolnosci-przeskakiwania-murow-nawet-jesli-nimi-nie-sa/

  Czytaj więcej
 • Obywatele.news to nie tylko telewizja internetowa. To także portal informacyjno-publicystyczny. Można w nim znaleźć relacje z procesów działaczy „opozycji ulicznej (cykl „Wokanda”, analizy i komentarze prawników, filozofów, politologów i polityków (cykle  „Złoty róg” i „Obywatele.news studio”), felietony Macieja Orłosia i Krzysztofa Skiby. Jest nawet wirtualna galeria sztuki pt. „Świadectwa buntu”. Do najciekawszych relacji należą teksty historyków o relacjach Polaków z sąsiadami i wystąpienia świadków historii.
  imageimageimageimageimageimage

  Czytaj więcej
 • Reportaż z marszu narodowców w Hajnówce i kontrmanifestacji Obywateli.RP:


  Czytaj więcej
 • Byłych funkcjonariuszy SB i innych PRLowskich służb można lubić lub nie lubić. Ale nie wolno godzić się na odpowiedzialność zbiorową:


  Czytaj więcej
 • Nawet spot #Hot16Challenge2 trafił do produkcji do Obywatele.news:  Czytaj więcej

 • Niezależnie od programów cyklicznych studio Obywatele.news reaguje na najbardziej aktualne sprawy. Jeden z przykładów:  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Obywatele.News to obywatelska publiczna telewizja w budowie. Tworzymy ją dzięki wsparciu indywidualnych darczyńców.

Powstaje tu, z Waszych wpłat, ramówka– cykle stałych, cotygodniowych programów

Wasze uczestnictwo organizuje opinię publiczną a demokracja to właśnie jej głos. Debata zamiast politycznych ringów, marketingu, tanich haseł i tanich sondaży.

Jeśli uważasz, że polityka to pic, masz dobre powody, a Obywatele.News to inicjatywa dla Ciebie.

Podjęli ją ludzie, którzy ostatnie lata spędzili na walce o podstawowe wartości demokracji. Rozczarowani hipokryzją polityki, rozczarowani mediami uprawiającymi własną politykę, postanowili budować rzeczywistość, w której liczą się wartości i racje, a ludzi nie traktuje się przedmiotowo, wykorzystując ich jak bezrozumne i bezwolne armatnie mięso w kolejnych politycznych wojnach. 

Czy wiesz, że budżet telewizyjnego studia, produkującego regularnie programy profesjonalnej jakości, odpowiednio wyposażonego i płacącego przyzwoite wynagrodzenie autorom, to ok. 200 tys. zł miesięcznie?

Z kolei za 10-20 tys. miesięcznie, można ułożyć tygodniową ramówkę realizacji programów, dotyczących ważnych spraw politycznych i społecznych, a także produkować programy specjalistyczne dla najbardziej zainteresowanych.

Nie mamy takiego budżetu jak TVP, ale dzięki osobom, które gotowe nam są wpłacać nawet po kilka złotych miesięcznie, możemy realizować nasze marzenie o tworzeniu obiektywnej, niezależnej (także od reklamodawców) telewizji, w której rozmówcy i eksperci będą mogli wyczerpująco wyjaśnić problem, a dziennikarze dopytać o wszystko co ważne, bez patrzenia na zegarek i konieczności związania końca rozmowy z następnym programem lub blokiem reklamowym. Naszym celem jest pomóc widzom i czytelnikom dowiedzieć się i zrozumieć, a nie tylko zasygnalizować problem.

Jeżeli chciałabyś/chciałbyś oglądać taki program - dołóż się. Każdą sumę przyjmujemy z wdzięcznością.

Korzyści płynące ze wsparcia cyklicznego:
Organizator otrzymuje 100% Twoich środków - nie pobieramy prowizji
Zachowujesz pełną kontrolę - w każdej chwili możesz bez zobowiązań przerwać wsparcie
Organizator może w pełni skupić się na swojej twórczości/działalności
Otrzymujesz stały dostęp do postów oraz specjalne wyróżnienie
Nie musisz pamiętać o kolejnych wpłatach
To prostsze niż Ci się wydaje :)
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Posty dla nagród 2

Pozostałe posty 2

Wracamy!

Aby uzyskać dostęp do posta kup wybraną nagrodę lub jeśli już ją masz.

Nowe studio Obywatele.news

Aby uzyskać dostęp do posta kup wybraną nagrodę lub jeśli już ją masz.

