Studenci PG pragną połączyć przyjemne z pożytecznym - dobry fun & niesienie pomocy! :) ID: 3c4fxw

Studenci PG pragną połączyć przyjemne z pożytecznym - dobry fun & niesienie pomocy! :) ID: 3c4fxw

257 zł z 5 350 zł

4%

257 zł

257 zł

z 5 350 zł

zakończona

zakończona

17.03.2019r

19

19

wspierających
4%
Wpłać na zrzutkę

Opis zrzutki

Studenci Politechniki Gdańskiej Krzysiek & Szymon kupują Żuka strażackiego

Wspólnie z Szymkiem wpadliśmy na śmiały pomysł :)

Polega on na połączeniu przygody i rozrywki (korzyść dla nas) z pożytecznymi i pozytywnymi działaniami (korzyść dla innych), których efektami będziemy dzielić się na social media :)

Dojrzeliśmy do decyzji, że chcemy brać udział w różnych ciekawych eventach typu: rzeczowe akcje zbiórkowe (np. "Pucha dla Sierściucha"), rajdy & zloty i te małe - zlot aut PRL i te duże - jak Złombol o charakterze wspierania organizacji pozarządowych, często połączone też z akcjami publicznych zbiórek pieniędzy dla potrzebujących (ale zbiórek zawsze weryfikowanych i pod nadzorem organów właściwych), a także rodzinnych pikników i atrakcji dla dzieci o charakterze rozrywkowo-edukacyjnym.

Do realizacji celów wg. naszego pomysłu, potrzebny nam jest nietuzinkowy pojazd, który zwracał by na siebie uwagę - a przez to również i na akcje, w których byśmy uczestniczyli. Tak właśnie wygląda nasz plan!

Zakup Żuka - podejście pierwsze

Poniedziałek 18 luty. Wspólnymi siłami, każdy po zebraniu swoich oszczędności, udaliśmy się pełni nadziei oraz entuzjazmu na licytację Żuka z OSP Zastawno, która odbyła się w niedalekim (ok 80km od GD) Urzędzie Miasta i Gminy Młynary.

Udało się nam nawet przelicytować pewną sprytną ekipę i dysponując jeszcze zapasem kilku Władysławów II Jagiełło kontynuowaliśmy starcie z handlarzem z Olsztyna :) Radość nie trwała długo, gdyż okazało się, że handlarz dysponując możliwością zakupu auta na FV mógł dać wystarczająco więcej Jagiełłów niż nasz wspólny budżet obejmował... :)

Fakt: Takiego Fire Busa nie jest łatwo zdobyć, a jak już znajdzie się egzemplarz, to raczej szybko zmienia właściciela. Żuki strażackie wystawianie w ogłoszeniach są niestety poza zasięgiem naszego budżetu. A to ze względu na cenę wynikającą naprawdę z dobrego stanu lub konieczność podróży w dalekie południe kraju, czasem nawet z wynajętą lawetą (np. z powodu braku przeglądu technicznego).

Podejście drugie - kilometrów 350 lub 660

Naprawdę staramy się dźwignąć własnymi barami (oraz portfelami) ten temat ale odległości, czas przejazdu lub konieczność najmu lawety sprawia, że zginamy się w pół jak wiosenny szczypior na wietrze :)

Przybij piątkę!

Wymarzyliśmy sobie, że... dotrzemy do MEGA dobrych ludzi, którzy przybiją nam przysłowiową piątkę - poprzez symboliczną wpłatę 5 PLN! Jak widać, naprawdę symboliczną :)

Brakująca kwota pozwoliła by nam niebawem zakupić i przyprowadzić Fire Bus'a i pochwalić się wszystkim tym, co mamy i czego zamierzamy dokonać - oczywiście poprzez social media ;)

P.S.

Tak posiadamy własny kapitał i nie cyganimy nikogo :)

Dzięki wielkie & pozdro!

Krzysiek & Szymon

Wpłacający19

A
Arek
100 zł
IS
Igor Sielicki
25 zł
 
Dane ukryte
10 zł
 
Dane ukryte
10 zł
AK
Aleksandra Kiewro
10 zł
AW
Adrianna wiedro
10 zł
 
Dane ukryte
10 zł
SW
Sandra Wityk
7 zł
AS
Aleksandra Szarko
5 zł
KK
Karolina Kuzak
5 zł
Zobacz więcej

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

591 569 zrzutek

i zebrali

335 241 011 zł


A ty na co dziś zbierasz?