id: 3bp8wg

Ogień spalił wszystko… Ale my to odbudujemy! #SerceCisnej #CegiełkaDlaDarka

Ogień spalił wszystko… Ale my to odbudujemy! #SerceCisnej #CegiełkaDlaDarka

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki
51 580 zł 
z 220 000 zł
23%
zakończona 30.06.2020r
535 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Aktualności2

 • Kochani,

  Bardzo serdecznie dziękujemy za wszelkie wpłaty, zaangażowanie i miłe słowa wsparcia, które dały nam dużo siły podczas tego ciężkiego czasu.

  Bierzemy się za odbudowę!


  Czytaj więcej
 • Moi Drodzy, otrzymałem właśnie specjalne podziękowania wraz z życzeniami dla Was wszystkich. Poniżej treść.


  "Kochani. Jesteśmy Wam bardzo wdzięczni za okazaną pomoc i wsparcie. To dzięki Wam zakiełkowała w nas nadzieja, że może uda się przywrócić to miejsce Cisnej i Wam. To dzięki Waszemu wsparciu i płynącej z niego pozytywnej energii nie załamaliśmy i rąk i dziarsko ruszyliśmy do walki z oporem materii. Pogorzelców przygarnął pod swój dach Rafał, nieustraszony szeryf Siekierezady, a na ocalone z pogorzeliska skarby udostępnił świeżutko uprzątniętą stajenkę. Zaczęliśmy więc od świątecznych porządków :) - i to nie sami. W kupie siła! Życzymy Wam przede wszystkim ZDROWYCH i radosnych Świąt pomimo ciężkich czasów. Wierzymy, że Wasza dobroć i pozytywna energia pozwoli Wam przetrwać zarazę i odzyskać nasze życie, a przynajmniej jego najlepsze strony. Wesołego Alleluja!


  r79cf2594fe8f32e.jpegdf30a34e1c0d37d2.jpega5239557b25fa395.jpege49e821bdf76d508.jpeg

  c1870bcf1ebd41ad.jpeg

  n7186a100cfaac7a.jpeg

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Ogień spalił wszystko… Ale my to odbudujemy!#SerceCisnej #CegiełkaDlaDarka

 

Darek, znany wszystkim doskonale mieszkaniec Cisnej, spokojnie spacerujący zawsze w towarzystwie psa, mieszkał w domu na lekkim wzniesieniu w centrum Cisnej, gdzie miał też pokoje noclegowe dla turystów. Właśnie, mieszkał…


W nocy z 6 na 7 kwietnia, w tym niezwykle ciężkim dla wszystkich okresie Darek otrzymał kolejny ogromny cios w postaci przerażającego pożaru, który strawił cały jego dobytek. Niestety pozostały już tylko zgliszcza do rozbiórki. Oprócz dachu nad głową, stracił również miejsce pracy.


Darkowi w prowadzeniu działalności pomaga Beata. Wspólnie snuli plany rozbudowy domu, aby mógł stanowić bazę wypadową w góry dla jeszcze większej liczby osób. A jest to miejsce znane i niezwykle lubiane przez turystów, jak i mieszkańców Cisnej i okolic. Każdy, kto choć raz trafił do tego domu, stawał się jego stałym bywalcem.


Jak to się stało? Wszystko runęło w jednej chwili. Środek nocy. Beata budzi się przez uczucie ciężkości i ból głowy. Okazało się, że wszędzie unosi się dym. Wybiega z domu, upewniając się, że Darek również jest w stanie się ewakuować. Zaspany i oszołomiony, w takiej sytuacji myśli tylko o swojej wiernej suni Heji. Bierze ją na ręce i dopiero wybiega z domu.

W momencie, gdy jego dom i wszystkie pamiątki trawił ogień, on martwił się wyłącznie o swojego psa. Mówi się, że człowieka poznasz po tym, jak traktuje zwierzęta. To znakomicie oddaje charakter Darka - oddany, opanowany i dosłownie jest w stanie skoczyć w ogień, aby kogoś uratować.


Najważniejsze, że w tym pożarze nikt nie zginął. Jednakże ogień zniszczył wszystkie rzeczy materialne. Proszę pomóżmy przywrócić im wiarę w to, że mogą jeszcze spełnić swoje marzenia i że z naszym wsparciem będą w stanie odbudować dom. Darek starał się żyć z turystyki, a ta jak wiadomo jest obecnie w stanie hibernacji. Wizja przyszłości staje się jeszcze bardziej mroczna, bo oprócz utraty dachu nad głową dochodzi brak możliwości funkcjonowania w chwili, gdy turystyka ruszy.

Możemy wspólnie pomóc Darkowi stanąć na nogi, żeby ten ciśniański adres był wciąż z nim kojarzony.


Prosimy udostępniajcie tę zrzutkę dodając hasztag #SerceCisnej #CegiełkaDlaDarka

 

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 535

preloader

Komentarze 15

 
2500 znaków
 • MO
  Marcin Orminski

  Powodzenia, sił i zdrowia kolo

  200 zł
 • HF
  Hubert Fabianowicz

  W ubiegłym roku też spalił się nam dom. Wiemy więc co to znaczy. Już mieszkamy znowu. Wy też będziecie mieszkać. Jak chcesz pogadać to dzwon 695650307 Hubert

  500 zł
 • M
  Maria

  Nie mam wiele ale też chcę pomóc. Panie Darku, proszę się nie poddawać.

  25 zł
 • RB
  Roman Bieniek

  Sądzę że szybko odbudujesz dom.

  300 zł
 • Jakub G

  Moja #CegiełkaDlaDarka :) Polecam film na YT „Koronawirus i co teraz? | niesamowita animacja”.

Nasi użytkownicy założyli

879 927 zrzutek

i zebrali

810 045 922 zł

A ty na co dziś zbierasz?