Wpłaty 86

 
Dane ukryte
200 zł
JK
Joanna Kiliszek
200 zł
 
Dane ukryte
100 zł
MA
Małgorzata Andron
100 zł
 
Dane ukryte
50 zł
BB
Balcerzyk
50 zł
DZ
Danuta Zawadzka
50 zł
Zobacz więcej

Komentarze 1

 
2500 znaków
 • Piotr Niemczyk

  1000 osób, które przekażą nam raz w miesiącu po 5 zł, zbudują nam budżet 5000 zł. Te same 1000 osób, które przekażą nam po 50 zł, pozwolą nam na zaplanowanie wydatków nawet 50000 zł miesięcznie. To już naprawdę stwarza możliwość budowania telewizji internetowej w profesjonalnym standardzie.

Wspieraj cyklicznie

Wpłać 1 zł i więcej
Każda wpłata pozwala na podglądanie kulis Obywatele.news (dostęp do materiałów roboczych i planowania pracy)
Każdy darczyńca zostanie zaproszony do zamkniętej strony na YouTube, na której będzie mógł przedstawić swoje zdanie na temat oglądanych i planowanych programów, przedstawić swoje argumenty i przeczytać nasze. Dostanie także dostęp do stron niepublicznych, na których umieszczamy materiały robocze, a także omawiamy plany rozwoju.
rozwiń

wybrano 37 razy

Wpłać 100 zł i więcej
Książka lub płyta, któregoś z naszych dziennikarzy lub przyjaciół z dedykacją autora
W naszym zespole redakcyjnym pracują Kazimierz Wójcicki i Piotr Niemczyk, bliskimi przyjaciółmi redakcji (autorami tekstów i programów) są Maciej Orłoś, Krzysztof Pawłowski, Monika Płatek i Krzysztof Skiba. Każdy darczyńca, który wpłaci 100 zł i więcej, będzie mógł - raz na kwartał - wybrać sobie książkę lub płytę jednego z tych autorów i dostanie ją z osobistą dedykacją twórcy.
rozwiń

wybrano 2 razy (pozostało 98 z 100)

Wpłać 200 zł i więcej
Zaproszenie do programu
Sponsorzy, którzy wpłacą 200 zł i więcej będą mogli uczestniczyć w przygotowaniu wybranego przez siebie programu. Na przykład "Wokanda". Zainteresowanych zaprosimy do naszego studia, gdzie w kameralnych warunkach będą mogły porozmawiać z największymi autorytetami nauk prawnych w Polsce, atakże uzyskać krótką poradę prawną w sprawach związanych z prawami człowieka i wolnościami obywatelskimi. Możliwe do wyboru są także "Wycinanki Prasowe", "Trochę ze Wschodu, Trochę z Zachodu" i "Krótki kurs szpiegowania". Dzięki udziałowi w pracy studio nazwisko sponsora zostanie wpisane na listę autorów programu, wyświetlanej na zakończenie jego emisji.
rozwiń

wybrano 2 razy (pozostało 8 z 10)

Wpłać 300 zł i więcej
Zaproszenia na spotkania redakcyjne w kameralnej atmosferze.
Oprócz wszystkich wcześniejszych nagród, darczyńcy na tym poziomie, będą zapraszani, raz na kwartał, na zebrania redakcji, na których - przy winie i poczęstunku - będą mogli się podzielić uwagami z członkami zespołu, proponować tematy, wytykać błędy. Zainteresowani tą formą spotkań będą mogli uroczyście odebrać książkę z dedykacją autora, którą wcześniej sobie wybiorą (więcej w opisie nagrody z poziomu drugiego).
rozwiń

(pozostało 20 z 20)

Wpłać 500 zł i więcej
Tytuł przyjaciela i darczyńcy Obywatele.news
Książka, udział w programie i w zebraniu redakcji - raz na kwartał to nie wszystko, co przewidzieliśmy dla naszych najhojniejszych ofiarodawczyń i ofiarodawców. Osoby regularnie wpłacające 500 zł będą również, raz na kwartał zapraszane do udziału w produkcji programu lub spotu omawiającego ważne problemy społeczne, ale będą mogły również w nim wystąpić i przedstawić swój pogląd na temat omawiany w programie. Dodatkowo ich nazwisko, przez cały okres sponsorowania portalu i kanału na YouTube, będzie wymieniane na planszach i listach producentów, wszystkich zrealizowanych materiałów.
rozwiń

(pozostało 10 z 10)

Otrzymuj wsparcie. Regularnie.