id: 3by7tf

Bruno walczy z DMD

Bruno walczy z DMD

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki
14 600 zł z 250 000 zł
5%
275 dni do końca
217 wspierających
Wpłać na zrzutkę

Opis zrzutki

Bruno walczy z DMD | Facebook Licytacje dla Bruna | Facebook


Nasza historia zaczęła się w styczniu 2020r.: po ciągnącej się 2 miesiące infekcji dróg oddechowych Bruno odwiedził Instytut CZMP w Łodzi. W trakcie pobytu okazało się, że wyniki podstawowych badań krwi są nieprawidłowe, więc zaczęto rozszerzać diagnostykę. Przez 2 tygodnie Bruna badało wielu lekarzy specjalistów z różnych oddziałów, robiono różne badania, Brunek godzinami był przywiązany do kroplówek. To wszystko jednak nadal nie przynosiło odpowiedzi. Ostatecznie zdecydowano o badaniach genetycznych. Na diagnozę czekaliśmy długie 6 miesięcy. Mimo zaklinania rzeczywistości okazała się najgorszą z możliwych: Dystrofia Mięśniowa Duchenne’a. Choroba postępująca, na którą na razie nie ma lekarstwa…Nagle zawalił się nasz świat, byliśmy załamani i zagubieni.

qd89e3abb602b1c4.jpeg

Dzięki wsparciu wielu życzliwych osób i wspaniałych lekarzy udało nam się zaakceptować nową rzeczywistość. Przewartościowaliśmy swoje życiowe plany, aby walczyć o przyszłość Bruna.

Dziś jesteśmy o rok dalej, mamy dużo wiedzy, dużo lęku, dużo wsparcia, dużo przepłakanych ale i szczęśliwych dni.

Bruno jest ciekawym świata, radosnym i dzielnym chłopcem. Mimo swoich ograniczeń stara się dorównywać braciom i codziennie zaskakuje nas czymś nowym. Wykonuje w tygodniu ciężka pracę na rehabilitacjach, dzięki czemu coraz pewniej czuje się na swoich nóżkach.

Naszą historię możecie śledzić na profilu: Bruno walczy z DMD | Facebook


Dystrofia mięśniowa Duchenne’a (DMD) jest chorobą nieuleczalną i postępującą, jako rodzice chcemy zapewnić Brunowi jak najlepsze warunki rehabilitacji oraz poprawić jakość życia i zdrowia. Sprawić, aby jego dzieciństwo było jak najbardziej beztroskie i „normalne”.

Rehabilitacja jest dla Bruna w chwili obecnej najważniejsza, codziennie korzysta z różnych form ćwiczeń. Mamy nadzieję, że dzięki temu Bruno będzie mógł jak najdłużej samodzielnie się poruszać. Część z nich musimy sfinansować samodzielnie, co stanowi dla nas duże obciążenie finansowe.

DMD to choroba wieloukładowa, Brunek jest pod kontrolą lekarzy różnych specjalności, ale chęć zapewnienia mu opieki najlepszych specjalistów wiąże się z podróżami, które są kosztowne.

Oprócz DMD Brunek choruje na astmę, ma obniżoną odporność oraz wadę wzroku (zespół STD). Codziennie musi przyjmować leki i suplementy.

e5243e0d1c726b8f.jpeg


W chwili obecnej Bruno dzieli swój pokój z dwoma starszymi braćmi, którzy bardzo się o niego troszczą i wspólnie bawią. Niestety czasem mamy za mało przestrzeni, aby Bruno mógł efektywnie ćwiczyć. Chcielibyśmy zapewnić mu miejsce, w którym miałby własny pokój przystosowany do rehabilitacji, wyposażony w podnośnik i tego typu urządzenia a poruszanie się na wózku inwalidzkim i pokonywanie schodów nie stanowiłoby dla niego problemu.


r9f14403dd3adbaf.jpeg

Mamy nadzieję, że dzięki pomocy i życzliwości ludzi Wielkiego Serca będziemy mogli zapewnić Brunowi chociaż część beztroskiego i „normalnego” dzieciństwa.Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 217

AP
Aleksandra Piekarska -tort
560 zł
JM
Joanna Moczkowska
550 zł
 
Dane ukryte
500 zł
AN
Asia Nowak
450 zł
K
Katarzyna Golińska
350 zł
AC
Agata Chrakowiecka
320 zł
IB
iwona b
300 zł
AO
Adam Orszulak
300 zł
M
Magda Makowska
300 zł
AH
Adam Holozubiec
260 zł
Zobacz więcej

Komentarze 28

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

687 008 zrzutek

i zebrali

449 992 961 zł

A ty na co dziś zbierasz?