id: 3bhrsc

Ratujmy nagrobki! - łukowska kwesta online

Ratujmy nagrobki! - łukowska kwesta online

Nasi użytkownicy założyli 957 436 zrzutek i zebrali 964 053 037 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Kontynuując organizowane przez stowarzyszenie „Nasze Dziedzictwo” kwesty na rzecz ratowania zniszczonych i zabytkowych nagrobków na cmentarzu parafialnym św. Rocha w Łukowie, pragniemy zachęcić wszystkich ludzi dobrej woli do wsparcia idei zapoczątkowanej przed laty przez śp. Jana Karwowskiego, inicjatora łukowskich zbiórek.


Będące świadkami historii, pochodzące z XIX oraz początku XX w. zabytkowe groby, należące do zasłużonych dla Łukowa osób, winny otrzymać godny im wizerunek. Niestety z powodu panującej sytuacji epidemicznej i obostrzeń w życiu publicznym, nie możemy przeprowadzić tradycyjnej kwesty 1 listopada pod bramami łukowskiego cmentarza.


W zamian zachęcamy wszystkich mieszkańców Łukowa, osoby przyjezdne i ludzi dobrej woli do wsparcia szczytnego celu przez bankowość internetową. Wierzymy, że wspólnymi działaniami kolejne nagrobki na cmentarzu parafialnym w Łukowie odzyskają należyty im wygląd.


Zdabajmy wspólnie, aby nagrobki będące także przykładami dóbr kultury idziedzictwa narodowego przypominały nam o bogatej historii miasta i jego mieszkańców. Z góry dziękujemy za każdy grosz!


PS. Jako przykład pomyślnych działań i troski o lokalną historię można podać fakt odbudowy grobu zasłużonych dla Łukowa Mieszkańców - Marii i Leona Kiernickich - która możliwa była dzięki środkom uzyskanym podczas kwest organizowanych przez stowarzyszenie "Nasze Dziedzictwo" z śp. Janem Karwowskim na czele.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 14

 
Dane ukryte
100 zł
MB
Małgorzata Łukasz Bober
100 zł
ES
Elżbieta Stryjek
50 zł
 
Dane ukryte
25 zł
 
Dane ukryte
25 zł
JN
Jacek
25 zł
PA
Wolontariusz
23 zł
 
Dane ukryte
20 zł
 
Dane ukryte
20 zł
WK
Wojciech
10 zł
Zobacz więcej

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!