id: 3bhrsc

Ratujmy nagrobki! - łukowska kwesta online

Ratujmy nagrobki! - łukowska kwesta online

Opis zrzutki

Kontynuując organizowane przez stowarzyszenie „Nasze Dziedzictwo” kwesty na rzecz ratowania zniszczonych i zabytkowych nagrobków na cmentarzu parafialnym św. Rocha w Łukowie, pragniemy zachęcić wszystkich ludzi dobrej woli do wsparcia idei zapoczątkowanej przed laty przez śp. Jana Karwowskiego, inicjatora łukowskich zbiórek.


Będące świadkami historii, pochodzące z XIX oraz początku XX w. zabytkowe groby, należące do zasłużonych dla Łukowa osób, winny otrzymać godny im wizerunek. Niestety z powodu panującej sytuacji epidemicznej i obostrzeń w życiu publicznym, nie możemy przeprowadzić tradycyjnej kwesty 1 listopada pod bramami łukowskiego cmentarza.


W zamian zachęcamy wszystkich mieszkańców Łukowa, osoby przyjezdne i ludzi dobrej woli do wsparcia szczytnego celu przez bankowość internetową. Wierzymy, że wspólnymi działaniami kolejne nagrobki na cmentarzu parafialnym w Łukowie odzyskają należyty im wygląd.


Zdabajmy wspólnie, aby nagrobki będące także przykładami dóbr kultury idziedzictwa narodowego przypominały nam o bogatej historii miasta i jego mieszkańców. Z góry dziękujemy za każdy grosz!


PS. Jako przykład pomyślnych działań i troski o lokalną historię można podać fakt odbudowy grobu zasłużonych dla Łukowa Mieszkańców - Marii i Leona Kiernickich - która możliwa była dzięki środkom uzyskanym podczas kwest organizowanych przez stowarzyszenie "Nasze Dziedzictwo" z śp. Janem Karwowskim na czele.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 14

 
Dane ukryte
100 zł
M
Małgorzata Łukasz Bober
100 zł
ES
Elżbieta Stryjek
50 zł
 
Dane ukryte
25 zł
 
Dane ukryte
25 zł
J
Jacek
25 zł
W
Wolontariusz
23 zł
 
Dane ukryte
20 zł
 
Dane ukryte
20 zł
A
Agata Dębska- Sobiech
10 zł
Zobacz więcej

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

703 212 zrzutek

i zebrali

472 250 290 zł

A ty na co dziś zbierasz?